Araba sevdalılarına özel!

Kia Engelli Araç Fiyatları 2023

0 4

Güncel Kia engelli araba fiyatları 2023 yılında değişiklik gösterdiğinden bu yazımızda detaylarıyla bu konuya yer verdik. Engelli araba sınıfı arasında en çok tercih edilen günümüzdeki arabalardan bir tanesi de Kia markasının engelli arabalarıdır. Bu arabalar günümüzde teknik ve donanımsal özellikleriyle engelli vatandaşlarımıza en iyi sürüş deneyimini sunmasıyla ilgileri üzerine çekiyor. Markanın otomobillerinin günümüzde sınırsız bir üstün tutuş özelliğine sahip olması arabaların popülerliğini artıran en önemli detay unsurları arasında bulunuyor.

Bunun yanında arabaların günümüzde 3 ile 7 koltuklu kapasite değişen özellikleri mevcut durumdadır. Benzinli ve dizel motorlu olmasının yanı sıra arabaların düz ve otomatik vites özellikleri mevcut durumdadır. Spor model araba olarak ön plana çıkan markanın otomobillerinin günümüzde en iyi sürüş deneyimini sunmak amacıyla piyasaya sürüldüğü biliniyor.

MarkaModelFiyat
Yeni Kia CeedHatchback390 bin Türk Lirası 445 bin Türk Lirası
Yeni Kia CeedSports Wagon480bin Türk Lirası – 430 bin Türk lirası
Yeni KiaCerato420 bin Türk Lirası- 480 bin Türk Lirası
Yeni KiaPicanto275 bin TL-285 bin Türk Lirası
Yeni KiaRio285 bin Türk lirası -365bin Türk Lirası
Yeni KiaStonic305 bin Türk Lirası-395 bin Türk Lirası
Yeni KiaXCeed500 bin Türk Lirası-555 bin Türk Lirası
Yeni KiaSportage555 bin 900 Türk Lirası
Kia Engelli Araç Fiyatları 2023

Kia ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

ÖTV muafiyetinin oluşumunda günümüzde en belirleyici rolü kişilerin engel durumlarının yüzdelikleri oynuyor. Yüzdelikler ÖTV indiriminin doğrudan belirlenmesini sağlıyor. Örneğin günümüzde kişilerin engel durumu %89 ve üzerindeyse kişiler arabaları ÖTV muafiyetsiz olarak satın alma hakkına sahiptir. Bunun yanında kişilerin engel durumu %45 ile %88 arasındaysa arabaları kişiler ortalama olarak %28 ÖTV indirimli olarak satın alabiliyorlar.

ÖTV indiriminin oluşumunda en önemli faktörlerden birisi de elbette ki arabaların donanım paketidir. Donanım paketinden paketine arabaların ÖTV oranlarının değişkenlikler gösterdiği günümüzde bilinen detaylar arasında bulunuyor. Aynı zamanda arabaların silindir hacmi de elbette ki ÖTV indiriminde ve oranında etkili olan bir diğer unsurlar arasındadır.

MarkaModelFiyat
Yeni Kia CeedHatchback390 bin Türk Lirası 445 bin Türk Lirası
Yeni Kia CeedSports Wagon480 bin Türk Lirası -430 bin Türk lirası
Kia ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Kia Sportage Engelli Fiyat Listesi

Son günlerin en popüler ve teknik özellikleriyle ilgileri üzerine çeken arabalarından bir tanesi de Kia Sportagearabaları olarak ön plana çıkıyor. Serinin arabalarının üstün sürüş yeteneklerine sahip olması ve her açıdan en konforlu özelliklere sahip olması arabaların popülerliğini artırıyor. Kör nokta uyarı sistemi başta olmak üzere markanın arabalarında günümüzde şerit takip sistemi bulunuyor.

Ek olarak serinin arabalarının günümüzde engelli vatandaşlara en iyi güvenlik standartlarını sunması arabaların talebini artıran olgular arasındadır. Arabaların engelli vatandaşlara güvenlik puanı bakımından 5 üzerinden 5 puan sunduğu biliniyor. Bunun yanında ön ve arka koltuklarda arabaların hava yastığı bulunuyor.

MarkaModelFiyat
Yeni KiaSportage555 bin 900 Türk Lirası

Yeni Kia CeedHatcback Engelli Fiyat Listesi 2023

Kia markasının yeni modeli olarak ön plana çıkan Ceed Hatcbac karabalar her açıdan en iyi teknik özelliklere sahip arabalar arasında bulunuyor. Serinin otomobillerinin engelli vatandaşlarımıza yönelik en iyi sürüş avantajını sunması ve avantajlarla dolu özelliklere sahip olması arabaların ön plana çıkan özellikleri arasında bulunuyor.

Bunun yanında günümüzde arabaların alaşımlı jantlara sahip olduğu biliniyor. Aynı zamanda günümüzde serinin arabalarının her açıdan üstün direksiyon tutuş özelliklerine sahip olduğunu da günümüzde bilmekteyiz. Otomatik frenleme sistemiyle beraber serinin arabalarının günümüzde ABS ve ESC sistemlerinin de olduğu biliniyor. Navigasyon sistemi de gene arabalarda bulunan özellikler arasındadır.

MarkaModelFiyat
Yeni Kia CeedHatchback390 bin Türk Lirası 445 bin Türk Lirası
Kia Sportage Engelli Fiyat Listesi

Yeni Kia Rio ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

ÖTV indiriminin belirlenmesinde günümüzde en belirleyici faktör engel yüzdeleri olarak ön plana çıkıyor. Kişilerin günümüzde engel yüzdesi 89 seviyesinin üzerindeyse bu durumda kişiler arabaları %0 ÖTV muafiyetli olarak satın alma hakkına sahiptir. Aynı zamanda arabaları günümüzde %45 ile %88 arasında engel durumu bulunan T.C. vatandaşlığına sahip kişiler %50 indirimli olarak satın alabiliyorlar.

YouTube video
Kia Engelli Araç Fiyatları 2023

Serinin arabalarının ÖTV oranlarına bakacak olursak ortalama olarak oranların günümüzde %80 oranında olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Bunun yanında arabaların KDV oranlarına bakacak olursak ise arabaların %18 ile %25 arasında değişen KDV oranlarına sahip olduğu bilinen detaylar arasında ilk sırada yer alıyor. Otomatik fren sistemiyle beraber arabaların günümüzde multimedya LED ekran özelliklere sahip olduğu da günümüzde bilinen teknik özellikler arasında bulunuyor.

MarkaModelFiyat
Yeni KiaRio285 bin Türk lirası -365 bin Türk Lirası
Yeni Kia Rio ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.