Araba sevdalılarına özel!

Conta Yakan Araba Ne Kadar Su Eksiltir?

0 306

Conta yakan araba ne kadar su eksiltir? Sorusu, aracının contası yanan araç sahipleri tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Öncelikle conta yakan arabaların suyunun eksilmesi, beraberinde bu araçlarda en bariz görülen belirti olan aşırı hararete sebebiyet vermektedir.

YouTube video

İşlevini yitiren ve bu yüzden motor yağına su karışmasına sebebiyet veren conta yanması, hem motor yağının verimini azaltırken hem de motor soğutma sıvısının eksilmesine neden olduğu için conta yakan araçlarda su eksilmesi ve performansının düşmesi durumu bu sorun çözülene kadar devam etmektedir.

Sorunun yanıtına gelinecek olursa; Conta yakan arabalarda motor soğutma suyu, bir anda aşırı miktarda azalmamakta, bu sorunun çözülmemesi durumunda zaman içerisinde sürekli şekilde azar azar eksilmeye devam etmektedir.

Kısacası bu sorun, suyun çok kısa bir sürede tamamen bitmesine neden olmasa da sürekli olarak belirli oranda azalan bu su, sorun çözülmediği takdirde bitme seviyesine yaklaştıkça çok daha sık ve ciddi sorunlara ve artan hararete sebebiyet vermektedir.

Conta Yakan Araba Çalışır Mı?

Conta yakan arabalar hakkında özellikle bu sorunu yaşayan LPG’li araçların çalışmaya devam edip etmediği kişiler tarafından merak edilmekte ve conta yakan araba çalışır mı? Sorusuna pek çok kişi yanıt aramaktadır.

Öncelikle contası yanan araçlar çalışmaya devam edebilmekte ve bu süreç yaklaşık 1 ay kadar devam edebilmektedir. Ancak bu süreçte araba sürekli olarak motor soğutma sıvısında azalma ve motor yağında verimsizlik yaşadığı için stabil bir şekilde çalışamamakta ve conta yakan araçların en önemli sorunu olan hararet, aracınızın performansını çok ciddi etkilemektedir.

İlgini Çekebilir  Symbol Radyo Kodu Öğrenme - Pratik Yöntem!

Araç bu şekilde kullanılmaya devam edildikçe aşırı hararet sorunu meydana gelmekte ve aracın performansını çok fazla düşüren bu durum artık aracın çalışmasını engellemektedir.

Contası Yanık Araba Ne Kadar Gider?

Contası yanık araba ne kadar gider? Sorusuna yanıt olarak; Öncelikle bu sorunun cevabı, yanan contanın aracın önemli parçalarına verdiği zarara göre değişiklik göstermektedir. Yaşanan sorunun ciddiyetine göre araçlar aylar boyunca kullanılmaya devam edilebilse de bazı conta yakan araçlarda etkiler çok çabuk görülebildiği için aşırı hararet yaşanması durumunda araçlar kullanılamamaktadır.

Conta Yakan Araba Su Eksiltir Mi?

Aracının motor soğutma suyunun eksildiğini fark eden kişilerin akıllarına ilk gelen soru conta yakan araba su eksiltir mi? Olmaktadır. Conta yakan arabalarda yanan bu conta işlevini kaybettiği için motor yağına su karışmasını ve motor soğutma sıvısının da bu sebeple sürekli olarak azalmasına sebep olmaktadır. Kısacası conta yakan arabada su eksilmesi problemi bu sorunun en bariz belirtisidir.

Conta Yakan Araba Belirtileri

Conta yakan arabalar, bazı belirtiler ile bariz bir şekilde kendisini belli edebilmekte bu sayede de kişiler araçlarının contasının yandığını anlayabilmektedir. Conta yakan araba belirtileri arasında şunlar yer almaktadır;

  • Conta yakan araçlarda motor soğutma sıvısı eksilmekte ve bu da aşırı hararete neden olmaktadır.
  • Contaların işlevini yitirmesi motor yağına su karışmasına neden olarak kartelde su birikmesi meydana gelmektedir.
  • Motor suyunun eksilmesi ve motor yağına su karışması aracın performansını ciddi oranda düşürmektedir. Özellikle aracın çekiş gücü bu durumdan önemli derecede etkilenmektedir.
  • Conta yanması sebebiyle kaçak yaşanabilmekte ve bu da motor yağının verimini düşürüken su kaçması sebebiyle köpürme meydana gelmektedir.
  • Conta yakan aracın egzozundan araç çalıştırılırken su fışkırabilmektedir.
  • Araçta tutukluk meydana gelebilmekte, zor çalışmaktadır.
  • Motor devriyle doğru orantılı olarak hararet durumu da o kadar artmakta ve araç sürekli olarak hararet halinde olarak arada çalışamaya bilmektedir.
İlgini Çekebilir  İnsp Ne Demek?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.