Araba sevdalılarına özel!

Azerbaycan Araba Fiyatları

0 4.087

Azerbaycan araba fiyatları oldukça merak edilmektedir. Özellikle günümüzde eğitim amacıyla pek çok yabancı gencin tercih ettiği bir ülke olan kardeş ülke Azerbaycan’da araba fiyatları oldukça uygundur.

Burada okuyan öğrencilerin bile rahat bir şekilde araba sahibi olabilmesini sağlayan oldukça uygun fiyatlara sahip olan Azerbaycan, aynı zamanda petrol açısından da sahip olduğu devasa zenginlik ile benzin fiyatları konusunda da oldukça uygun olması sebebiyle burada araç satın almak ve kullanmak oldukça kolay olarak değerlendirilebilmektedir.

YouTube video

Gerek sıfır, gerek 2. El araçlarda çok makul fiyatlara yeni model araçlar alınabilirken, bunun en büyük sebebi ise, özellikle büyük ülkelere oldukça yakın olması ve daha da önemlisi araç vergilerinin oldukça düşük olmasıdır.

2022 yılında geçen seneye nazaran pandemi sebebiyle fiyatlarda bir miktar artış gözlense de hala daha makul seviyelerde olmakta, eski model araçlar 1.500 Dolar’dan başlayan fiyatlarla bulunabilmektedir.

Azerbaycan’da özellikle Jeep modellerinin fiyatları diğer araç türlerine göre daha pahalı olurken, günlük kullanım ve spor arabaların fiyatları ise oldukça makul seviyelerdedir. Azerbaycan’da araba sahibi olmak isteyen kişiler, genellikle Azerbaycan araba pazarı veya çeşitli 2. El araba siteleri üzerinden araçlarını satın almaktadır.

Azerbaycan araba fiyatları konusunda fiyat skalası oldukça geniş olmakla birlikte bazı markalardan örnekler vermek gerekirse;

  • Mercedes marka araçlar: 3.500-90.000 Dolar
  • Ford marka araçlar: 3.400- 28.000 Dolar
  • Renault marka araçlar: 4.000- 50.000 Dolar

Arasında modellerine göre bir fiyat aralığına sahiptir ve ülkemizle kıyaslandığında bu fiyatlar oldukça makul olmaktadır.

Azerbaycan Araba Fiyatları Manat

1 Azerbaycan manatı güncel olarak 1,70 ABD Dolarına eşit olduğu için Azerbaycan araba fiyatları manat para cinsiyle de oldukça uygun fiyatlara sahip olmaktadır. Örneğin; 2012 Model BMW 3-Series model araç, ikinci el olarak yaklaşık 12.000 ABD doları iken, Azerbaycan manatı ile 20.400 TL gibi bir fiyata sahiptir.

İlgini Çekebilir  Hyundai Engelli Araç Fiyatları 2023

Azerbaycan’da hem dolar hem de manat aktif olarak kullanıldığı için kişiler iki para cinsiyle de araç satın alabilmekte, bu konuda farklı sitelerde ABD doları veya manat ile araç satışları yapılmaktadır. Özellikle ülkemizle kıyaslandığında oldukça uygun araba fiyatlarına sahip olan Azerbaycan’da kişiler, çok fazla zorlanmadan yüksek modelleri, özellikle eski model araçları ise çok kolay bir şekilde kazandıkları paralarla alabilmekte, benzin fiyatlarının düşüklüğü sayesinde de dilediklerince gezebilmektedirler.

Azerbaycan 2. El Araba Fiyatları 2022

Azerbaycan 2. El araba fiyatları 2022 yılında geçtiğimiz yıla göre bir tık daha yükselse de hala daha özellikle ülkemize göre Azerbaycan çok uygun bir araba piyasasına sahiptir. Düşük vergi oranları sebebiyle araçların ülkeye giriş fiyatları üzerinde çok fazla değişiklik olmaması ve manatın değeri sayesinde bu araçlar çok uygun fiyatlara ikinci el olarak alınabilmektedir.

Özellikle eğitim amacıyla Azerbaycan’da bulunan öğrenciler dahi 2.el bir aracı rahatlıkla satın alarak eğitim hayatında bu aracı kullanabilmekte hatta pek çok Türkiye vatandaşı, araç piyasasının çok uygun olması sebebiyle Azerbaycan’dan araç satın alarak ülkemize getirmektedir.

Azerbaycan 2. El Sitesi

Azerbaycan’da araç sahibi olmak isteyen kişiler için sıfır araçlar da oldukça makul fiyatlara sahip olsa da 2.el araç satın alma oranı da bir hayli yüksektir. Özellikle çok daha uygun olmasının yanı sıra sıkı bir pazarlık ile daha da uyguna alınabilme şansı olan pek çok araç bulunurken, kişiler 2. El araç satın almak için en çok Azerbaycan 2.el sitesi tercih etmektedir.

Azerbaycan’da 2.el araç satışlarının yapılabildiği ve özellikle de çok sık ziyaret edilen pek çok popüler site bulunmakta, kişiler bu sitelerde araç ilanlarını inceleyerek çok makul fiyatlara araç satın alabilmektedir. Bu siteler arasında özellikle;

  • Turbo.Az
  • Avtobaku.com
  • Auto.az
İlgini Çekebilir  Kia Engelli Araç Fiyatları 2023

Gibi çeşitli popüler Azerbaycan araba fiyatları sitesi bulunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.