Araba sevdalılarına özel!

Araba Ön Cam Fiyatları

0 7

Araç sahibi kişiler, özellikle araçlarının ön camlarında çeşitli sebeplerden ötürü yaşamış oldukları kırılma, çatlama gibi durumlardan dolayı değiştirmek istedikleri ön camların fiyatlarını bir hayli merak etmektedir.

Araba ön cam fiyatları, pek çok farklı hususa göre değişiklik göstermekte ve bunun yanı sıra tabi ki de en önemlisi araç markalarına ve modellerine göre de ön camların fiyatları oldukça değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle de net bir fiyat verebilmek mümkün olmamaktadır.

YouTube video

Özellikle araç camının kalınlığı, sahip olduğu özellikler, boyutu, gibi pek çok husus, araba ön camlarını birbirinden ayırırken, markaların araç modellerinde kullanılan orijinal camlar da farklılık gösterdikleri için fiyat konusunda en doğru bilgiyi yetkili servislerden alabilmek mümkündür.

Araba Ön Cam Değişimi Kasko Karşılar Mı?

Araba ön cam değişimi fiyat konusunda kişilere çoğu zaman pahalıya patlayabilmektedir. Özellikle araçların en önemli parçalarından biri olmasının yanı sıra boyut olarak büyük olması, diğer oto cam çeşitlerine nazaran bu camları daha pahalı yapmaktadır.

Bu nedenle de özellikle araçlarında kasko bulunan kişiler, araba ön cam değişimi kasko karşılar mı? Sorusunun cevabını oldukça merak etmektedir.  Kasko şirketleri, kişilerin anlaşmalı kaskolarının kapsamı içerisinde cam bulunması halinde bu ön cam değişimini karşılamakta ve bu sayede kişiler ön camlarını ücretsiz bir şekilde serviste değiştirebilmektedir.

Ancak aracınızın kaskosu olsa dahi bu kasko camı kapsamıyorsa, bu durumda bu camı kendi imkanları ile kişilerin değiştirmeleri gerekmektedir.

Eğer anlaşmalı bir kaskonuz varsa ve cam kapsıyorsa ücretsiz servisimiz de değiştirilir. Ortalam fiyat vermek gerekirse 700 TL’den başlar 30.000 TL’ye kadar araç marka modele göre uzayan fiyatlar vardır.

İlgini Çekebilir  Volkswagen Engelli Araç Fiyatları 2023

Araba Ön Cam Değişimi Fiyat 2022

Araba ön camlarının fiyatları eski model araçlarda çok uygun fiyatlara da değiştirilebilse de özellikle lüks ve son model araba markaları ve modellerinin camları 40.000 TL’ye kadar yükselebilen bir değişim fiyatına sahip olabilmektedir.

Araba ön cam değişimi fiyat 2022 yılında enflasyon ve kur sebebiyle 2021 yılına göre oldukça artarken, araç markaları ve modellerinin ön camları farklı yapılarda ve özelliklere sahip oldukları için çok çeşitli fiyatlara sahiptir.

Araçlara uygun orijinal ön camların haricinde piyasada çok daha uyguna değişimi yapılabilen çıkma camlar bulunmakta ve fazla miktarda bir ücret ödemek istemeyen kişiler çıkma oto camları da tercih edebilmektedir. Güvenilir bir servis ile doğru fiyatlar öğrenilebilmektedir.

Çıkma Oto Cam Fiyatları

Çıkma oto cam fiyatları, sahip olduğu kaliteye göre farklılık gösterirken, bu çıkma camların hangi araç modeli için uygun olduğu, boyutu ve özellikleri de tıpkı orijinal yedek parçalarda olduğu gibi çıkma oto camların fiyatlarında da önem arz etmektedir.

Çıkma oto camlar, yan sanayi ürünleri olarak üretildikleri için sıfır orijinal araba camlarına nazaran çok daha uygun fiyatlara sahip olmakta ve bu fiyatlar, araba markası ve modeline göre tıpkı orijinal camlarda olduğu gibi farklılık göstermektedir.

Oto camların değerinin belirlenmesinde en önemli husus olan araba modeli konusunda çıkma camlarda da bu fiyatlandırma görülse de bir araba modelinin orijinal araç camlarının yarı fiyatına çıkma cam bulunabilmektedir.

Araç Cam Tamiri Ne Kadar?

Araç cam tamiri ne kadar? Sorusuna yanıt olarak; Öncelikle tamir işlemlerinin fiyatlarını belirleyen en önemli hususlar tamir edilecek olan camın kalitesi ve camın tamir durumu olmaktadır. Bu bağlamda araç camlarının tamiri için fiyatlar değişiklik gösterse de bu tamirlerin fiyat aralığı genellikle 100-500 TL arasında olmaktadır.

İlgini Çekebilir  Yurtdışından Araba Getirmek Vergi Hesaplama
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.