Araba sevdalılarına özel!

En Ucuz Elektrikli Araba 2023 Kampanyaları

0 5

En ucuz elektrikli araba modelleri, geniş bir ürün yelpazesinden oluşuyor! Elektrikli araç piyasasına yapılan yatırımlar her geçen gün artıyor. Zamanın büyük markaları bile imza otomobillerini elektrikli hale getiriyor. Bilindik markalar elektrikli araç çıkarıp modellerin menzilini artırmaya çalışıyor. Bir yandan da yeni markalar modellerini tanıtıyor. Özellikle uzak doğuda bu konuda büyük bir atılım mevcut. Fosil yakıyla çalışan araçların modasının geçmeye başladığı şu günlerde elektrikli araç isteyenlere birkaç farklı model önerebiliriz. Bunlar arasında;

  • Renault Zoe; Her dönem çıkardığı modellerle en iyiler arasında yer alan Renault markası elektrikli araçlar arasında da adından söz ettiriyor. Zoe uygun fiyatı ile öne çıkıyor. Elektrikli araçlar genelde 1 milyon bandında satılıyor. Zoe’nin giriş fiyatı ise 834.000 TL. 390 kilometrenin üzerinde menzile sahip. Hızlı şarj ile 30 dakika da 150 km gidebilecek kadar şarj olabiliyor. Normal şarj istasyonlarında ise 1 saatte 120 kilometre gidebilecek hale geliyor.
  • Opel Corsa E; 830.000 TL’ye sayılan otomobil SUV tarzında tasarlanmış. Marka 8 yıllık batarya garantisi sunuyor. Motor gücü 130 beygir. Menzili ise 350 kilometreye kadar çıkıyor. Hızlı şarj istasyonlarda yarım saatte bataryası yüzde 80’e kadar doluyor.
  • Hyundai Kona Elektrik; SUV tarzında üretilmiş olan model agresif görüntüsüyle ön plana çıkıyor. Başlangıç fiyatının 800.000 TL bandında olması da aracın öne çıkmasını sağlıyor.
En ucuz elektrikli araba

En Uygun Elektrikli Araba Markaları

Elektrikli araçların ön plana çıkmasıyla birlikte birçok araç sever kendi bütçelerine göre elektrikli modeller aramaya başladı. Tesla markasının duyurduğu araçlarla birlikte elektrikli araçların popülerliği artmış oldu. Firmalarda bu şansı kaçırmamak için artarda elektrikli modellerini duyurmaya başladılar. Haliyle performans açısından üzmeyecek, menzili yüksek, fiyatı uygun aracı bulmak ön şart haline geldi. Alıcıların bu şartlar altında seçebileceği pek çok model bulunuyor.  Bunların başında Renault yer alıyor. Ayrıca Dacia, Hyundai, Citroen markalarının elektrikli modelleri geliyor.

Türkiye Deki En Ucuz Elektrikli Araba

Yıllardır gelişmiş teknolojilere sahip uygun fiyatlı modeller üreten bu firmalar arasından seçim yapan alıcılar mutlu olacaklardır. Alıcıların unutmaması gereken aracın genişliği arttıkça fiyatının artacağıdır. Genelde iki kişilik ve şehir içinde kullanmaya müsait araçların fiyatları çok daha düşük oluyor. Bu araçlar için kompakt araçlar demek mümkün. Sadece bir tasarıma sahip oluyorlar. Yüksek kalite ve konfor vadetmiyorlar. Fakat günlük kullanım için oldukça uygun oluyorlar.

Genelde bu araçların bataryaları hızlı şarj ünitelerinde hızlıca dolduğundan sürücüler menzil konusunda da çok sorun yaşamıyorlar. Uygun fiyatlı araçların aile tipi olan modelleri ise ülkemizde 1 milyon lira bandına kadar çıkabiliyor. Bu nedenle elektrikli modeller ne yazık ki ülkemizde lüks araç sınıfına girebiliyor. Fosil yakıtlı çalışan modellere göre elektrikli araçların yakıt tüketimi daha az olduğundan fiyatları pahalı olsa bile sürücüler tercih edebiliyor. En ucuz elektrikli araba modelleri tercihlerinde performans konusunda dikkat etmeniz gerekiyor.

En Uygun Elektrikli Araba Markaları

Türkiye deki En Ucuz Elektrikli Araba

Yurtdışında elektrikli araçlar genelde uygun fiyatlarıyla öne çıkıyor. Araçlara orta kesimin ulaşması oldukça kolay oluyor. Bu sebeple şehir içi kullanımı için araç arayanlar elektrikli modellere sıkça yöneliyorlar. Bu araçlar çevreci olduklarından dolayı emisyon değerleri sıfır. Küresel ısınmaya katkı sağlamadığını bilen sürücüler vicdanen de rahat ediyorlar. Ülkemize baktığımızda ise ne yazık ki aynı şeyi söylemek mümkün olmuyor.  Elektrikli araçlarda oldukça pahalı.

Fakat sürüler bu modelleri kullanmayı oldukça seviyorlar. Bu nedenle yüksek bedelli de olsa pek çok sürücü bu modelleri seçiyorlar. Modellerde sade ve kompakt bir tasarım seçiliyor. Tesla’nın aracın kontrolünü gövdede ki ana ekrana aktarması ile birlikte elektrikli modeller arasında yeni bir akım doğdu. Artık birçok elektrikli araç modeli ana gövdeye ekran yerleştirip sürücülerin her şeye buradan ulaşmasını sağlıyor. Bu sayede sürücülerin konforu da büyük oranda artıyor. En ucuz elektrikli araba modelleri tam da bu noktada geniş bir ürün yelpazesinden oluşuyor!

YouTube video

Ayrıca bu araçlarda bulunan sistemlerde oldukça gelişmiş oluyor. Sürücülerin aracı kontrol etmesi kolaylaşıyor. Araçlarda bulunan park destek sistemi sayesinde zorlu alanlara aracı park etmek mümkün oluyor. Şerit takip sistemi ve hız sabitleyici gibi özelliklerde sürücülerin uzun yollarda rahat etmesini sağlıyor. Sürücüler sürekli gaza basmak zorunda kalmıyor. Yola konsantre olmak için zorlanmıyorlar. Bu nedenle araçlar ne kadar pahalı olursa olsun alıcıların ilgisini çekiyor. Böylece En ucuz elektrikli araba modelleri konusunda detaylarıyla yanıtlar verdik!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.