Araba sevdalılarına özel!

Opel Fiyat Listesi

0 1

Türkiye’de Opel fiyat listesi konusunda merak ettiklerinize bu yazımızda yer verdik. Böylece bu markaya ait farklı modellerin güncel fiyatlarına dair işe yarar bilgileri sizlerle paylaştık. Son yıllarda araç piyasasında parlayan araçlardan birisi de günümüzde Opel araçlar olarak ön plana çıkıyor. Serinin araçlarının günümüzde fiyat listesi donanım paketine bağlı olarak günümüzde farklılık gösteren bir süreci teşkil ediyor. Donanım paketi fiyatlar üzerinde doğrudan etkili olan faktörler arasında bulunuyor.

Araçların fiyatlarını oluşturan bir diğer önemli faktör KDV+ ÖTV oranıdır. Opel araçların günümüzde KDV oranı %18 ile %28 arasında değişkenlik gösterir. ÖTV oranlarını incelediğimizde ise serinin araçlarının ÖTV oranlarının %80 ile %110 arasında değiştiği bilinen detaylar arasında bulunuyor. Markanın araçlarının fiyat listesinin oluşumunda döviz kuru ve piyasa koşulları da etkili oluyor. Dolayısıyla fiyatlar aydan aya güncellenerek sunuluyor.

Opel ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

ÖTV muafiyetli fiyat listesi söz konusu olduğunda markanın araçlarının ÖTV muafiyetli fiyat listesini oluşturan birçok unsurun varlığından söz etmek mümkün olacaktır. Her şeyden önce ÖTV muafiyetli araçların engelli sınıf araç listesinde yer aldığını bilmek gerekir. Dolayısıyla günümüzde engelli araç alımı söz konusu olduğunda %89 ve üzeri engel durumu bulunan T.C. vatandaşlarının araçları ÖTV muafiyetli satın alabildikleri biliniyor.

Araçların KDV oranı ise günümüzde %20 olarak belirlenmiş düzeydedir. Serinin araçlarının her açıdan avantajlarla dolu olması ve teknik açıdan en iyi donanım özelliklerine sahip olması araçların popülerliğinin artmasında etkili oluyorlar. ÖTV muafiyetli araçların satın alınması için kişilerin bu süreçte heyet raporuna ihtiyacı olacaktır.

MarkaModelFiyat
Opel CorsaEssential323.721 TL
Opel AstraEdition 1.2 otomatik362.900 TL
Opel AstraEdition 1.2322.900 TL
Opel Crosland XEssential371.900 TL
Opel Fiyat Listesi

Opel ÖTV İndirimi

ÖTV indirimi kapsamında günümüzde markanın araçlarının indirim fiyatları farklılık gösteriyor. Markanın araçlarının indirim fiyatları üzerinde belirleyici faktör elbette ki kişilerin engel durumu olarak ön plana çıkıyor. Kişilerin engel durumuna bağlı olarak fiyatlar oluşarak kişiler bu süreçte ekonomik fiyat garantisinden yararlanma fırsatlarına sahip oluyorlar.

Markanın otomobillerinin ÖTV indirimi günümüzde silindir hacmi + donanım paketine bağlı olarak da farklılık gösteren bir süreci teşkil ediyor. Araçların türü de elbette ki ÖTV indiriminde etkili olan bir diğer unsur olarak karşımıza çıkıyor. Binek türü kapsamında binek araçlar ile minibüs tarzı araçların ÖTV indirimi farklılık gösteren bir süreci teşkil ediyor.

MarkaModelFiyat
Opel CorsaEssential323.721 TL
Opel AstraEdition 1.2 otomatik362.900 TL
Opel AstraEdition 1.2322.900 TL
Opel Crosland XEssential371.900 TL
Opel ÖTV İndirimi

Opel Engelli Araç Fiyatları 2023

Engelli araç fiyatları arasında markanın araçlarının fiyatları kişiler tarafından merak edilen konular arasında bulunuyor 2023 yılında Opel marka araçların engelli araç fiyatları piyasa koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Dolayısıyla kişiler araçları engelli araç sınıfı dahilinde uygun fiyatlara satın alma fırsatına erişiyorlar.

Markanın otomobillerinin engelli araç fiyatları sürekli olarak piyasa koşullarına ve döviz kuruna bağlı olarak aydan ayda güncelleniyor. Araçların günümüzde ÖTV oranı %80 olarak belirlenmiş durumdadır. Engel durumu %90 olan kişiler bu araçları %80 ÖTV’siz olarak muafiyetli satın alma fırsatına erişiyorlar. Böylelikle ekonomik fiyatlara serinin araçlarını satın alarak uygun fiyatlar araç satın alma fırsatına kişiler erişmiş oluyorlar.

MarkaModelFiyat
Opel CorsaEssential323.721 TL
Opel AstraEdition Otomatik362.900 TL
Opel AstraEdition 140 HP322.900 TL
Opel Crosland XEssential otomatik371.900 TL
Opel Engelli Araç Fiyatları 2023

Opel Astra Engelli Fiyat Listesi 2023

Markanın araçlarının günümüzde fiyat listesi söz konusu olduğunda araçların en iyi sürüş yeteneklerine sahip olması sürücüleri bu alana yönlendiren faktörlerden birisidir. Araçların günümüzde ekonomik sınıf araç segmentine sahip olması ve 1199 silindir hacmiyle ön plana çıkması araçları popüler yapan faktörlerdendir. Beygir gücü özelliklerine baktığımızda araçların ortalama 110 HP düzeyinde olduğunu bilmekteyiz.

YouTube video
Opel Fiyat Listesi

Ek olarak günümüzde 0 ile 100 km hızlanma değerleri araçların 10.9 saniye olarak ölçülmüş durumdadır. Önden çekişli araçlar arasında bulunur. Karma tüketim özellikleri söz konusu olduğunda araçların 4.3 litre özelliklerde olduğu biliniyor. Yakıt tipi özellikleri ise araçların benzinlidir. Yakıt püskürtme özellikleri araçların günümüzde direkt enjeksiyon özelliklerine sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Besleme tipi araçların turbo olarak ön plana çıkarken, C segment araç sınıfı içinde araçlar yer alıyor.

MarkaModelFiyat
Opel AstraEdition 1.2322.900 TL
Opel AstraEdition otomatik362.900 TL
Opel Astra122 beygir otomatik392.900 TL
Opel Astra Engelli Fiyat Listesi 2023
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.