Araba sevdalılarına özel!

Citroen Hangi Ülkenin?

0 47

Citroen hangi ülkenin? Citroen, birçok farklı türde araç üreten bir Fransız otomobil üreticisidir. Şirket 1919 yılında Andre Citroen tarafından kuruldu ve o zamandan beri araç üretiyor. Dünya çapında tanınan bir marka olarak karşımıza çıkan Citroen; Türkiye’de de talep gören araç markaları arasında yer almaktadır. Doğal olarak bu araç markasına dair soruların sayısı da her geçen gün itibariyle artış göstermektedir. Peki, Citroen hangi ülkenin? Ayrıca bu araba markasının öne çıkan özellikleri nelerdir? İşte bu ve benzeri sorulara dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Citroen şu anda C-Crosser, C1, C2, C3, C4 Picasso, DS3 ve DS4 dahil olmak üzere geniş bir araç yelpazesi üretebilen uluslararası marka olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Ayrıca bu uluslararası marka, yıllar içinde birçok başarıya imza attı ve yenilikçi tasarımları ve teknolojisiyle birçok ödül kazanmıştır. Fransız otomobil üreticisi olan bu şirket uzunca süreden beri faaliyet gösterdiğinden dünya genelinde en tanınan araba markaları arasında yer almayı da fazlasıyla başarıyor! Kendine özgü tasarım özelliğine sahip olan bu marka; yeni nesil teknolojiler de başarılı bir şekilde uygulama kabiliyetine sahiptir!

Citroen yaklaşık 100 yıldır otomobil üretiyor ancak şirket mali açıdan zor durumdayken 1976 yılında PSA Group tarafından satın alındı. O zamandan beri, Avrupa’nın en popüler markalarından biri olmuştur. Citroen’in tarihi, kurucusu hakkında birçok ilginç gerçek ve on yıllar boyunca kayda değer kilometre taşları ile büyüleyici bir hal almıştır. PSA Peugeot Citroën tarafından kullanılan bir marka olmakla birlikte, tam anlamıyla özgün tasarımların da adresi konumunda yer almayı başarmaktadır. Özellikle 2. Dünya savaşı sonrası süreçte hızlı bir gelişim göstermeyi başaran bu marka aynı zamanda konforlu araç modelleriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır.

Citroen hangi ülkenin

Citroen Hangi Ülkenin Arabası

Citroen hangi ülkenin? Fransa’nın uluslararası tanınan bir markası olan Citroen, hem konfor hem de performans konusunda iddialı bir marka olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. 1934 yılında ilk önden çekişli arabasını tanıtan bu arma sonraki süreçte yenilikleriyle ünlendi. Şirket, şimdiye kadar yapılmış en popüler modellerden biri haline gelen ve 1970’ler ve 1980’lere kadar Avrupa’da küçük aile arabaları için standartları belirleyen Traction Avant’ı ortaya koyduğundan bu dönem bu uluslararası marka için on derece kritik bir öneme sahiptir.

Bir Fransız otomobil üreticisi olan Citroen, Volkswagen Grubu’ndan sonra dünyanın en büyük ikinci otomobil üreticisi olarak ün kazanmış durumdadır. Bu markanın Avrupa, Amerika ve Asya’da üretim tesisleri bulunmaktadır. Araçları dünya çapında 130 ülkede satılmaktadır. Günümüz itibariyle bu uluslararası arama markası; yılda üç milyondan fazla araç üretiyor. Bu da onu dünyanın en popüler araçları arasında yer almaya yetiyor. Bu markanın bağlı olduğu firma; Avrupa’nın en güçlü firması olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Böylece tam da aradığınız standartlardaki araçların adresi konumda yer alıyor!

Citroen, öncelikle PSA Peugeot Citroen tarafından üretilen kamyonetler, kamyonlar, otobüsler, traktörler ve motosikletler gibi otomobiller, hafif ticari araçlar ve ilgili ürünler için bir Fransız markasıdır. Bu markaya ait mevcut ürün yelpazesinde C1, C2, C3 Pluriel, C4, C4 Picasso, C5, Xsara Picasso, ZX, Berlingo Multispace ve Jumpy modelleri bulunmaktadır. Şirket ayrıca Hindistan’da TATA-Citroen markası altında düşük maliyetli otomobiller satıyor. Böylece Asya pazarında da güçlü ve dinamik bir şekilde yer almayı fazlasıyla başarıyor!

Citroen Hangi Ülkenin Arabası

Citroen Hangi Ülkenin Markası

Citroen hangi ülkenin? Citroen, Fransız otomobil üreticisi PSA Peugeot Citroën tarafından 1919’dan beri üretilen bir Fransız otomobil markasıdır. Adı, bir narenciye türü olan İtalyan Citroën’den sonra Fransızca’da limon ağacı anlamına gelir. Şirketin logosu, 1963’ten beri tescilli bir ticari marka olarak kalan ters “V” şeklinde bir çift şerit veya ok ucuna sahiptir.

1919’da Citroën, ön tekerlekleri sürücünün arkasındaki küçük bir motorla çalıştırıldığı için bu adı taşıyan ilk Traction Avant’ı üretti. 1934’te Citroën, tamamen açılır tavanı ortaya çıkarmak için geriye doğru kaydırılan büyük bir cam bölüme sahip devrim niteliğindeki Rosalie cabriolet’i tanıtmıştır. Bu, ünlü Type A sedanının piyasaya sürülmesinden sadece bir yıl sonraydı ve geleneksel kapılar yerine açılır bir tavan paneli ve katlanır koltuklarıyla ön plana çıkmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.