Araba sevdalılarına özel!

Tata Araba Alınır Mı?

0 168

Tata araba alınır mı? Günümüzde otomobillere çok ihtiyaç duyuluyor. Gerek acil durumda gerek keyfi olarak kullanılmaktadırlar. Türkiye’ de çok fazla kullanılmayan Tata model arabalar pek fazla satın alınmamaktadır.  Bu durumun pek çok farklı nedeni bulunmaktadır. Peki, Tata araba alınır mı? Özellikle İndica alınır mı? İşte bu soru hakkında merak edilen ayrıntıların tamamı!

Tata araçlar genelde SUV olarak önümüze çıkar fakat ürettiği otomobiller diğer marka otomobillere göre konfor olarak düşük seviyelerde. Ürün kalitesi pek iyi olmayan Tata model arabalar motor konusunda da yeterli kadar dayanıklı değil. Sürekli olarak sizi yarı yolda bırakabilir veya hep masraf çıkartabilir. Motor çekiş gücü çok fazla olmayan Tata modelinin SUV araçları kendi kategorisindeki diğer marka SUV araçlarından geride kalabiliyor.

Genellikle kullanıcı yorumlarına bakıldığı ise kullanan kişiler bu marka otomobilleri önermemektedir. Genellikle Tata model arabalar yakıt konusunda tasarruflu olabiliyor. Fakat motor konusunda çıkarttığı masraf ile insanları hem fiziksel hem de finansal olarak yorabiliyor.  Özellikle Tata son zamanlarda sıklıkla merak edile araba markaları arasında yer almaya başlamıştır. Esasında bu durum bu markanın daha düşük bütçelerle satın alınıyor olmasından kaynaklanmaktadır!

Tata araba alınır mı

Tata İndica alınır mı?

Tata araba alınır mı? Tata model arabalar Hindistan menşei olup ülkemizde çok fazla satılmaktadır. Tata modeli Hindistan Otomobil üreticilerin en başında gelen bir markadır. Tata marka otomobil üreticisi genellikle Pick up SUV marka otomobilini ülkemizde satışa sunuyordu fakat 2005 2009 yılları arasında ülkemizde hatchback modelini bizlere sundu. Bu otomobil ucuz ve zamanlarına göre yüksek model olduğu için tutuluyordu fakat kullanan kişiler arabadan çok memnun kalmadılar.

Gerek yokuş yukarı kullanırken arabanın boğulması yani gücünün yetmemesi gerek ise arabayı klima açık iken kullandığınızda düz yolda bile arabanın çok zorlanmasından bahsediyorlar. Türkiye’ de ise araç kullanan kişiler o otomobili gerek yük yüklemek için gerek ise dağlara çıkmak veya sahile gitmek istedikleri için arabanın motoru yeterli kalmıyor. Kendi kategorisindeki otomobillere göre güçsüz kalan bu Tata indica modeli ülkemizde çok fazla satılmamış ve kullanılmamıştır.

Tata İndica alınır mı?

Tata İndica Kullanım Özellikler Nasıldır?

2005 – 2009 yılları arasında üretilen araçlara göre o dönemde ülkemizde en güçsüz modelidir 1.4 Litre motora sahip olan bu otomobil ülkemizde en güçsüz motora sahip olan araçtı. Tasarımıyla küçük duran minik otomobilin yakıt tüketimi ise 5 litre gibi seviyelerde yakıt yakıyor. Bu otomobilin 1.4 litre benzinli ve 1.4 litre dizel motoru olarak iki adet motoru vardır. 1.4 benzinli motorunda 60 beygir gücü bulunmakta ve 105nm tork çeviren bir motora sahiptir.

Eğer yakıtı size yüksek geliyor ise LPG takabilirsiniz incida modeli LPG ile beraber çalışabilen bir motordur. Fakat motoru LPG ile beraber çalıştığında ise yüksek bir güç kaybına neden oluyor ve performansı çok düşüyor. 1.4 dizel motorunda ise 49 beygir gücü bulunmakta ve 85nm tork çevirebiliyor. Bu motor o tarihte Türkiye’ nin en güçsüz motorlarından biriydi. Ancak daha sonrasında farklı modellerde karşımıza çıkmaya başladı.

Diğer bi ek paketi daha bulunmaktadır o ise 1.4 dizel turbo modelidir. Bu turbo bulunan motor ise yine 1.4 litre motor hacmi bulunmaktadır. Bu motorda 71 beygir gücü bulunmaktadır ve 135nm tork çeviren bir motoru bulunmaktadır. Bu motor modeli diğer modellerine göre yakıt olarak biraz daha yakabiliyor ama performans olarak diğer modellerinden daha güçlü. Şehir içi yakıt ortalaması 7 litre 8 litre arasıdır şehir dışında ise çok tasarruflu olup 4 5 litre yakıt harcamaktadır.

Tata İndica Kullanım Özellikler Nasıldır?

Tata araba kullananların yorumları

Ülkemizde bu otomobil markasını çok kaliteli bulmadıkları için ve motor sıkıntılarından dolayı çok tercih edilmediği için pek fazla bir kullanıcı yorumu yok. Kullanan kişiler ise bu otomobil markasından hiç memnun olmadığını görüyoruz. Gerek motor gücü gerek ise konfor ve kullanılan mal kalitesinden dolayı pek fazla önerilmiyor. Yani kullanılacaksa bile sürekli motor arızası ve diğer kullanılan eşyaların kalitesizliği konusunda elinizi nereye atarsanız elinizde kalabilecek hissi veriyor diye konuşuluyor.

Pek fazla yedek parçası da bulunmayan Tata otomobil markası bazen zorluk çıkartabiliyor ve yedek parçalarınızı sipariş vererek satın almak zorunda kalabiliyorsunuz. Bu durumda sizin arabanızın eğer motorunda bir teknik sıkıntı olursa ve kullanamama durumunda kalırsanız eğer arabanız bir kaç gün garajınızda bekletebilirsiniz. Açık havada aracınızı bırakacak olursanız; daha hızlı bir şekilde yıpracaktır.

Bütün bu bilgiler ışığında Tata araba alınır? Genel olarak Tata bütçe dostu bir araç markası olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak konfor konusunda düşük seviyeli bir araç olduğundan pek de rağbet görmemektedir. Bir de uzun ömürlü kullanım özelliğine sahip olmaması ve yedek parça temini konusunda sorunların yaşanılıyor olması; bu araç markansın popüler olmasının önündeki en büyük engeller arasında yer alır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.