Araba sevdalılarına özel!

Volvo xc40 Recharge Fiyatları 2023

0 4

Volvo xc40 Recharge fiyatları 2023 yılında güncellendiğinden bu yazımızda yeni fiyatlara dair bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca Volvo hangi ülkenin? Sorusuna da yanıt veriyoruz. Bir de volvo xc40 ne kadar sürede şarj olur? Gibi teknik detayları da bu yazımızda bulacaksınız. İşte merak ettiğiniz ayrıntıların tamamı!

Volvo xc40 Recharge Fiyatları 2023 Güncel Listesi

Volvo xc40 Recharge Model – PaketFiyatı
XC40 Recharge T5 FWD R-Design Expression1.332.400 TL
XC40 Recharge T5 FWD Inscription1.407.900 TL
XC40 Recharge T5 FWD R-Design1.513.375 TL
XC40 Recharge Pro P8 AWD 1.582.775 TL

Volvo xc40, tek bir şarjla 400 km menzil sunan Volvo’nun yepyeni bir elektrikli aracı olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu araç; işe giderken veya çocukları okula götürürken her türlü günlük sürüş ihtiyaçları için kullanılabileceğiniz bir özelliğe sahiptir. Araba ayrıca, pili üç saatten biraz fazla bir sürede tamamen şarj etmek için kullanılabilen, normal bir duvar prizine takılan bir şarj kablosuyla birlikte gelir. Dolayısıyla günlük hayatımızı kolaylaştırmak konusunda iddialı bir konumda yer almaktadır.  

Volvo xc40 Recharge Fiyatları

Volvo hangi ülkenin

Volvo 1927 yılında bu yana sektörde yer alan İsveç Gothenburg merkezli bir uluslararası lüks araç markasıdır. Volvo Car Group bünyesinde yer alan bu marka; dünya çapında en çok tercih edilen araç markalarından birisidir. Volvo xc40’ın tasarımı, Jaguar I-Pace ve Tesla Model X gibi sınıfındaki diğer araçlara çok benzemekle birlikte bu yeni model daha yüksek hızlarda sürmeyi de eğlenceli hale getiriyor. Bu araba hem standart hem de genişletilmiş dingil mesafeli versiyonlarda mevcut olacak şekilde tasarlanmıştır.

Volvo xc40, 2019’da tanıtılan ve bir plug-in hibrit aktarma organına sahip orta boy lüks bir SUV olarak karşımıza çıkıyor. Araç, standart bir duvar prizi kullanılarak veya bir şarj istasyonuna takılarak şarj edilebilir özelliğiyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Volvo xc40, günlük sürüş için yeterli olan 121 beygir gücü ve 184 tork üreten bir elektrik motoruna sahiptir.  Aynı zamanda 201 beygir gücü ve 258 tork üreten 1.5 litrelik dört silindirli bir motora sahiptir. Bu da Volvo xc40 modelini; çoğu rakibinden daha güçlü kılmaktadır.

Volvo hangi ülkenin

Volvo xc40 elektrikli fiyat

Volvo xc40 Recharge fiyatları seçenekleri söz konusu olduğu zaman 1.332.400 TL ile 1.582.775 TL arasında fiyat seçenekleri karşımıza çıkmaktadır. Volvo xc40 standart olarak sekiz ileri otomatik şanzımanla tasarlanmıştır. Bununla birlikte kaygan yüzeylerde daha iyi denge istiyorsanız dokuz vitesli bir birime yükseltilebilir veya hatta dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olabilirsiniz. Araç, otomatik acil durum freni, şerit tutma yardımı ve dur – kalk işlevli uyarlanabilir hız sabitleyici gibi etkileyici güvenlik özelliklerine sahip olduğundan üst düzeyde bir performansı ortaya koymak konusunda da yeni nesil çözümlerin merkezinde yer almaktadır.

Volvo xc40 elektrikli fiyat

Volvo xc40 ne kadar sürede şarj olur

Volvo xc40 muadillerine göre daha seri bir şekilde şarj olabilen bir araç olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Ortalama 3 ile 4 saat arasında bir sürede şarj olabilen bu araç bu şarj süresi içerisinde dolumu tamamlandığı zaman 50 ile 60 km bir menzile sahiptir. Ancak bu menzilin yeni versiyonlarda 400 ile 480 km arasında değişiklik gösterdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

YouTube video
Volvo xc40 ne kadar sürede şarj olur

Volvo xc40, iki pil boyutuyla karşımıza çıkmaktadır. 39 kWh’lik bir pil paketi ve daha büyük bir 48 kWh’lik seçenek sunan bu araç, performans konusunda da etkilidir. Araca ait pillerden daha küçük boyut Momentum’da standartken, daha büyük hücreler T5 R-Design ve Polestar modellerinde isteğe bağlıdır. Her iki pilin de şarj başına tahmini 400 km menzili vardır, ancak daha büyük paketin daha küçük olandan daha yüksek bir beygir gücü derecesi vardır.

Volvo xc40 ne kadar sürede şarj olur

Volvo xc40 elektrikli menzili ne kadar

Sportif bir kullanım konusunda üst düzeyde bir etkiye sahip olan Volvo xc40 elektrikli menzili, 400 ile 480 km arasında değişmektedir. XC40 358 km menzile sahipken; C40 363 km menzile sahip bir araçtır. Öte yandan bu araç, standart seviye 2 şarj cihazları veya DC hızlı şarj cihazları kullanılarak 50 kW’a kadar şarj edebilir. Bu da evde saatte 100 km’nin biraz üzerine fazladan menzil ekleyebileceği anlamına gelir. Böylece Volvo xc40 Recharge fiyatları konusunda detaylarıyla değindik. Siz de yorum kısmından görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.