Araba sevdalılarına özel!

B Suv Araçlar En İyi 4 Model

0 18

B SUV araçlar; her zaman ilgi gören modeller arasında yer almaktadır. Geçmiş zamanlarda yerden yüksek ve dört çeker özelliğe sahip araçlar sadece arazide dolaşmayı seven kimselerin ilgisini çekmekteydi. Günümüzde ise bu tasarım Hatchback araç modeli ile birleştirilmiş ve SUV denilen modeller ortaya çıktı.

Şehir içi kullanım için uygun olan bu araçlar arazi araçlarının özelliklerini taşıyor. Her araçta 4 çeker özelliği bulunmuyor. Fakat uygun yakıt fiyatları ve gelişmiş özellikleri ile de şehir içinde rahatça kullanılabiliyor. Sadece park yeri bulma konusunda sorun yaratabiliyor. Bunun dışında sürücülere konforlu ve güvenli bir sürüş sağlıyor. Alıcılara tavsiye edilebilecek olan bazı modeller ise şunlardır.

B SUV araçlar

En Popüler B Suv Araçlar

Hyundai Kona; Fütüristik görünüme sahip araç oldukça ilgi çekiyor. Boyutları arazi araçlarına göre nispeten düşük olduğu için şehir içi kullanım için oldukça uygun bir araç. Gelişmiş özellikler barındıran araç performans olarak da idare eder. 1000 cc silindir hacmine sahip araç 120 beygir güç üretebiliyor. 180 kilometre hızlara çıkabilen araç otomatik vitesli olarak satılıyor. 374 litre bagaj hacmi olması aileleri mutlu edecektir. Uygun yakıt tüketimine sahiptir. 100 kilometrede ortalama 6,7 litre yakıt tüketiyor. B SUV araçlar gündeme geldiği zaman Kona her zaman ilgi gören bir model olarak karşımıza çıkmaktadır.

Nissan Juke; Dış görüntüsü birçok kez makyajlanan araç son görüntüsüyle oldukça seviliyor. Geçmiş dönemlerde daha sevimli bir ön tampon tasarımı varken günümüzde agresif hale getirilmiştir. Performans konusunda orta düzeylerde olan araç kullanıcıları tarafından oldukça beğenilmektedir. 115 beygir güç üreten araç 100 cc silindir hacmine sahip. Düz ve otomatik vites seçeneklerine sahip. 180 kilometreye kadar hız yapabiliyor. 422 litre bagaj hacmi ise oldukça geniş.

En Popüler B Suv Araçlar

Audi Q2; Kaliteli ve performans konusunda üst düzey işler çıkaran marka SUV konusunda da başarılı bir işe imza atmış diyebiliriz. Küçük boyutlu SUV olarak geçen araç 1400 cc silindir hacmine sahip. 200 kilometrenin üzerinde hızlara çıkabiliyor. Otomatik vitesli olarak gelen araç 50 litre yakıt deposuna sahip.

Opel Mokka; Farklı renk seçenekleri ile gelen model özellikle gençlerin ilgisini çekiyor. Araç performans konusunda da oldukça başarılıdır. 1200 cc silindir hacmine sahip. 130 beygir güç üretebiliyor. Otomatik vitesli olarak gelen araç 200 kilometre hız yapabiliyor. 44 litre yakıt deposu olan araç 350 litre bagaj hacmine sahip.

B Segmenti Suv Araçlar

B Segmenti Suv Araçlar

SUV araçlar hatchback ve D segment araçlardan sonra ailelerin yeni gözdesi haline gelmiştir. Bacak ve baş mesafesi oldukça geniş olan araçlarla seyahatler keyifli geçmektedir. Araçlarda minimum uzunluk 4,1 metre civarında olmaktadır. Haliyle araçların bagaj hacmi de oldukça yüksek olmaktadır. Bu özelliği SUV araçları uzun yollar içinde avantajlı hale getirmektedir.

Kendilerine SUV araç alacak kişilerin dikkat etmesi gereken konu motor hacmidir. Araçlar uzun ve ağır olduğundan düşük motor hacimlerinde oldukça hantallaşmaktadır. Bu nedenle motor hacimleri yüksek SUV’ler arasından tercih yapılmalıdır. Düşük motor hacimleri seçilecekse motorda turbo özelliği olduğundan emin olunmalıdır.

B Segmenti Suv Araçlar Hangileri

Alıcıların hoşuna gidebilecek SUV’ler şunlardır;

Ford Ecosport; Aracın tasarımını görenler ilk başta yadırgamaktadır. Fakat araç özellikleri ile kendisine aşık etmektedir. 1000 cc silindir hacmine sahip olan araç 125 beygir güç üretebilmektedir. Otomatik vitesli olarak gelen araç 180 kilometre hız yapabilmektedir. 5,8 gibi oldukça düşük yakıt tüketimine sahip olan araç 52 litre yakıt tankına sahiptir.

YouTube video
B Suv Araçlar En İyi 4 Model

Hyundai Bayon; Agresif bir görünüme sahip olan araç performans olarak da sürücüleri mutlu edecektir. 1370 cc silindir hacmine sahiptir. 100 beygir güç üretebilir. Otomatik vitesli olarak gelen araç 170 kilometre hız yapmaktadır. 40 litre yakıt deposu bulunmakta ve 411 litre bagaj hacmine sahiptir.

B SUV araçlar hangileri

Ford Puma; Yuvarlak hatları ile farklı tasarımlar arayanların hoşuna gidebilecek bir araçtır. 1000 cc silindir hacmine sahiptir. 95 beygir güce sahiptir. Bu performansın düşük olduğunu söyleyebiliriz. 170 kilometre hıza çıkan araç 40 litre yakıt deposuna sahiptir. Düz vitesli bir araçtır. Bagaj hacmi ise 456 litredir.

Özetleyecek olursak; B SUV araçlar söz konusu olduğu zaman karşımıza hem konfor konusunda hem de performans konusunda üst düzeyde araçlar çıkar. Bu araçlar arasından tercihte bulunurken mutlaka yakıt performansına da dikkat ediyor olmanız her zaman önerilmektedir. Böylece bu tarz araçlardan istediğiniz performansı elde edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.