Araba sevdalılarına özel!

Porsche Taycan Fiyatları Ne Kadar

0 2

Porsche Taycan her zaman ilgi gören bir model olarak karşımıza çıkıyor! Porsche marka güçlü motorlara sahip spor araçları ile bilinen bir markadır. Kendisinden beklenen 911 modeli gibi yerinde duramayan dinamik modeller üretmesi iken marka Taycan modelini tanıttı. Elektrikli bir araç olan Taycan modeli yine spor görüntüsünden bir şey kaybetmedi. Fakat hız konusunda aynı şeyi söylemek zor. Modelin en güçlü paketi 260 kilometre hız yapabiliyor. Aracın hızlanması ise oldukça iyi 0’dan 100 kilometreye 2,8 saniyede çıkıyor.

 Bu rakam her ne kadar Tesla’nın altında kalmış olsa da 911 sevenleri mutlu edecektir. Araç için teknoloji konusunda oldukça donanımlı demek mümkün. Ön konsolda dokunmatik bir ekran bulunuyor. Buradan gerekli bilgilere ve eğlence sistemine ulaşılabiliyor. Ayrıca çarpışma önleyici, hız sabitleme gibi güncel birçok teknolojiyi içinde barındırıyor. Aracı kullanan kişilerden gelen en büyük eleştiri ise bagajının küçüklüğü oldu. Bunun haricinde araç oldukça beğenildi.

Marka kullanan herkesin aşina olduğu o standart tasarımdan ödün vermemek için elinden geleni yapmış. Bataryaları aracın alt kısmına konuşlandırarak o basık ve yolu hissetmeyi sağlayan oturma düzenini sağlayabilmiş. Araç için sade ve şık şeklinde yorum yapılabilir. Porsche sevenler yeni modele yabancılık çekmeyecektir. Belki aradıkları üst düzey performansı bulamayabilirler. Ama Porsche kalitesini yine sonuna kadar hissedeceklerinden emin olabilirler. 

Porsche Taycan

Porsche Taycan Fiyat

Porsche markasının Taycan modelini almak isteyenlerin oldukça yüksek bedeller ödemeye hazır olması gerek. Modelin sıfır fiyatları 6 milyondan başlıyor. Buna alınacak ekstra özellikler eklendiğinde fiyatların çok daha yükseleceği aşikâr. Aracın yurtdışı fiyatına baktığımızda ise

  • Standart modelinin fiyatının 160.000 Euro olduğu görülüyor.
  • Turbo versiyonu 200.000 Euroya satılıyor.
  • Turbo S fiyatı ise 250.000 Euro’dan başlıyor.

Bu fiyatlarla karşılaştırdığımızda ülkemizde ki satış fiyatının oldukça yüksek olduğunu söylemek mümkün. Aracın ikinci ellerine baktığımızda da fiyatların aynı şekilde astronomik boyutlarda olduğunu söyleyebiliriz. 2020 model araçlar 4,8 milyondan başlayan fiyatlara satılıyor. Aracın yaşı gençleştikçe fiyatlarda orantılı olarak yükselmeye devam ediyor. 2022 model Taycanlar 5,1 milyona satılıyor. Araç her ne kadar bu rakamları hak etse de birçok kesimin bu araca ulaşmasının imkânsız olduğunu söylemek mümkün.

Porsche Taycan Fiyat

Porsche Taycan 4s Elektrikli

Elektrikli araç denildiği zaman şoförler çekince ile yaklaşabiliyor. Çünkü elektrikli araçlar performans olarak daha düşük olabiliyor. Her ne kadar elektrikli araçlar tork olarak oldukça yüksek değerler sunsa da düz yolda aynı performansı veremeyebiliyor. Aynı durum Porsche markası içinde geçerli. Markayı sevenler elektrikli modellerinin çıkacağını duyunca üzülmüş olsa da marka bir kere daha üst sınırları zorlamayı başardı. 4 çekişli bir model olan Taycan 4S 3 farklı paketle geliyor.

En yüksek paketi olan Turbo S modeli 761 beygir güç üretebiliyor. Hızı ise 260 kilometreye kadar çıkıyor. Menzili ise 412 kilometre. Elbette yapılan hıza göre bu mesafe daha da düşecektir.  Standart pakete sahip modelinin ise motor gücü 625 bg. 450 kilometreye kadar tek şarjda gidebiliyor. Hızlanma süresi ise 3,2 saniye. Araçlarda iki farklı batarya opsiyonu bulunuyor. Performans bataryası ile aracın menzili 460 kilometrenin üzerine çıkabiliyor.

Porsche Taycan 4s Elektrikli

Elektrikli Porsche Fiyatları

Elektrikli araç sınıfında ve lüks bir araç arayanların hoşuna gidecek olan Porsche yüksek fiyatlara satılıyor. Almak isteyen kimselerin cebinden milyonlarca lirayı çıkarması gerekiyor. İki kişilik olan bu aracı almak isteyenler bunun doğru bir seçim olup olmadığını sorgulayabiliyor. Bu noktada söyleyebileceğimiz ihtiyaçlara göre Porsche Taycan 4S almanın kötü bir seçim olabileceğidir. Çünkü araç her ne kadar elektrikli motoruyla onunla aynı klasmanda olan birçok spor araçla yarışabilse de handikapları bulunuyor. 

ModelÖzelliğiFiyat
Porsche Taycan Turbo2020 Taycan Turbo5.150.000 TL
Porsche Taycan 4S Performance Plus2020 Taycan Turbo 4S Performance Plus4.575.000 TL
Porsche Taycan 4S Performance Plus2021 Taycan Turbo Otomatik5.650.000 TL
Elektrikli Porsche Fiyatları

Her şeyden önce aracın menzili ve hızlanmaları Tesla markasının altında kalıyor. Araç 4 çeker sisteme sahip olduğundan kıvraklık konusunda Tesla’yı geride bırakıyor. Fakat elektrikli araç klasmanında birçok konuda geride kalıyor. Porsche kalitesine ve performansına sahip olmak isteyenler daha çevreci olan bu modeli tercih edebilirler. Bu araca sahip olanlar bakışları üzerinde hissedecektir. Fakat gerçek bir elektrikli araç deneyimi yaşamak isteyenler farklı modellere bakmalıdırlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.