Araba sevdalılarına özel!

Audi E Tron

0 4

Audi e Tron adından sıklıkla söz ettiriyor. Uzun süredir Avrupa’da satışı devam Audi markasının elektrikli SUV model arabası; Türkiye’de de satılmaya başlandı. Günümüzde insanlar hem çevreci olduğu için hem de sessiz ve konforlu olduğu için elektrikli araçları tercih ediyorlar. İnsanların bu talebini gören araç üreticileri de her sene yenilikçi özelliklere sahip yeni araçlarla sürücülere farklı alternatifler sunuyor. Audi hibrid olmayan e-tron serisini ilk kez 2018 yılında tanıttı. Şu anda da e-tron ve e-tron sportback seçenekleriyle bu aileye yenilerini eklemeye devam ediyor. 

E- tron modelinde araç dört çeker özelliği ile geliyor. Araçta iki adet elektrikli motor bulunuyor. 300 kW güç üreten bu motorlarla araç 390 km boyunca gidebiliyor. Sportback modelinde ise tek motor bulunuyor. 300 kW güç üreten araç 400 kilometreden fazla gidebiliyor. 2,9 metre uzunluğa sahip olan SUV ’de 5 kişi rahatlıkla seyahat edebilir. Aracın iç hacmi oldukça geniştir. Bagaj hacmi ise 660 litredir. Bu kadar geniş bagajı olması aracı uzun yollar için ideal hale getiriyor. Audi e Tron fiyat performans konusunda da dikkatleri üzerin çekiyor.

Audi E Tron

Audi E Tron Gt

Matrix led farlar, animasyonlu arka ışık şeridi, panoramik cam tavan gibi göz alıcı tasarım detaylarıyla akıllı hava girişi, havalandırmalı çamurluklar gibi teknolojik yenilikleri bir araya getiren GT modeli SUV sevmeyenler için üretilmiş elektrikli bir modeldir. Ürettiği her araçla birlikte adından söz ettirmeyi başar Audi elektrikli araç piyasasına da bomba gibi girmiştir. Dört kapılı bir coupe tasarımına sahip olan model basık tavanlı ve oldukça sade bir görünüme sahiptir. Audi e Tron performans konusunda da dikkat çekici bir etkiye sahiptir!

Ayna ve tampon gibi kısımlarının sade ve standart boyutlarda kullanılması aracın çarpıcı kısımlarının daha çok öne çıkmasını sağlamıştır. 84 kW bataryası ile araç 450 km boyunca gidebiliyor. Araçta 800 V hızlı şarj teknolojisi bulunuyor. Aracın motoru ise 350 kW güce sahip. Güçlü motoru ile 0’dan 100 kilometreye 4 saniyede ulaşabiliyor. Gt modelinin RS versiyonunda ise motor gücü 440 kW ’ye çıkarılmıştır. Böylece araç çok daha hızlı giderken 450 km’nin üzerinde yol gidebilir hale getirilmiştir.

Audi E Tron Gt

Audi E Tron Fiyat

Ülkemizde Audi e Tron kasım ayı fiyatları şu şekilde açıklanmıştır;

  • Audi E-tron Advanced 55 Quattro 2.914,00 TL 
  • Audi E-tron S line 55 Quattro 2.961,00 TL
  • Audi E-tron Sportback Advanced 55 Quattro 2,989,00 TL
  • Audi E-tron Sportback S line 55 Quattro 3.037,00 TL
  • Audi RS E-tron GT Quattro 5.705,00 TL
  • Audi E-tron GT Quattro 4,016,00 TL
Audi E Tron Fiyat

Audi E Tron Özellikleri

Audi E-tron ailesinin her aracında lüksü ve konforu sonuna kadar hissedeceksiniz. Gösterge ve multimedya panelleri kullanan kişinin tercihlerini sakladığından aracı tercihlerinize göre yönetebilirsiniz. Sadece sürücü değil yolcularında konforu düşünülmüştür. Geniş diz aralığının yanında arka koltukta oturan yolcular isteklerine göre iklimlendirme cihazlarını kontrol edebilirler. İstenildiğinde arka koltuklar katlanabilir bu sayede bagaj hacmi de 1.000 litrenin üzerine çıkar. Kabinin iç kısmı oldukça iyi yalıtılmıştır. Bu sayede yolculuk gürültüsüz geçer.

Audi E Tron Özellikleri

Araçların hepsinde şarj ve menzil bilgilerine myAudi uygulaması üzerinden erişilebilir. GT modelinde ise yol tutuşuna daha çok önem verilmiştir. Bunun yanında iç dizaynında kaliteli malzemeler kullanılmış ve ön konsol tasarımına önem verilmiştir. Dış tasarımda ise Audi’nin alışıldık görünümüne yenilikçi birkaç dokunuş yapılmıştır. Aerodinamik özelliklere önem verilmiştir. Aracın multimedya özellikleri de oldukça büyüleyicidir.  Hemen her eğlence özelliğine orta kısma yerleştirilmiş dokunmatik ekrandan erişilebilir.  Bu araçta da bagaj hacmi yüksek tutulmuştur. Arka kısımda daha sportif koltuklar kullanılmıştır.

Sportback modelinde ise dört çekiş özelliği korunmuştur. Araç 450 km menzile sahiptir. Araç oldukça zarif ve şık bir tasarıma sahiptir. Aracın pili aşağı kısma monte edilmiştir. Böyle ağırlık merkezi aracı ortalamıştır. 21 inç alaşım jantları ve eğimli tavan çizgisi gibi ince detaylar aracı görüntüsünü üst noktalara çıkarmıştır. Gelişmiş kamera sistemi sayesinde her ışık koşulunda net görüntü almak mümkündür. Aracın kontrolünü kolaylaştırır. Böylece Audi e Tron hakkında merak edilenlere ayrıntılı bir şekilde yanıtlar verdik!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.