Araba sevdalılarına özel!

Subaru Hangi Ülkenin?

0 5

Subaru hangi ülkenin? Fuji HeavyIndustries ismiyle araba üretim sektörü ve ağır sanayide ortaya çıkmış araba üreticisi Subaru! Amblemindeki altı yıldız ile Japonya’daki aynı çatı altında birleşmiş altı Japon ağır sanayi firmasını temsil etmektedir. Subaru’nun ana firması olarak hizmet vermekte olan Fuji HeavyIndustries şu anda Toyota ile kardeş olarak adı geçen bir firmadır. Yine aynı isimli Fuji HeavyIndustries firması tarafından Japonya’da 1925 yılında kurulmuş bu firma Japon asıllı bir firmadır.

Japonya’nın Fuji kentinde ilk defa faaliyetine başlamış bu şirket yüksek performanslı spor arabaları ve motor üretiminde kullandığı yüksek teknolojiyle dikkatleri çekiyor. Güvenilirlikten daha çok Toyota markasının saf performans üzerine odaklanmış ikiz kardeşi olarak vitrinlerde boy gösteren bu marka, Dünyada ilk seri üretimli turbo aracı ortaya çıkararak ”Japon teknolojisi” ekolünün bir parçası olarak günümüzde karşımıza çıkmaktadır. Peki, Subaru hangi ülkenin? İşte detaylar!

Subaru hangi ülkenin?

Subaru hangi ülkenin arabası

Günümüzde Subaru araba üreticisi uluslararası denizlere açılmış ve birçok farklı ulustan ve ülkeden ortakları bulunan bir araba üreticisidir. Toyota firması ile kardeş bir araba firması olarak adı anılan Subaru günümüzde Avrupa, Amerika ve Türkiye başta olmak üzere pek çok ülkede ortakları bulunmaktadır. Uluslararası olma gayesiyle Amerika ve Avrupa başta olmak üzere pek çok araba pazarına girmiş ve başarıyla tutunmuş Subaru Japon arabaları arasında en yüksek performanslı arabaları üreten Japon araba üretimi firması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu marka özellikle yarış araba modelleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır.

Bu son teknoloji Japon arabaları 1923 yılında ilk defa ülkemiz pazarına giriş yapmıştır. Giriş yaptığı gibi çok beğenilen bu arabalar Japon arabaları olarak isim yapmıştır ve üstün performansıyla pazardaki yerini sağlamlaştırmıştır. Japon arabalarının son teknolojilerini motorlarında uygulayan bu firma Japon arabalarının pazarlarda hızlı, güvenilir, ekonomik, rahat, konforlu, son teknolojiye sahip ve performanslı olarak akıllara kazınmasını sağlamıştır. Özellikle spor araba tarzında bir tasarıma sahip olan Subaru, tasarım özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu durumun doğal sonucu olarak Subaru, dünya genelinde gün geçtikçe yaygınlaşan bir marka olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Subaru hangi ülkenin arabası

Subaru hangi ülkenin markası

Subaru markası günümüzde başta Amerika olmak üzere, Avrupa ve Türkiye gibi pek çok ortağın varlığı ile varlığını devam ettiriyor. Ambleminde 6 büyük Japon araba üreticisinin birleşmesi ile ortaya çıkmış logosunu bulunduran Subaru marka olarak Japonya ülkesinin markasıdır. Japonya pazarında ilk defa Fuji HeavyIndustries adıyla ağır sanayi ve araba üretimi için kurulmuş bir markadır. Bugün hala ana markası Fuji HeavyIndustries’dir. Şu anda ana firması ile Toyota kardeş olarak anılan firmalardır. Japon otomobil firması olan Subaru 1950’lerde yaptığı atılımlarda önce Amerika ile başlamıştır.

Sonrasında Avrupa olmak üzere pek çok uluslararası pazara Japon otomobillerini götürmüş ve başarılı olmuştur. Japon otomobillerinin ana üreticilerinden biri olan marka günümüzde en büyük Japon otomobil üreticisi markalardan biri konumundadır. Japon markaları arasında tarih olarak en eski tarihlerden birine sahip olan Japon otomobil markalarından biridir. Uluslararası pazarlarda Japon markalarının yegane temsilcilerinden biridir. Hızı, konforu, güvenilirliği, yüksek performansı ve son model Japon teknolojisiyle uluslararası pazarlarda Japon otomobilleri için kendine büyük bir yer oluşturmuştur.

Subaru hangi ülkenin markası

Subaru nerede üretiliyor

Subaru araba markası otomobillerinin üretimine büyük bir önem ve iş gücü harcamaktadır. Parçaları ana merkezde dikkatle üretilen otomobille öncelikle parça parça üretilir. Sonrasında ise otomobillerin satılacağı pazarın bulunduğu bölgede parçalar birleştirilir ve ilgili pazarda satışa sunulur. Subaru üretim tesisleri merkezi Ota şehri, Japonya, Kuzey Tokyo bölgesinde bulunmaktadır. Subaru’nun en önemli parçaları ve araçları burada üretilmekte, Yerel pazar için olan araçlar ise hem üretilip hem montajlanmaktadır. Amerika pazarı için ise parçaların birleştirilme merkezi İndiana şehrinde bulunan fabrikadır.

Ana olarak Japonya menşeili olan üretim merkezleri ile Subaru, Japonya ülkesinde, Kuzey Tokyo bölgesinde bulunan Ota şehrinde üretilmektedir. Aynı zamanda Japonya ülkesinin Gunma bölgesinde bulunan farklı bir üretim tesisiyle Subaru Japonya’da birkaç üretim tesisi ile araba üretimine devam etmektedir. Japonya’da üretilen bu arabalar daha sonra uluslararası pazarlara gönderilmekte ve orada satışa hazır bir şekilde tüketicilere sunulmaktadır. Böylece Subaru hangi ülkenin? Sorusuna detaylı bir şekilde detaylar verdik.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.