Araba sevdalılarına özel!
Tarama Kategorisi

Lastik Markaları ve İncelemeleri

Lastik markaları ve incelemeleri kategorimizde araç lastiklerine yönelik olarak pek çok farklı bilgi yer alıyor! Yeni bir araç aldığımızda en çok dikkat etmeniz gereken özelliklerinden birisi de lastikleridir. Çünkü lastikler sürüş güvenliğini doğrudan etkiler. Kar, yağmur ve diğer olumsuz koşullarda lastiklerin üst düzeyde bir performans ortaya koyması; aracımızın performansını da etkiler. Otomoda olarak; birbirinden farklı markalara ait lastiklerin incelemelerine yer vererek; ihtiyacınız olan lastik modellerini belirlemenize destek oluyoruz.

Lastikleriniz hakkında bilmeniz gereken en önemli şey, ne kadar lastik sırtı kaldığıdır. Sadece bu kadar mı? Elbette ki hayır! Lastikler mevsimlik ve kışlık gibi farklı versiyonlarda üretilmektedir. Dolayısıyla hemen her mevsimin özelliğine uygun bir şekilde lastik kullanmak gerekmektedir. Bu aşamada tercih edeceğiniz lastiklerin ebatları, aracınızla uyumlu olmak durumundadır. Otomoda; aracınıza uygun olan lastikleri bulmanız konusunda işe yarar bilgileri sizlerle paylaşmaktadır.

Otomoda; lastiklerin iç gürültüsü; dayanıklılık seviyesi, virajlarda yol tutuşun ve suda kızaklama özelliğine göre kapsamlı bilgileri sizlerle paylaşmaktadır. Yine ıslak ve kuru zeminlerde frenleme anındaki lastiklerin tepkime düzeyine de yer vermektedir. Ayrıca lastiklerin kullanım özelliklerine yer vererek; en kaliteli lastikleri nasıl alabileceğinize dair işe yarar bilgileri sizlerle buluşturmaktadır.