Araba sevdalılarına özel!

Mercedes Eqc

0 0

Mercedes Eqc; son zamanlarda adından sıklıkla söz ettiren, harika bir tasarıma sahiptir. Mercedes eqc modeli elektrikli yakıt teknolojisi tasarımı etkileyici özellikleri ile otomobili severlerin beğenilerini üstüne toplamaktadır. Mercedes eqc elektrik bataryası ile 414 kilometre menzile sahiptir.

Hızlı şarj istasyonlarında bataryası 40 dakika gibi kısa sürede tam doluma ulaşmaktadır. Tasarımsal olarak ön plana çıkan özelliklerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

 • Özel ön ızgara
 • Ön ve arka lambalarda özel led ışık şeridi
 • Geniş ve işlevsel dokunmatik ekran

Aracın ön tasarımında ön plana çıkan özelliklerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

 • Ön ızgara görüntüsü
 • Far görüntüsü
 • Farlarda bulunan enerji mavisi süslemeleri

Bütün bu fark yaratan özellikler yüksek teknolojili görsellik ile bütünleşerek ilgi çekici bir merak uyandırmaktadır.

Aracın dış mekân tasarımında ön plana çıkan özelliklerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz

 • Sportif görsellik
 • Özel görüntüye sahip ön apronlar
 • Bağımsız arka difüzyonlar
 • Özel alaşım jantlar
Mercedes Eqc

Mercedes Eqc 400

Eqc 400 Seri otomobil Mercedes’in elektrikli olarak ürettiği ilk otomobil olarak ortaya çıkmıştır. Özellik anlamında inceleyecek olursak;

Ön farlarda maske görünümlü komple bir görüntü mevcuttur .Jantların tasarımı iç tarafları kapalı olarak dizayn edilmiştir burada ki amaç sürtünmeyi azaltmak hem de elektrik jenerasyonunu sağlamaktır. Bu tasarımla hem yuvarlanma direncini azaltıyor hem de soğutma anlamında önemli bir tasarım öğesi olarak karşımıza çıkıyor.

Jantlar 19 inç olarak sunulmuş olup otomobilin gövdesine göre küçük durarak ayrı bir çekicilik oluşturulmuştur. Sol ön lastik üstünde elektrik dizaynlı eqc logosu dikkat çekmektedir.  Aracın kaput içerisinde yer alan elektrik motoru su soğutmalı olarak çalışmaktadır. Eqc serisinde iki adet motor bulunmaktadır. Hem önde hem de arkada motor vardır.

Normal şartlarda otomobil önden çekişli olarak ilerlemekte yani önde ki motor otomobilin yürümesini ve ekonomiyi sağlamaktadır. Normal günlük zamanda trafikte önden çekişli olarak sürülmektedir. Gaza biraz fazla basıldığı zaman bu sefer arkada ki motor devreye girmektedir. Arka motor performans odaklı olarak otomobilin hızlanmasını sağlıyor.

Ön ve arka motorlar arasında bulunan bağlantı ile sürücünün sürüş durumuna göre kullanılmaktadır. Yukarıda saydığımız özellikleri kısaca sıralayacak olursak

 • Ön farlar
 • Jant boyutu
 • Elektrik motoru
 • Markasal logolara araç gövdesinde yer vermek
 • Otomobilin hem önde hem de arkada motorunun olması
Mercedes Eqc 400

Mercedes Eqc 400 Özellikleri

Mercedes eqc 400’ün arka tasarımını inceleyecek olursak şu detaylar dikkat çekmektedir. Orta bagajdan devam eden ve stop lambalarına kadar uzanan çizgi halinde lamba sistemleri mevcuttur. Araç elektrikli olma sebebiyle herhangi bir egzoz çıkışı bulunmamaktadır. Arka bagaj mercedes logosu üzerinden açılmaktadır.

Mercedes eqc lerin bagaj hacmi 500 litredir. Bu sınıftaki otomobil için oldukça yeterli bir bagaj hacmi vardır. Arka bagaj hacmi koltuklar öne yatırıldığı zaman 1400 litreye çıkmaktadır. Ön koltukların arka tarafında arkada oturunlar için diz olukları vardır. Bu tasarım ile arkada oturanlar ayaklarını rahat bir konforla yerleştirebilmektedir.

Araç içinde üst bölümde bulunan cam tavan ile otomobil içine her zaman temiz hava sirkülasyonu sağlamak mümkün olacaktır. Araç içi ısıtma konforu rahatlıkla hissedilebilir bir özellik olarak dikkat çekiyor. Arka koltuklarda üçüncü bölge klima hem ısı hem de şiddet ayarlamalı olarak mevcuttur. Araç ön kokpit bölümünü inceleyecek olursak ilk dikkat çeken özellikler arasında aracın yerden yüksekliği oluyor.  Bu durum aracın yere çarpmasına engel bir özellik kazandırıyor.

Aracın kalan menzili ve batarya doluluk oranı ön tarafta bulunan dijital ekranda sürekli görülebilir durumdadır. Aracın 100 kilometre hızına 8 saniye gibi bir sürede ulaşması mümkündür. Motor gücü anlamında çok güçlü bir araç olduğu için yüksek hızlara çok kısa zamanda erişmesi çok kolaydır.

Mercedes Eqc 400 Özellikleri

Mercedes eqc 400 serisi hem dizayn konfigürasyonları ile hem de elektrikli motor teknolojisinin kullanımı açısından Mercedes markasının hakkını vermektedir.

Yukarıdaki özellikleri kısaca sıralayacak olursak

 • Bagaj hacmi
 • Arka koltuk ergonomik oturum rahatlığı
 • Arka koltuk ısıtma teknolojileri

Mercedes Eqc 400 Fiyatı

Bu model fiyat ve performansıyla etkileyici bir performansa sahiptir. Bundan dolayı son zamanlarda oldukça popüler bir konumda yer almaktadır. Mercedes Eqc Güncel fiyatı 2.635.000 Türk lirasıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.