Araba sevdalılarına özel!

Akü Zayıflarsa Ne Olur? Tamir Fiyatları

0 15

Akü zayıflarsa ne olur? Bilindiği üzere akü; bir aracın en kritik parçaları arasında yer alır. Aracın ilk çalışmasından elektrik aksamına kadar pek çok farklı bölüm akü sayesinde çalışmaktadır. Dolayısıyla aküler, bir araç için her zaman kritik bir etkiye sahiptir. Peki, araçlar için son derece önemli olan akü zayıflarsa ne olur? İşte bu sorulara dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Akü sorunları günümüzde genellikle kış aylarında üst seviye olanaklara çıkmaktadır. Akülerde yaşanan zayıflıklar birçok açıdan olumsuz faktörlerle karşı karşıya kalmanızda etkili olabilir. Dolayısıyla sürecin olumsuz yönde gelişimi kişilerin araçlarının çalışma verimliliğini düşürecek olan faktörler arasında bulunuyor. Soğuk havaların olduğu dönemlerde marş dinamoları daha fazla voltaja ihtiyaç duyarlar. Bu durumda akünüzün zayıflamasının en önemli sebebi arasında bulunuyor.

YouTube video

Akım gücünün 2 kat daha yüksek düzeyde çalışması akünüzün zayıflamasına sebep olan etkenlerden biri konumundadır. Akü zayıflaması araçların birçok açıdan performansını düşüren ve maddi hasarlara sebebiyet veren faktörler arasında bulunuyor. Akü sorunları günümüzde en çok kış aylarında gözüken problemlerden birisi konumundadır. Aküsü biten araçların marşları basmaz, ancak akünün zayıflaması durumu ise bu süreçte çok daha farklı bir süreci teşkil etmektedir. Bu süreçte;

  • Marş daha yavaş döner,
  • Otomobiliniz daha uzun süre sonra çalışacaktır,
  • Elektronik akşamlarda dalgalanmalar meydana gelebilir,
  • Sabahları belirtiler başlar,
  • Motorun performansında düşüşler yaşanır,

Yukarıdaki faktörler akü zayıflaması sonucunda karşılaştığımız problemler arasında ilk sırada yer alıyor. Dolayısıyla akünün zayıflaması demek arabada istenilmeyen sorunların yaşanılması anlamına gelecektir.

Akü zayıflarsa ne olur

Araba Akü Zayıf Olursa Ne Olur?

Akünüzün zayıflaması sonucunda farlarınızın yanma olanağı devam edecektir. Dolayısıyla akünüz zayıflamış olsa bile farlarınız yanmaya devam edebilir. Fakat bu süreçte akünüz tamamıyla bitmişse farlarınız yanmaz. Dolayısıyla bu iki sürecin birbirine karıştırılmaması önemli bir faktördür. Aküler özellikle kış aylarında birçok problemle karşı karşıya kalan sistematik parçalar arasında bulunuyor. Bu süreçte aküler voltaj açısından daha yüksek voltajlara ihtiyaç duyarlar.

Akülerin yüksek düzeyde voltaja ihtiyaç duyması ve kışın 3 kat daha hızlı çalışması akülerin gücünde zayıflamalara sebep olabilir. Akünün zayıflaması sonucunda aracın çalışma performansında düşüşler meydana gelir ve aracınız olumsuz yönde etkilenir. Bu durumda elbette ki maddi kazalarla karşılaşmanıza olanaklar sağlar.

Aküler araçların tam performansında çalışabilmesi için önemli bir işlevselliğe sahiptir. Aksi durumda araçlarınız verimli olarak çalışamaz ve olumsuz yönde performansları etkilenmiş olur. Araçlarınızın farları bu süreçte yanmaya devam eder, ancak akünüz tamamıyla biterse hiçbir şekilde farlarınız yanmaz. Böylelikle akünüzün bittiğini bu durumdan anlamanız olasıdır.

Zayıf Akünün Zararları Nelerdir?

Zayıf akü aracın performansı etkileyen en önemli detaylar arasında bulunuyor. Zayıf akü probleminden kurtulmanın en önemli yolu tamir hizmetlerinden faydalanmaktır. Akü zayıflamasıyla karşılaşan kişilerin bu süreçte yapması gereken en önemli etmenlerin başında akü tamiri hizmetleri geliyor. Akü tamiri hizmetleri sizlere oto- yedek parça hizmetleri kapsamında sunulan çok fonksiyonlu bir hizmet sürecine ev sahipliği yapıyor.

Araba Akü Zayıf Olursa Ne Olur?

Kişiler bu süreçte avantajlı bir hizmet döngüsü dahilinde hızlı bir şekilde aküleri tamir ettirebilirler, akülerinizin tamir ettirilmesi önemli bir işlevselliğe sahip günümüzün en önemli konuları arasında bulunuyor. Akü tamirinin profesyonel koşullar dahilinde oluşması ve gelişmesi bu süreçte önemli bir bütünselliğe sahip durumdadır. Tamirciler sizlere en iyiyi sağlayabilmek amacıyla avantajlı bir hizmet döngüsünden yararlanmanızı sağlıyorlar. Böylelikle akü tamiri hızlı olanaklar dahilinde gerçekleşmiş oluyor.

Akü Tamir Fiyatları Ne Kadardır?

Oto yedek parça sektörü günümüzde değişkenlik gösteren fiyat açısından sabit bir fiyatın olmadığı bir sektöre ev sahipliği yapıyor. Dolayısıyla akü tamiri fiyatları konusunda net bir fiyat bilgisinden söz etmek günümüzde pek de mümkün değildir. Fiyatların günümüzde oluşumunda etkili olan en önemli faktörlerin başında akünün arıza durumu geliyor.

Akünün arıza durumu ne kadar fazla düzeyde olursa fiyatlarda bu doğrultuda daha yukarı olanaklarda faaliyet gösterecektir. Aynı zamanda hizmet alacağınız oto-yedek parça hizmetleri firmaları da fiyatları direkt olarak rol oynayan etmenler bütünü arasında bulunuyor. Akü fiyatları farklı nedenlere bağlı olarak güncellenmektedir. Aşağıda sıraladığımız ücretler güncel fiyatlar arasında yer almaktadır;

12 Volt 72 Amper Varta Akü’nün Değişim Fiyatı: 837 TL’dir

12 Volt 60 Amper Varta Akü’nün Değişim Fiyatı: 677 TL’dir

12 Volt 105 Amper Yiğit Akü’nün Değişim Fiyatı: 1269 TL’dir

Oto yedek parça hizmetler sağlayan firmalar sizlere 7-24 aktif olarak bu alanda hizmet süreci sunarak ekonomik fiyat koşullarında hizmetler sağlıyor. Akü zayıflığı problemleri yaşayan kişilerin profesyonel bir destek imkanından faydalanması ve bu süreçte ayrıcalıklardan yararlanmaları son derece önemli bir işlevselliğe sahip durumdadır. Bu problemler; tarz krank sensörü arızası gibi aracı doğrudan etkileyen sorunlardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.