Araba sevdalılarına özel!

C Segmenti Hatchback Araçlar

0 5

C segmenti hatchback araçlar her zaman popüler tercihler olarak karşımıza çıkmaktadır. SUV araçların gelmesi ile birlikte Hatchback araçlarına olan ilginin azaldığını söyleyebiliriz. Genelde HB araçları aileler oldukça fazla tercih ediyor. Çünkü bu araçlar oldukça geniş bir iç hacme sahip. İster uzun yollar olsun ister kısa seyahatler herkes araç içinde rahat edebiliyor. Ayrıca araç içinde ebeveynler çocuklarını rahatlıkla kontrol edebilme şansına erişiyor.

HB araçların bagaj hacimleri de oldukça geniştir. Bu sayede bütün ailenin eşyaları bagaja sığabiliyor. Zaman geçtikçe HB araçlara olan ilgiden dolayı markalar bu tasarımda olan araçları çok daha gelişmiş özelliklerle donatmışlardır. Bu araçlar geçmiş dönemlerde oldukça hantaldılar. Fakat günümüzde performans konusunda oldukça iyi işler çıkaran modeller bulmak mevcut. 1.6 ve üstü motorlara sahip HB araçlar oldukça yüksek performans verebiliyor.

Buna rağmen araçların yakıt tüketimi de oldukça verimli oluyor. Yani şehir içi kullanımda 5 litre civarında yakıt kullanımları görülebiliyor. Aracı kullanan kişilerin daha iyi kontrol sağlaması için araçlar gelişmiş özelliklerle donatılıyor. Park sensörleri ve çarpışma uyarı sistemleri gibi özellikler HB araçları kontrol etmeyi kolay hale getiriyor. Hangi HB aracı almalıyım diyen sürücülere ise bu markaları önerebiliriz.

  • Opel Astra HB 1,4 motor, Ecotec DI Turbo
  • Renault Megane HB Energy TCe 132 HP
  • Peugeot 308 HB Puretech 130 HP
  • VW Golf HB 1,5 TSİ BMT 150 HP

Bu markalar haricinde Kia, Hyundai gibi Uzakdoğu markalarının araçlarına da sürücüler göz atabilirler. Uzakdoğu markaları arasında uygun fiyatlı birçok araç bulunabilmektedir. C segmenti hatchback araçlar tavsiyesi gündeme geldiği zaman karşımıza farklı araçlar çıkmaktadır.

İçerik Tablosu

C Segmenti Hatchback Araç Tavsiyesi

HB araç isteyen sürücülere tavsiye edilebilecek birçok model sayılabilir. Bunlardan birisi Peugeot markasının 308 modelidir. Şık görünüşlü bir araç isteyenler bu modele bakabilirler. Ülkemizde satış rakamları oldukça yüksektir. Aracın daha sportif ve performansı yüksek bir model olduğunu söyleyebiliriz. Kia markasının Rio modeli de oldukça beğenilmektedir. Performans konusunda oldukça iyi bir araçtır. Fiyatları ise uygundur. C segmenti hatchback araçlar arasında Kia her zaman bütçe dostu seçenekler halinde karşımıza çıkmaktadır.

Seat markasının İbiza modelide tasarımı ile dikkat çeken bir HB araçtır. Yuvarlak hatları aracı sportif bir görünüme kavuşturmaktadır. Ayrıca donanım olarak da gelişmiş bir araçtır. Sürücüler oldukça konforlu bir seyahat şansı bulacaklardır. Volkswagen markasının Golf modeli de HB severlerin ilgisini çekmektedir. Kabin kısmında kullanılan kaliteli malzeme sürücülerin oldukça hoşuna gitmektedir. Yeni tasarımına eklenmiş olan LED far gibi detaylar aracın görünümünü dinamik bir hale getirmiştir.

C Segmenti Hatchback Araç Tavsiyesi

Ülkemizde C Segmenti Hatchback Araçlar

Ülkemizde birçok sürücünün severek kullandığı Renault markasının Clio modelide sevilen araçlardan bir tanesidir. Sürücülerin bu aracı tercih etme sebeplerinden bir tanesi yaygın servis ağı ve yedek parça bulma konusunda sorun yaşatmamasıdır. Olası bir sorunda sürücüler arızanın üstesinden gelmekte sorun yaşamayacaktır. Ayrıca Clio modelinde sunulan park sensörü gibi donanımlarda sürücüleri rahat ettirecektir.

Bilindik markalardan birisi de Volkswagen markasıdır. Hemen her kesim için araçlar üreten firma HB tasarıma sahip araçlara da sahiptir. Polo modeli keskin hatları ile dikkat çeken bir modeldir. Şehir içi kullanım için araç isteyen kimseler bu modele bakabilirler. Uygun yakıt tüketimi ve performansı ile araç sürücüleri rahat ettirecektir.  Uygun fiyatlı HB araç arayanların bakması gereken bir diğer modelde Hyundai i20 dir.

Ülkemizde C Segmenti Hatchback Araçlar

Sürücülerin konforunu artıracak donanıma sahip araç tasarımıyla da ilgi çekmektedir. Sportif görünüme sahip bir araçtır. Sürücüler aracın kronik bir problemi olmadığını söylemektedir. Yani aracı alan sürücüler uzun süre sorunsuz kullanabileceklerdir. Opel markasının Corsa modeli de ülkemizde oldukça seviliyor. Her sene tasarımı makyajlanan model oldukça modern bir görünüme sahiptir. Performans konusunda da iddialıdır.

Son olarak alıcılara önerebileceğimiz modellerden birisi de Citroen markasıdır. C3 modeli fütüristik tasarımı ile oldukça ilgi çekmektedir. C4 modeline benzediği için bu modeli sevenler C3 modeline de bakabilirler. Şehiriçi kullanım için uygun bir araçtır. Donanımsal özellikleri ile de çağımızı yakalamayı başarmıştır. Tüm bu modeller HB sevenler tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. Alıcılar saydığımız markaların ikinci el ya da sıfır modellerine bakarlarsa pişman olmayacaktır. Böylece C segmenti hatchback araçlar konusuna kapsamlı bir şekilde değinmiş olduk!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.