Araba sevdalılarına özel!

Emniyetten Çıkma Satılık Araçlar

0 6

Emniyetten çıkma satılık araçlar konusu her zaman popüler konular arasında yer almaktadır. Araç fiyatlarının her geçen gün artmasından dolayı insanlar ucuza araç alabilmek için farklı yöntemler aramaya başladılar. İkinci el piyasasının yükselmesiyle birlikte birçok alıcı gümrük, emniyet gibi kurumlardan ihale usulüyle araç alma yöntemini araştırmaya başlamıştır. Eğer ikinci el bir araç istiyorsanız sizlerde bu yöntemle çok daha uygun fiyatlara aracınızı alabilirsiniz. 

İhale ile araç alma konusunda bilinen bir yanlış vardır. Bu araçlar hasarlı ya da kötü durumda ki araçlar değillerdir. Hakkında bağlama kararı çıkan araçlar tespit edildikleri zaman emniyetin otoparkına çekiliyor. Genelde bekleyen araçlar tozlu ve kirli göründüğü için hurda zannediliyor fakat biraz bakımla oldukça iyi hizmet edebilir hale geliyorlar. Bu nedenle bir aracı gördüğünüz resimlerden değerlendirmemeniz büyük önem arz ediyor.

Burada sahibinin ilgili borcu ödeyip aracı parktan çıkarması için bekletilen araçlar bir süre sonra ihaleye çıkıyor. Çoğunlukla araç sahibi iki yıl içinde borcunu ödeyip aracı geri almazsa bu durumda araç ihale ile satılıyor. Çünkü borç dolayısıyla icra takibi başlatılıyor ya da alacaklı kişi/ kurum borcunu tahsili için yasal yollara başvuruyor.

İhaleye çıkan araçları görmek için e-ihale sayfasını takip edebilirsiniz. Yine Ticaret Bakanlığı tarafından açılmış bu sayfaya üye olarak teklif de verebilirsiniz. Teklif vermek için hesabınızda vereceğiniz teklif kadar para bulunmalıdır. İhaleler 3 gün boyunca devam eder. Bu süreçte potansiyel alıcılar bütçeleri doğrultusunda artırım yaparlar. Son 30 dakika içinde en yüksek artırımı yapan veya ihale sonunda en yüksek teklifi veren aracı kazanır.  

Aynı sayfa üzerinden kazananlar duyurulur. Eğer bir ihaleyi kazanmışsanız ödemeyi onaylarsınız. Satış şartnamesi sizin belirttiğiniz adrese iadeli taahhütlü şekilde postalanır. İsterseniz bu evrakları elden de teslim alabilirsiniz. Ardından aracın çekilmiş olduğu parka teslim evrakları ile gidersiniz ve parktan çıkarırsınız.

Emniyetten çıkma satılık araçlar

Emniyetten Çıkma Satılık Araçlar Ankara

Emniyetten çıkma satılık araçlar avantajlı bir şekilde araç almanızı mümkün kılar. Özellikle Ankara’da Emniyetten çıkma satılık araçlar konusunun her zaman popüler olduğu rahatlıkla ifade edebiliriz. Emniyet parklarından birçok farklı marka ve model bulunmaktadır. Bunların içinden hangisini alacağınızı şu şekilde belirleyebilirsiniz;

  • İhtiyaçlarınızın ne olduğunu belirleyin. Aile arabası mı yoksa spor bir araç mı istiyorsunuz? Az mı yaksın yoksa sizin için yakıt masrafı önemli değil mi? Şehir içinde mi kullanacaksınız yoksa şehirler arası mı?
  • Kilometresinin olabildiğince düşük olmasına dikkat edin. Yüksek kilometreli araçlar genelde yorgun olmaktadır. İstediğiniz performansı vermeyebilir.
  • Motor aracın temel parçasıdır. Aynı zamanda en pahalı parçalardan biridir. Bu nedenle ne kadar sağlıklı çalıştığını iyi araştırmadan almayın.
  • Kaputun altını iyi gözleyin. Kablolarda aşınmalar, borularda yıpranmalar varsa iki kez düşünmeden almayın. Aracın bir arızası olabilir.
  • Eğer aracın kaza kaydı varsa iyice araştırın. Basit kazalar görsel sorunlardan fazlasına yol açmayabilir. Ama araç takla atmış ya da büyük bir kazaya karışmışsa yürüyen aksamları hasar görmüş olabilir.

Emniyetten çıkma satılık araçlar konusunda detaylı bir araştırma sürecini yakından takip etmeniz bu tarz hizmetleri tam da beklendiğiniz etkide almanızı mümkün kılacaktır. Tam da bu noktada son zamanlarda emniyetten satılık araçlar konusunda motosikletlerin de popüler olduklarını ifade edebiliriz.

YouTube video

Emniyetten Çıkma Satılık Motosiklet

Emniyetten araç alanların yanında motosiklet almak isteyende birçok kişi bulunmaktadır. Özellikle spor motosikletlerin fiyatları oldukça yüksektir. Bu şekilde çok daha uyguna çok daha güçlü motorlar alınabilmektedir. Emniyetten bir motor almak için emniyetten bir araç almayla aynı basamaklar izlenmektedir. İhaleye katılırsınız. En yüksek teklifi verirsiniz. Ödeme yaparsınız. Satış belgenizle aracınızı alırsınız. Motorlarda da aynı araçlarda ki gibi bazı motorun durumuna bakmak önemlidir.

Yaşlı olmayan, kazaya karışmamış bir motor almak önemlidir. Ayrıca motorun piyasa fiyatına bakmanız gereklidir. İhale fiyatı piyasa fiyatının üzerine çıkarsa zarar edebilirsiniz. Mümkün olduğunda motorunuzu ucuza almaya çalışmak sizin avantajınıza olacaktır. Bazı kimseler kazalı motorları da almayı tercih edebilmektedir. Kazalı motorlar daha düşük fiyatlara satılır. Alan kişiler bu parçaları değiştirip motoru daha yüksek fiyatlara satma şansı bile bulabilirler. Eğer motorlardan anlıyorsanız bu şekilde alım yapmayı da deneyebilirsiniz. Emniyetten çıkma satılık araçlar bütçe dostu olduklarında sıklıkla talep edilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.