Araba sevdalılarına özel!

Bulgaristan Araç Fiyatları

0 23

Bulgaristan araç fiyatları, Bulgaristan vatandaşlarının gelirleri ve ekonomik durumları düşünüldüğünde oldukça uygun olarak dikkat çekmektedir. Özellikle vergiler açısından da herhangi bir yük bulunmaması sebebiyle dünyanın meşhur araba markaları ve bu markaların modelleri, oldukça makul fiyatlara satın alınabilmektedir.

YouTube video

Bulgaristan araba fiyatları 2022 yılında neredeyse tüm ülkelerde olduğu gibi pandemi sebebiyle bir tık yükselse de hala daha oldukça uygun bir şekilde görülmektedir. İkinci el araba fiyatlarında ise özellikle diğer Avrupa ülkelerine nazaran çok çok daha uygun fiyatlar bulunmaktadır.

Özellikle İtalya, Fransa ve Almanya’ya çok yakın bir konumda bulunan Bulgaristan, bu ülkelerde pek fazla talep görmeyen ikinci el bakımsız araçların Bulgaristan’da değer ve talep görmesi sebebiyle çok fazla bulunmakta bu yüzden de ikinci el araçları oldukça uygun olarak bulunmaktadır.

Bulgaristan Sıfır Araba Fiyatları

Bulgaristan sıfır araba fiyatları da kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Ülkemize göre kıyaslandığında vergilerin az olması ve para birimlerinin çok fazla değersiz olmaması sebebiyle oldukça makul fiyatlara önemli markaların araçları satın alınabilmektedir.

Bulgaristan’da araba markalarının modellerinin satış fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için bu markaların Bulgaristan resmi sitelerine girerek fiyatları görebilmek mümkündür. Bu ülkede araçlar Euro para birimi üzerinden satılmakta ve tüm sıfır ve ikinci el araç fiyatları Euro üzerinden değerlendirilmektedir.

Bulgaristan’da İkinci El Araba Fiyatları

Bulgaristan’da ikinci el araç piyasası oldukça hareketlidir. Bunda özellikle Almanya, İtalya ve Fransa’dan pek çok bakımsız ancak uygun fiyatlı 2. El araçların gelmesidir. Ancak bu gelen araçların haricinde Bulgaristan içerisindeki ikinci el araçların da fiyatları oldukça uygundur. Bunun sebebi ise özellikle pek çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi bu araçların işçiliği, bakımı ve onarımının fazlasıyla maliyetli olmasıdır.

İlgini Çekebilir  Peugeot 3008 Fiyat Listesi

Bu maliyet sebebiyle ikinci el araçlar, ülkemizde olduğu gibi hala daha yüksek değerlere sahip olmamakta, kısa sürede değerini fazlasıyla kaybederek sıfırına göre çok çok uygun fiyatlarla alıcı bulmaktadır.

Özellikle ülkemizde gerek yedek parça gerek bakım, onarım ve işçilik konusunda maliyetler çok fazla olmadığı için araçların ikinci elleri çok fazla değer kaybetmese de Bulgaristan’da ikinci el bir araç almak çok uyguna gelmektedir.

Bulgaristan’da ikinci el araba fiyatları konusunda özellikle 2022 yılında çeşitli sitelerde satışa sunulan 2. El bazı marka ve modellerin fiyatları şöyledir;

  • Audi-A6 3.0 TDI ortalama 85.000 Km’de olan bir araç fiyatı yaklaşık 28.000 Euro
  • Land Rover-RR Velar 3.0D ortalama 85.000 Km’de olan bir araç fiyatı yaklaşık 56.000 Euro
  • Mercedes E220 D ortalama 90.000 Km’de olan bir araç fiyatı yaklaşık 30.000 Euro
  • BMW-5.20xd ortalama 90.000 Km’de olan bir araç fiyatı yaklaşık 36.000 Euro

Bulgaristan 2. El Araba Siteleri

Bulgaristan 2. El araba siteleri, kişilerin satın almak istedikleri 2. El araçları rahatlıkla bulabildikleri siteler olarak, özellikle galeriler ve araç sahipleri tarafından sıkça kullanılmakta ve araç satın almak isteyen kişiler de bu Bulgaristan araç siteleri üzerinden ilanları değerlendirerek ikinci el araçlar için satıcılarla görüşerek anlaşabilmektedirler.

Ülkemizde olduğu gibi Bulgaristan’da da özellikle bazı 2. El araba siteleri oldukça tercih edilmekte ve ön plana çıkmaktadır. Bulgaristan vatandaşlarının ikinci el araç satın almak için en çok tercih ettiği sitelerden bazıları şunlardır;

  • Bazar.bg
  • Auto.bg
  • Olx.bg
  • Autobazar.bg
  • Mobile.bg

Bulgaristan En Ucuz Araçlar

Bulgaristan’da özellikle model yılı en eski ikinci el araçlar çok çok ucuz fiyatlara satılmakta ve Bulgaristan en ucuz araçlar olarak dikkat çekmektedir. Ülkemizdeki model yılı ve fiyatları düşünüldüğünde Bulgaristan’da sudan ucuz araçlar bulabilmek mümkündür.

İlgini Çekebilir  Ford Courier Sıfır Fiyatları 2023
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.