Araba sevdalılarına özel!

Citroen Ami Alınır Mı? Özellikleri

0 4

Citroen Ami yeni nesil teknolojisiyle dikkatleri üzerine çekiyor! 2023 yılıyla birlikte Citroen Amin fiyatı da merak ediliyor. Ayrıca Citroen Amie özellikleri de her zaman otomotiv dünyasıyla yakından ilgilenenlerin dikkatleri üzerine çekiyor. Bu yazımızda Citroen Ami konusunda merak edilenlere yer vererek; kapsamlı bilgileri sizlerle paylaştık. Yazımızdan ilginizi çeken kısımlar hakkindeki yorumlarınızı hemen alt kısımdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Citroen Ami, Fransız otomobil üreticisi Citroën tarafından 1961 ve 1973 yılları arasında üretilen küçük bir aile otomobilidir. Arabanın adı, aynı zamanda kendisi de aynı zamanda kendisi de olan Léon Gambetta tarafından 1871’de oluşturulan bir gazete olan ‘Halkın Dostu’ kelimelerinden alınmıştır. Bu model günümüzde yeni nesil teknolojilerle donatılarak; elektrikli versiyonuyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Aracın şehir içinde pratik bir kullanım özelliğine sahip olması; son zamanlarda sıklıkla tercih edilmesini mümkün kılmaktadır.

YouTube video
Citroen Ami

Ami, başlangıçta eski Type 2CV’nin yerini alacak bir ekonomi modeli olarak tasarlandı. O arabanın hava soğutmalı düz ikiz motorunun güncellenmiş bir versiyonunu kullanıyordu. Ancak gövde tamamen yeniydi ve görünüş olarak selefine göre daha gelenekseldi. Selefinden farklı olarak, önden çekişli ve arkadan çekişli olarak sunuldu. Ayrıca iki farklı gövde stili vardı. Bunlar 2 kapılı bir sedan ya da 3 kapılı istasyon vagonu gibi olanlardı. Ancak sonraki süreçte araçta daha derin değişlikler de yapıldı. Bu da kendine özgü bir tasarımla ön plana çıkmasını mümkün kıldı.

Citroen Ami

Citroen Amie fiyatı

Citroen Ami, Fransız otomobil üreticisi Citroën tarafından üretilen ve 1955 yılında tanıtılan küçük bir otomobildir. Citroen Amie fiyatı söz konusu olduğu zaman bütçe dostu olan bir fiyat seçeneğinden rahatlıkla söz edebiliriz. Bu durum son zamanlarda Ami’nin sıklıkla tercih edilmesini mümkün kılmaktadır.

Pil21700 Lityum
Menzil seviyesi70 kilometre
Şarj süresi3 saat
Güç6 kW (8 hp)
Fiyatı219 bin TL

Citroen amie hangi ülkenin

Fransız otomobil üreticisi Citroën tarafından üretilen Ami; son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirmeyi başarmaktadır.

Ami, diğer herhangi bir modern şehir otomobiline çok benziyor. Ancak yine de tasarım özellikleri bakımından konuda kalabalığın arasından sıyrılmaya çalışan bir araç olarak da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ayrıca bu model uygun bir fiyat noktasında mükemmel performans sunmaya odaklanmıştır. Bir de iç mekan için şık tasarım özelliğine sahip olmasıyla da gündemde kalıyor!

Citroen Amie fiyatı

Citroen Amie özellikleri

Yeni Citroen Ami, Vauxhall Corsa ve Ford Fiesta gibi otomobillerle rekabet edecek şekilde tasarlanmış küçük bir otomobildir. Yeni Citroen Amie’nin tasarımı Citroen C4 Picasso’ya dayanmaktadır. Bu da oldukça sportif bir his verdiği anlamına gelir. Yeni Amie, dört motor seçeneği ve beş donanım seviyesi ile birlikte gelir. Temel model, 103bhp ve 125Nm tork üreten 1.6 litrelik bir benzinli motorla güçlendirilecek. Standart olarak beş vitesli manuel şanzımanla gelecek ancak otomatik şanzıman seçeneği de sahiptir.

Bu arada serideki bir sonraki model Dynamique S olarak adlandırılıyor ve 112bhp ve 140Nm tork üreten yükseltilmiş 1.6 litrelik benzinli motorla birlikte manuel veya otomatik şanzımanın yanı sıra hız sabitleyici, Bluetooth bağlantısı ve ses sistemi gibi özelliklerle geliyor.  Sırada, Dynamique S modelinde bulunan tüm özelliklerin yanı sıra daha büyük alaşım jantlar, sis farları, ısıtmalı ön koltuklar ve deri döşeme ile birlikte gelen farklı tasarımlar da vardır.

Citroen Amie özellikleri

Citroen Ami maksimum hızı ve menzili

Yeni nesil tasarım yapısıyla dikkatleri üzerine çeken yeni Amie; 75 km menzili ve saatte 45 km hızıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. 45 km hıza tam 10 saniyede ulaşan bu araç, son zamanlarda sıklıkla gündeme gelmeyi de başarıyor. Citroen Ami, Fransız otomobil üreticisinin en yeni arabası olarak kısa süre içerisinde adından sıklıkla söz ettirmiştir. Şirket 100 yılı aşkın bir süredir var ve 2CV de dahil olmak üzere tarihteki en ikonik arabalardan bazılarını üretmiştir. Yeni model, pek çok karaktere sahip küçük bir şehir otomobili olarak ün kazanmış durumdadır.

Citroen Ami maksimum hızı ve menzili

Ami, üç donanım seviyesinde sunuluyor. Bunlar; Access, Urban ve Exclusive donanımlarıdır. Tüm versiyonlar standart olarak klima, elektrikli camlar ve kapılar, hız sabitleyici ve Bluetooth bağlantısı ile birlikte tasarlanıştır. En iyi özellikli Exclusive varyantı ayrıca deri koltuklar, klima kontrolü ve uydu navigasyonlu bir bilgi ve eğlence sistemi gibi şeyler alır. Ayrıca bu araçta ısıtmalı koltuklardan ısıtmalı ön cam yıkayıcılarına kadar pek çok seçenek de mevcuttur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.