Araba sevdalılarına özel!

En Küçük Araba Modelleri

0 69

En küçük araba modelleri nelerdir? Büyük spor arabalar, gösterişleri ile göz doldurmaktadır. Ayrıca havalı olduklarını söylemeden de geçemeyeceğiz. Bir aracın boyutu büyüdükçe onun daha yüksek fiyatlı, daha yüksek performanslı ve doğal olarak daha pahalı olduğu düşüncesi uyanmaktadır. Bu büyük arabalar günümüzde trend olsa da bu otomobiller çok yakmasıyla cepleri de yakmaktadır.

Diğer yandan ise küçük arabalar güzel bir seçenek olmaktadır. Daha az yakmaları, boyutlarına göre yüksek performansları ve kolay park edilebilirlikleriyle şirin ve güzel bir tercih olmaktadır. Diğer pek çok ulaşım tercihine göre hız ile konforun mükemmel bir birleşimi olarak karşımıza küçük araba modelleri çıkmaktadır. En küçük araba modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza pek çok farklı tasarım çıkmaktadır. Peki, geçmişten günümüze en küçük araba modelleri nedir? İşte sizin için sıraladık. İşte detaylar!

En küçük araba modelleri

Fiat 500: Tamamen minik ve şirin olarak tasarlanmış bir şehir otomobilidir

Smart Fortwo: Mercedez-Benz ve Swatch ortaklığı olan Smart markasının son harikası.

Revai: Türkiye pazarına hiç girememiş bu model ise yetersiz performansı sebebiyle karayollarından uzak kaldı.

Renault Twizy: Hafif gidon direksiyonu ve küçüklüğüyle mükemmel bir elektrikli şehir arabası.

Peel P50: Dünyanın en küçük arabası olarak Guiness Rekorlar Kitabına giren araç Revai ile aynı kaderi paylaştı.

Mirai: Aslında bu araç küçüklüğün kitabını yazmış denilebilir! Onu tanımlamak için ”mikro” ifadesi kullanılıyor.

Yeni Çıkan Küçük Arabalar

Elva MK VI: Tamamen hız amaçlı deneysel olarak üretilen bir araba. Ancak hala parmak ısırtacak cinsten!

Vespa 400: Uzun yıllardır üretimi yapılmayan bu aracı bulmak için yurt dışı pazarlarında ikinci el aramanız gerekebilir.

Uniti One: İsveç otomobilleri arasında Smart markasından sonra gelen Yüzde yüz elektrikli otomobil.

Fuldamobil N: 1 buçuk metre uzunluğunda olan bu araç Gümüş Pire lakabını zannediyoruz ki hak ediyor!

Isetta: Günümüzde ikinci el olarak bulabileceğiniz bu arabalar güvenilirliği ile öne çıkıyor.

Smart EQ For Two Hatchback: İlk piyasaya sürüldüğü 1998 senesinde elektrikli olmayan bu araç sonradan elektrikli olarak değiştirilmiş. Ancak hala minikliğini koruyor.

Citroen Ami Hatchback: Küçük boyutuna nazaran konforlu bir sürüş deneyimi sunması en önemli özelliklerinden biri olarak ortaya çıkıyor.

Fiat Panda Hatchback: 4×4 ve önden çekişi bulunan versiyonları bulunan bu model için benzinli ve hibrit şeklinde çalışan motor seçenekleri de mevcut olarak bulunmakta.

Smart EQ For Four Hatchback: Smart’ın alanı olan küçük arabalarda bir devrim olarak dört kişilik konforlu bir deneyim sunarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Suzuki Ignis SUV: Küçük arabalar arasındaki tek SUV özellikli araç olması ve yüksek SUV performansıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Kia Picanto Hatchback: Minik arabalar ve 2004 yılında piyasaya sürülmüş araçlara göre oldukça yüksek bir teknolojik donanımla dikkatleri çekmekte olan bir araçtır.

Toyota Aygo Hatchback: Peugeot 108 ile dışarıdan bakıldığında neredeyse aynı gözükse de iç hacmi takdire şayan bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yeni Çıkan Küçük Arabalar

Yeni Çıkan Küçük Arabalar

Küçük model arabalar pek çok yönden normal arabalara göre mükemmel avantajları ile karşımıza çıkmakta. Bu sebeple de tercih edilme sırasında normal arabalardan daha üst sırada yer almaktadırlar. Peki, 2023 yılı için yeni çıkan küçük arabalar nelerdir? Son dönemde birkaç küçük araba çıkmış olsa da en önemli üç tanesi Fiat Panda, Citroen Ami ve Renault Twizy olmaktadır. En küçük araba modelleri konusunda bir karar verecek olursanız; mutlaka detaylı bir araştırma sürecini yakından takip etmelisiniz.

Küçük Otomobiller Hangileridir?

Araba modelleri arasında seçim yapmakta zorlanan insanlar küçük otomobillerin nasıl olabileceğine dair soru işaretleriyle dolular. Küçük Otomobillerin sundukları aslında gerçek bir otomobil deneyimini daha küçük bir alanda ve daha düşük bir maliyetle sunmaktır. Yani başka bir deyişle bu araçlar son teknoloji donanımlarla donatılmış olup sınırlı bir alanda sınırsız bir konfor sunmaktadır. Böylece özellikle şehir hayatında üst düzeyde etkiye sahip araçlardan rahatlıkla söz edebiliriz.

Küçük Araba Modelleri Nelerdir?

Günümüzde pek çok markanın farklı yıllarda üretilmiş ve günümüze kadar ulaşmış küçük araba modelleri bulunmaktadır. Bu modeller modernliği, şıklığı, performansı ve konforu aynı anda sunabilmesiyle pek çok kullanıcının akıllarında yer edinmiştir. En küçük araba modelleri söz konusu olduğu zaman harika tasarımlardan söz edebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.