Araba sevdalılarına özel!

Seres 3 Nasıl Bir Araba?

0 2

Seres 3 kendine özgü tasarımıyla dikkat çekici bir etkiye sahiptir! Ülkemize her geçen gün yeni ve farklı araç modelleri giriş yapıyor. Bu sayede sürücüler seçim yaparken elinde daha fazla alternatif bulunuyor. İlerleyen günlerde ülkemizde satışa başlayacak olan markalardan birisi de DFSK Motor olacak. Çin’den gelen bu marka ülkesinde oldukça biliniyor ve seviliyor. Çin haricinde markanın Seres 3 modeli Avrupa ve Amerika’da da satışta. Aracı kullanan sürücüler modele oldukça güzel yorumlar yapıyorlar.  Modelin bu kadar sevilmesinde ki sebeplerin başında oldukça teknolojik yapısı olması geliyor.

– Araç içinde akıllı ağ 4.0 sistemi bulunuyor.

– Sürücüler isterlerse aracı sesli olarak kontrol edebiliyor.

-Aracın ön konsolunda ise 10,25 inç boyutlarında LCD bir multimedya ekranı var.

– Sürücünün araca çok daha rahat bir şekilde hâkim olması için ön cama yansıyan bir hayalet ekran bulunuyor.

– Vites olaraksa elektronik ve düğme tipi bir tasarım seçilmiş.

–  Araç otomatik vitesli olarak geldiğinden sürücü ihtiyaç duymadığında vites alçalıyor ve gereksiz yer kaplamıyor.   Seres 3 fiyat ve performans konusunda iddialı bir araç olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor!

Seres 3

Seres 3 Fiyat

Hem elektrikli olması hem de SUV bir model olması sebebiyle rahatlık ve konforu yenilikçi özelliklerle harmanlayan Seres 3 oldukça beğeniliyor. Model üretildiği Çin’de 129.800 Yuan civarında bir fiyata satılıyor. Türk lirasına çevirecek olursak ortalama 150.000 TL’ye denk geliyor. Avrupa’da ki satış fiyatı ise 33.000 Euro yani Türk lirasıyla 585.000 TL dir. Normalde yurtdışı fiyatlarına baktığımızda ülkemizde ki fiyatları için yüksek diyebilirdik. Çünkü araç lüks değil orta segment bir araçtır. Ama artan araç fiyatlarından dolayı ülkemizde ki satış fiyatı için dengeli demek daha doğru olacaktır.

Araç ülkemizde 920.000 TL’ye satılacaktır. Fakat ülkemizde aracı almayı düşünen bazı kullanıcılar ülkemizde ki marka distribütörünün şarj kablosu içinde ekstra 100.000 TL istediğinden şikâyet etmiştir. Böyle bir durumla karşılaşan kişilere yetkililer tüketici mahkemelerine başvurmalarını tavsiye etmektedir. Bu durum haricinde Seres 3 fiyat olarak ülkemizde de oldukça beğenilmiştir. Fiyat birçok elektrikli modele göre oldukça uygundur. 

Seres 3 Fiyat

Seres 3 Elektrikli Suv

Özellikleri saymakla bitmez desek abartmış olmayacağımız Seres 3 lityum iyon bataryaya sahiptir.  Bu bataryayla araç tek şarjda 300 kilometre kadar gidebiliyor. Model hızlı şarj desteğine sahiptir! 100 kW ’ye kadar hızlı şarj olabiliyor. Hızlı şarjda yaklaşık yarım saat gibi bir sürede batarya yüzde 80 oranında doluyor. Normal şarjda ise araç 8 saatte tam doluluğa kavuşuyor. Aracın motoru 163 beygir güç üretebiliyor. 100 kilometrede ise 15.8 kW güç tüketiyor.

Aracın ölçülerine gelecek olursak toplam ağırlığı 1690 kg. Uzunluğu 4.385 m, genişliği ise 1.850m, aracın yüksekliği ise 1.65m. SUV olarak geniş bir iç hacme sahip aracın bagaj hacmi ise 525 litre. Genelde SUV araçlar büyük oldukları için sürücülerin şehir içinde gözü korkabilmektedir. Bunu hesap eden marka araca panoramik görüş sistemi eklemiş. Bu sayede sürücüler en dar yerlerde bile kolaylıkla hareket edebilirler. Ayrıca araçta yoluş kalkış ve iniş kontrol sistemi bulunuyor.  Seres 3 ülkemizde de gündemde yer alan modellerden birisidir.

Seres 3 Elektrikli Suv

Seres 3 Hangi Ülkenin

C-SUV sınıfında değerlendirilen Seres 3 DSFK firması tarafından üretiliyor. Bu marka 2003 yılında Çin’de kurulmuştur. Dongfeng Motor’un alt kuruluşlarından birisidir. Dongfeng Motor ise Çin’de ki motor üreticileri arasında üçüncü firmadır. Yıllık ortalama 400.000 üzerinde araç üretimi yapmaktadır. Bu firmaya bağlı DSFK firması ise Çin’in üretim konusunda iddialı firmasının bir nevi Çin dışına açılmasına aracılık etmektedir. Yaptıkları dizaynlar daha Avrupai çizgilere sahiptir.

Standart olarak çok daha üstündür. Çin’de ki Euro 6 onaylı tek üreticidir. Firmanın ürettiği araçlar 70’in üzerinde ülkeye gönderilmektedir. Markanın ülkemizde ki distribütörü ise Şahsuvaroğlu’dur. 22 bayisi ve 42 servis noktası bulunan firma oldukça köklüdür. Müşteri odaklı çalıştıklarından haklarında ki şikâyet sayısı fazla değildir.

Seres 3 Hangi Ülkenin

DFSK firmasından önce de Güney Koreli bir şirket olan SsangYong firmasının distribütörlüğünü yapmışlardır. Arkasında işinde uzman bu kadar firma bulunurken Seres 3 oldukça alınası durmaktadır. Araç parasını sonuna kadar hak etmektedir. Araç parasını sonuna kadar hak etmektedir. Böylece Seres 3 hakkında merak edilenlere yanıtlar verdik!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.