Araba sevdalılarına özel!

Güzel ve Ucuz Arabalar

0 31

Güzel ve ucuz arabalar hemen herkesin gözdesi konumunda yer alırlar. Günümüzde artık ikinci el piyasasında bile ucuz araç bulmak zor bir hal almıştır. Aydan aya artan araç fiyatları sebebiyle şoförlerin kendilerine iyi araç bulabilmesi için en az 300.000 TL’yi gözden çıkarması gereklidir. Bundan daha düşük fiyatlara alınabilecek araçların çoğu hurda statüsünde ve oldukça yıpranmış araçlar oluyorlar. Sürücülere düşük fiyatlı birkaç marka önermemiz gerekirse;

 • Hyundai
 • Fiat
 • Kia

Hyundai ülkemizde oldukça fazla satılan malzeme kalitesi yüksek olmasa da görünüş olarak ilgi çekici araçlar üreten bir markadır. Her gelir grubuna hitap edecek bir modele sahiptir diyebiliriz. Markanın i10 modeli 300.000 TL bandında bulunabiliyor. 2013 ya da 2014 modelleri nispeten temiz oluyor. 5 kapılı 70 beygir güce sahip bu model tercih edilebilir araçlar arasındadır.

Güzel ve Ucuz Arabalar

Ülkemizde tutulan bir diğer marka ise Fiat’tır. Kompakt tasarıma sahip modelleri düşük fiyatlara bulunuyor. Ama şehir içinde kullanmak için aile arabası tarzında araç isteyenler Fiat Egea sedan modelini inceleyebilirler. 400.000 TL bandında 2015, 2016 modellerini bulmak mümkün. Yakıt tüketiminin düşük olması ve 95 beygir güç üreten motoru alıcıları memnun edecektir.

Kia Picanto araç almak isteyenlere tavsiye edebileceğimiz modellerden bir diğeri. Bu araç ülkemizde çok beğenilenler arasına girememiştir. Bu nedenle fiyatı düşüktür. Fazla performans sunmayan bu araç şehir içinde kullanmak için kompakt bir model arayanları tatmin edebiliriz. 1.0 motoru yakıt tasarrufu açısından oldukça makul değerler sunmaktadır. Güzel ve ucuz arabalar söz konusu olduğu zaman bütçe dostu seçenekler karşımıza çıkar.

Güzel ve Ucuz Arabalar Neler

İçerik Tablosu

100.000 TL’ye Kadar Alınabilecek Arabalar

Ülkemizde araç fiyatlarının pahalı olmasından dolayı yolda gidebilen hemen her marka ve model araç değerlendirilmektedir. Buna 100.000 TL altında olan araçlarda dahildir. Bu araçlar için kullan at modeller demek daha doğru olacaktır. Ömrünün son demlerini yaşayan bu yaşlı araçlar ufak tamirlerle bir süre daha sürücüye hizmet edebilecek duruma getirilmekte ve kullanılmaktadır. Bu tarz araçlara örnek

 • Fiat
 • Hyundai
 • Renault
 • Opel markaları örnek verilebilir.

Fiat markasının Siena modeli 100.000 TL bandında alınabilecek modellerden birisidir. Sedan tipinde üretilmiş olan bu araç 1.2 motora sahiptir. Zamanında birçok sürücünün severek kullandığı model şimdilerde bakımı ve tamiri kolay olduğu için seçilmektedir. Ayrıca Fiat Palio modeli de aynı şekilde değerlendirilebilir.

Hyundai markasının eski birçok modelide artık 100.000 TL bandında satılmaktadır. 90 model Accent araçlar ömrünü doldurmuş olsa da hala hizmet verebilecek durumdadır. Sürücülerin çok fazla performans beklentisi olmazsa bu araçla mutlu olabilirler.

Yıllardır ülkemizde olan bir diğer marka ise Opel’dir. Otomatik vitese sahip 90 model Corsa düşük fiyatlara bulunabilmektedir. 1,3 ve 1,5 gibi iki farklı motor seçeneğine sahip olan bu model alıcıları uzun süre yolda bırakmayacaktır. Güzel ve ucuz arabalar arasında bir tercihte bulunurken öncesinde detaylı bir araştırma sürecini yakından takip etmeniz her zaman önerilir.

 Renault markası tamiri kolay olan ve yan sanayi yedek parçaları bile hala rahatlıkla bulunabilen bir markadır. Ülkemizde satış rakamları yüksek olduğundan piyasada Renault araçları bulmak zor olmamaktadır. Sürücüler isterlerse düşük fiyatlı R9, Clio gibi eski modellere erişebilirler.

100.000 TL’ye Kadar Alınabilecek Arabalar

200.000 TL’ye Kadar Alınabilecek Arabalar

200.000 TL bandı araç almak isteyenlerin biraz daha iyi modeller bulabileceği bir noktadır. Bu araç nispeten kullanılabilir ve performans açısından henüz tükenmemiş araçlardır. Bu modellere örnek olarak;

 • Chevrolet
 • Renault
 • Hyundai
 • Citroen verilebilir.

Chevrolet ülkemizde çok duyulmasa da yurtdışında beğenilen markalardandır. Cruze modeli 200.000 TL bandında alınabilecek güzel araçlardan birisidir. C segment sedan araçlardan olan modelin 2000 yılından sonra üretilmiş 1.6 modelleri düşük fiyatlara bulunabilmektedir.

Renault markasının Megan modeli de uygun fiyatlı araçlardandır. 1.4 motora sahip nispeten temiz modelleri bulunmaktadır. Güzel ve ucuz arabalar arasında Renault her zaman popüler olan bir marka olarak karşımıza çıkar.

200.000 TL’ye Kadar Alınabilecek Arabalar

Hyundai markasının i20 modelinin 1.2 motora sahip modelleri alınabilir araçlardandır. Otomatik vitesli olanlarının bulunması da bir avantajdır. Güzel ve ucuz arabalar arasında her zaman dikkat çeken bir yapıya sahip olan Hyundai ikinci el piyasası da var olan bir markadır.

YouTube video
Güzel ve Ucuz Arabalar

Citroen markasının C4 ve C- Elysse modelleri de düşük modelleri de sürücülere tavsiye edilebilir. Benzinli ve dizel olmak üzere iki farklı yakıt çeşidi vardır. Daha tasarruflu araçlar isteyenler dizel modele yönelebilir. Fakat unutulmamalıdır ki yaşlı dizel motorlar büyük masraflar çıkarabilmektedir.  

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.