Araba sevdalılarına özel!

Benzin Pompası Tamiri Fiyatları

0 257

Benzin pompası tamiri fiyatları farklı nedenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Benzin pompası Araç için oldukça önemli bir parça olan yakıt pompası özellikle yaşlı araçlarda sorun çıkartabilen parçalardan bir tanesidir. Zamanla yıpranabilir ya da tıkanabilir. Böyle bir durumda kısa süreler içinde çıkarılıp değiştirilebilir. Marka ve modele göre farklılaşmakla birlikte pompaların fiyatları 200 TL’den başlayıp 2.500 TL’ye kadar çıkmaktadır. Eğer pompada bir sorun olduğunu düşünüyorsanız pompanın içinden geçen benzin yanıcı bir maddedir. Bundan dolayı kazalar yaşamamak için bir an önce servise gitmenizi öneririz.

Araç markalarına göre pompa fiyatlarına bakacak olursak Fiat marka araç sahipleri Bosch, Pierburg, BSG firmasının pompalarını tercih edebilirler. Pierburg yakıt pompasının fiyatı 2.400 TL civarında, BSG ürünleri 1.000 TL civarında Bosch marka pompalar ise 1.500 TL civarındadır. Ford sahipleri ise Swag, Topran, Pierburg, Delphi markalarının pompaları arasından seçim yapabilirler. Pierburg markasının ürünleri 2.000 TL civarında, Delphi markasının ürünleri 500 TL civarındadır. Topran markasının ürünleri 1.300 TL civarında, Swag markasının ürünleri ise 2500 TL civarındadır.   Bu aşamada Benzin pompası tamiri fiyatları 2023 yılı itibariyle de güncellenmektedir.

Benzin Pompası Tamiri Fiyatları

Güncel Benzin Pompası Tamiri Fiyatları

Dacia araç sahipleri ise Delphi marka yakıt pompalarını ülkemizde rahatlıkla bulabilirler. Pompaların ücretleri 1.600 TL civarındadır. Hyundai marka araçlarda ise Mando, Delphi, Electrotech, Bosch, İtaqi markasının ürünleri arasından seçim yapılabilir. Mando pompalar 1.200 TL civarındadır. İtaqi markasının ürünleri ise 2.800 TL civarındadır. Delphi markasının pompaları ise 600 TL civarındadır. Bosch markasının ürünleri ise 850 TL civarındadır. Electrotech markasının ürünleri ise 800 TL civarına bulunabilmektedir.  Benzin pompası tamiri fiyatları konusunda detaylı bir araştırma yapmak; bu tarz fiyatlara dair kapsamlı bir araştırma yapılmasını mümkün kılmaktadır.

Mercedes araçlarda ise Bosch, Topran, Pierburg, Valeo, Swag, Delphi, BSG, Febi markalarının ürünleri seçilebilir. Topran yakıt pompalarının fiyatları 980 TL civarındadır. Pierburg markasının ürünlerinin fiyatları ise 1500 TL ile 2500 TL arasındadır. Bosch markasının ürünleri ise 1.000 TL civarındadır. Swag markasının ürünlerinin fiyatları 3.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Febi markasının ürünleri 4.500 TL civarında satılmaktadır. BSG ürünlerinin fiyatları ise 700 TL civarındadır. Valeo markasının ürünleri ise 2.600 TL civarındadır. Opel markası araçlarda ise BSG, Topran, Bosch markasının ürünleri kullanılabilir. Topran ürünleri 1.800TL civarındadır. BSG markasının ürünleri 800 TL civarında, Bosch markasının ürünleri ise 1.700 TL civarındadır. Benzin pompası tamiri fiyatları 2023 yılında da güncellenecektir.

Güncel Benzin Pompası Tamiri Fiyatları

Modellere Göre Benzin Pompası Tamir Fiyatları

Nissan marka araçlar kullanılabilecek markalar ise Pierburg, İtaqi, BSG dir. İtaqi markasının pompaları 2.100 TL civarındadır. Pierburg markasının ürünleri ise 1.400 TL civarındadır. BSG markasının ürünleri ise 1.000 TL civarındadır. Peugeot markasında ise Valeo, Magnetti Marelli, Pierburg, Swag, BSG, Delphi markasının ürünleri kullanılabilir. Delphi markasının ürünleri 1.700 TL civarındadır, Pierburg markasının ürünleri ise 1.900 TL civarındadır, Magneti Marelli markasının pompaları ise 1.000 TL civarındadır. Valeo markasının ürünleri ise 300 TL civarındadır, BSG markasının fiyatları ise 2.400 TL civarındadır.   

Renault marka araçların sahipleri ise Mais ve Bosch markasının ürünleri arasından seçim yapabilirler. Bosch markasının ürünleri 900 TL civarındayken, Mais markasının ürünleri ise 1.600 TL civarında satılmaktadır. BMW marka araçlarda ise Heropar, Pierburg, Hella, Bosch markalarının ürünleri arasından seçim yapılabilir. Bosch markasının ürünleri 1.500 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir. Pierburg marka pompalar ise 1.800 TL civarında fiyatlara satılmaktadır. Hella marka ürünler ise 600 TL civarında satılmaktadır. Heropar marka ürünler ise 700 TL’ye satılmaktadır. 

YouTube video

Bu fiyatların üzerine birde ustalık fiyatları eklenmektedir. Ustalık ücretleri ise modele göre farklılaşmaktadır. Bazı modellerde ustalar 50 TL gibi düşük ücretler isterken kimi araçlarda ustalık ücretleri 300 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu arada benzin pompası arızasının pratik bir şekilde anlaşıldığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Benzin Pompası Arızası Nasıl Anlaşılır?

Özellikle benzin pompası arızasını erken bir dönemde fark etmek beraberinde önemli kazanımları getirmektedir. Birçok sebeple arıza yapabilen benzin pompalarının bozulduğunu şu belirtilerden anlayabilirsiniz;

 • Havalar soğuduğunda uzun süredir çalıştırmadığınız aracınız ilk marşta çalışmaz
 • Normalde yaktığınızdan çok daha fazla yakıt tüketmeye başlarsınız
 • Motorunuz zaman zaman teklemeye başlar
 • Aracınızın rölantisinde bir sorun olduğunu açıkça fark etmeye başlarsınız
 • Aracınız rölantideyken bir anda boğulabilir
 • İlk çalıştırma sürecinde gaz pedalına ne kadar bassanız da aracınız istediğiniz gibi ivmelenmez
 • Aracınız ilk çalıştırmada aniden durabilir
 • Aracınızın yolda giderken bir anda performansı düşebilir
 • Yokuş çıkmaya çalışırken doğru viteste bile aracınız gerekli gücü sağlamayabilir
 • Durumun ağırlaştığı noktada araç hızlanma problemleri yaşatabilir
 • En kötü senaryoda ise aracınız marş basar fakat çalışmaz

Benzin pompasının sorunlu olduğu durumlarda saydığımız durumlardan biri ya da birkaçı aynı anda görülebilir.  Böylece benzin pompası tamiri fiyatları hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Siz de yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.