Araba sevdalılarına özel!

Gümrükten Satılık Karavanlar

0 2.633

Gümrükten satılık karavanlar her zaman gündemdeki yerini korumayı başarıyor. Son günlerin en çok tercih edilen hizmetlerinden birisi de gümrükten karavan almaktır. Karavanlar birçok alanda ayrıcalıklı bir hizmet sürecinden yararlanabiliyorlar. Gümrük üzerinden karavan getirmek günümüzde Bulgaristan ve Yunanistan gibi ülkelerle beraber günümüzde oldukça popüler bir konumdadır.

Gümrükten satılık karavanlar kapsamında günümüzde birçok model karavanlar karşımıza çıkıyor. Türkiye’de KDV ve ÖTV tutarlarının yüksek %’de olması kişileri yurtdışından karavan almaya iten faktörler arasında bulunuyor. Dolayısıyla günümüz koşullarında yurtdışından karavanlar alarak çok kolay bir şekilde araç sahibi olabilir ve ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanma olanaklarına sahip olabilirsiniz. Satılık karavanların son günlerde modası artmış ve özellikle nostalji model karavanlara olan tutumda da artışlar gözlemlenmiştir.

Gümrükten karavan getirmek istiyorsanız ilk öncelikle kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekiyor. Yapılacak detaylı ve kapsamlı araştırma neticesinde komşu ülkelerden uygun fiyatlara karavan getirmek günümüzde oldukça kolay bir işlem sürecine ev sahipliği yapıyor. Karavanlar günümüzde birçok farklı model ve boyut ebatlarına sahiptir. Gümrükte satılık karavanlar söz konusu olduğu zaman karşımıza pek çok farklı alternatif seçenek çıkmaktadır. Bu durum son zamanlarda karavan almayı isteyenlerin gümrüklere yönelmesine neden olmaktadır.

Gümrükten satılık karavanlar

2+1 başta olmak üzere 3+1 ve daha büyük karavan modelleri günümüzde bulunuyor. Karavanların fiyatları bu boyutlara ve özelliklere bağlı olarak farklılık gösteren bir sürece ev sahipliği yapıyor. Satılık karavanlar kapsamında kişiler ayrıcalıklı bir hizmet olanağı dahilinde en iyi hizmetlerden faydalanarak en güzel karavanlara sahip olma fırsatlarına sahip olabiliyorlar. Gümrükten karavan satın almak istiyorsanız siz de komşu ülkeler üzerinden uygun fiyatlara karavan getirebilirsiniz.

İçerik Tablosu

Gümrükten Karavan Satışı

Gümrükten karavan satışı günümüzde oldukça fazla gündeme gelen konular arasında ilk sırada yer alıyor. Karavan satışı hizmetlerine olan ilginin her geçen gün artış göstermesiyle beraber günümüzde kişiler bu hizmetlerden yararlanarak fırsatlarla dolu bir hizmet seçeneği kapsamında yurtdışından karavan getirebiliyorlar. Karavan getirme imkanları her geçen gün geniş standartlarda gelişen önemli bir hizmet sürecine ev sahipliği yapıyor.

Karavanlar satın alarak siz de evinizi her yere taşıyabilirsiniz. Fakat prosedürlere uygun olarak karavanlar satın almak bu süreçte önemlidir, aksi durumda cezai işlemlerle karşılaşabilirsiniz. Türkiye’den karavan almak her daim yurtdışından karavan almaya göre daha pahalı düzeydedir. Dolayısıyla yurtdışından karavan satın almak ÖTV ve KDV olanakları kapsamında uyguna ürün satın alma fırsatını sizlere sağlayacaktır. Gümrükte satılık karavanlar alım ve satımı son zamanlarda etkili bir düzeyde talep görmektedir.

Gümrük üzerinden karavan satışları günümüzde çok kolay ve hızlı bir şekilde yasal koşullara uygun olarak uygun fiyat maliyetiyle gerçekleşebiliyor. Böylelikle kişiler her açıdan uygun fiyatlara karavan satın almanın fırsatlarına erişmiş oluyorlar. Siz de karavan satın alarak süreci en iyi şekilde planlama ve yönetme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Gümrükte satılık karavanlar hem tasarım konusunda hem de fiyat konusunda karşımıza birden fazla seçeneğin çıktığı karavanlardan oluşmaktadır.

Gümrükten Karavan Satışı

Gümrükten Satılık Karavanlar 2023

  • Gümrükten satılık karavanlar kapsamında kişilerin merak ettikleri konular şu şekilde sıralanabilir;
  • Bulgaristan, Yunanistan, Gürcistan gibi ülkeleri tercih edebilirsiniz,
  • Kağıt üzerinde ikametgah kapsamında bir şirket açmanız gerekir,
  • Alınan araçların yıl içinde 3 ayda 1 satın alınan ülkeye sokulması gerekir,
  • 750 kilogram altında olan karavanlar vergiden muaf düzeydedir,
  • Vergiler 1 ile 6 yaş aralığında olduğunda 1536 TL olarak belirlenmiştir,
  • 7 ile 15 yaş aralığındaki araçların vergisi ise 958 TL olarak belirlenmiştir,

Gümrükten karavan satın alma süreci günümüzde dikkatli koşullara uygun olarak yapılması gereken önemli bir süreci tasdik ediyor. Dolayısıyla kişilerin bu süreçte avantajlı bir hizmetten faydalanması olanaklar dahilinde sürecin işlemesinde önemli bir rol model görevi görüyor. Gümrükte satılık karavanlar konusunda detaylı bir araştırma yapmak bu tarz karavanları bütçe dostu bir şekilde almanızı mümkün kılacaktır.

Kaliteli bir hizmet sürecinden faydalanmak ve bu kapsamda nitelikli bir hizmetten yararlanmak istiyorsanız bu hizmetlerin günümüzdeki önemi oldukça fazladır. Hizmetler her açıdan sizlere nitelikli ve avantajlı bir hizmet süreci dahilinde en iyiyi sağlamayı başaran kaliteli hizmetlerdir. Gümrükte satılık karavanlar söz konusu olduğu zaman karşımıza geniş kapsamlı seçenekler çıktığından bu tarz araçlarla sıklıkla karşılaşıyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.