Araba sevdalılarına özel!

Chevrolet Cruze Alınır Mı?

0 0

Chevrolet Cruze alınır mı? Amerikan otomobil markası son günlerde Avrupa pazarından çekildi ve artık Türkiye’de de üretimi durduruldu. Bu konuda Chevrolet marka otomobil kullanan Türk kullanıcıları epey bir tedirgin oldu fakat tedirginliğe gerek yok! Çünkü GM markasının ürettiği otomobil parçaları Chevrolet marka otomobiller için iyi seviyede ve uyumlu olan parçalar ülkemizde halen çok fazla bulunuyor. Peki, Chevrolet Cruze alınır? İşte bu soru hakkında merak edilen ayrıntıların tamamı!

Amerika otomobil markası Türkiye’ de üretimi kapanıp ve sonlandırıldığı için fiyatlar konusunda gerileyen bu otomobil markası tekrardan 2. El otomobillerde tekrardan fiyat konusunda kendisini toparlamıştır. Chevrolet markasının cruze modeli ise sedan model olup kendi kategorisindeki otomobiller ile kafa kafaya bir dengeye sahiptir. Yakıt konusunda sizi çok üzmeyen aynı kategoride bulunduğu otomobiller ile neredeyse aynı yakıt tüketen belki bira daha fazla yakıt tüketebilir. Fakat aralarında çok fazla bir yakıt tüketimi bulunmamaktadır.

Chevrolet Cruze markasının motor arızaları kendi kategorisindeki araçlara göre biraz fazla olabilir ve 0 ila 100 hızına ulaşması biraz geri kalmış durumda. Amerika markası olan bu otomobil markası son zamanlarda otomobil satışını Avrupa’ da satışını durdurduğu için yedek parçalarına da biraz zam gelmiş bulunmaktadır. Çünkü artık gelişmemiş olan şehirlerimizde zor bulunabiliyor sipariş ile yedek parçalarınızı temin etmek durumunda kalıyorsunuz ve aracınızı yerinden oynatamayacak kadar motorunda kusur var ise aracınız biraz garajda yatabilir.

Chevrolet Cruze alınır mı

Diğer araçlar ile kıyaslandığında bu durumları göz önüne alırsak bu aracın fiyatı biraz kendi sınıfındakilere göre düşük kalıyor. Şehir içinde yakıt tüketimi 9 litre yakan bu otomobil şehir dışında uzun yolda ise 5 litre 6 litre yakıt kullanabiliyor. Bu durum ise kendi sınıfındaki araçlardan biraz daha fazla yaktığını gösterebiliyor. Peki, Chevrolet Cruze alınır mı? Dahası Cruze 1.67 IS alınır mı? İşte detaylar!

İçerik Tablosu

Chevrolet Cruze 1.6 ls Alınır Mı?

Türk kullanıcılarının yorumlarını ele aldığımızda bir kaçı hayır alınmaz diyor bir kaçı ise evet diyor. Hayır demelerinin nedenleri son geçtiğimiz yıllarda Amerikan otomotiv markasının Avrupa’ ya ve içinde dahil olan Türkiye’ye Pazar satışlarını durdurdu. Satışını durdurduğu için ise artık yedek parçaları bulunma sıkıntısı ve yeni model aracın gelmeyeceği yüzünden kullanıcılarımız hayır diyor. Hayır diyenlerin arasında sadece yedek parça sorunu olarak bitmeyip sürekli belirli bir ücrete satılmayıp bazen fiyatları düşüp bazen yükselmekte olup bir otomobil markası haline gelmiştir. Bu da Türk kullanıcılarını arada kalmasına sebep olmuştur.

Kendi kategorisinde bulunan araçlardan daha fazla yakması kullanıcıları üzmektedir. Evet diyenlerin ise sebeplerinin arasında baktığımızda yol tutuşundan yani sürüş konforundan bahsediliyor. Kendi sınıfında ki otomobillere göre oldukça güvenlikli olan bu araç ise NCAP güvenlik testinden yüksek başarı ile geçmiştir. Bu güvenliği boş paket veya dolu paket fark etmeksizin aynı şekilde uygulayan Amerikan otomotiv markası Chevrolet oldukça iyi bir iş başarmıştır. Böylelikle kullanıcılarından yüksek puan almayı kesinleştirmiştir.

YouTube video

Bu aracın motorunun gücü ise şöyledir 1.6 litrelik motor hacmi bulunan Cruze 124 beygir gücünde olup 154nm tork gücü çevirmektedir. Maksimum sürati 190 km/h olan Cruze 0 100 hızlanmalarında biraz yavaş kalabiliyor diğer modellerine göre. Fiyat konusunda ise kesin bir şey söyleyemeyiz çok hareketli bir piyasaya sahiptir. Bütün bu bilgiler ışığında Chevrolet Cruze alınır? Bu araca dair kullanıcı yorumları nelerdir? İşte ayrıntılar!

Chevrolet Cruze 1.6 ls Alınır Mı?

Chevrolet Cruze Kullanıcı Yorumları

 Amerikan menşei otomobil markası genellikle yolda giderken illa ki yolumuzda karşımıza çıkan arabalardan birisidir genellikle çok satılmıştır ülkemizde. Bu kullanıcıların yorumlarında ise aracın motorundan çoğu kişi şikayetçi olmuş durumdadır. Gerek ise günümüzde mazot benzin fiyatlarının artması sonucuyla gerek ise motor arızalarının parçalarından dolayı ücretlerinden şikayetçi olmuşlardır. Bu otomobili kullananların diğer yorumlarında ise kırmızı ışıktan kalkışlarında aynı grup otomobillerle beraber aynı anda yeşil ışıkta kalktıklarında Cruze modeli arkada kalmasından ve hantal araba diye şikayetçi olmuşlardır.

Chevrolet Cruze Kullanıcı Yorumları

Cruze model arabanın kendi grubundakiler işe kıyaslamasında ağırlık olarak ise baya bi fark olup Cruze boş halindeyken 1500 KG ağırlığında olması bu hantallığa neden olmaktadır. Aracın iç hacminden genellikle tüm kullanıcılar memnundur her hangi bir şikayet bulunmamaktadır. Bu otomobil toplam 4 metre 597 santim uzunluğuna ve 1 metre 788 santim genişliğe sahiptir. Bagaj hacmi de geniş olduğundan yolculuk konusunda bagajınıza istediğinizi sığdırabilirsiniz.

Chevrolet Cruze alınır mı? Ülkemizde kısa süre içerisinde çok sayıda kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmış olan Chevrolet Cruze; fiyat ve performans noktasında geçer not almaktadır. Bu aracın kullanıcı yorumlarına baktığımız zaman genelde aracın biraz hantal olduğuna dair yorumlarla sıklıkla karşılaşıyoruz. Bir de çoğu zaman aracın mekanik arıza verdiğine dair yorumların da sayısı oldukça fazladır. Ancak bu araba markasının fiyat ve konfor dengesi bakımında ideal bir etkiye sahip olduğunu söyleyenler yok da değildir!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.