Araba sevdalılarına özel!

Geely Araba Yorumları

0 17

Geely araba yorumları 2023 yılının en çok merak edilenleri arasında yer alıyor! Bu yazımızda ayrıntılı bir şekilde Geely araba yorumları konusuna yer vererek; merak ettiğiniz yanıtlara yer verdik. D segment bir aile arabası olarak tanımlayabileceğimiz Geely Uzakdoğu’dan gelen markalardan birisidir. Üst sınıf bir araç bir araç olarak tanımlanamaz. Ama şehir içinde kullanılabilecek araçlardan birisi olarak değerlendirilebilir. Aileler için uygun bir araçtır. Bu aracın ön plana çıkan özellikleri;

  •  Uzunluğu 4,3 metre, genişliği 1,7 metre,
  • Yüksekliği ise 1,4 metre.
  • Diz, kafa mesafesinin hem arka koltukta seyahat edenler için hem de ön koltukta oturanlar için yeterli olduğunu söyleyebiliriz.
  • Bagaj hacmi ise 680 litre civarında.

Bu hacmin oldukça geniş olduğunu ve kalabalık aileler için yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Aracın motor özelliklerine gelince burada aracın biraz geride kaldığını söyleyebiliriz. Çünkü araç ağırlığı 1,2 ton civarında bir araç. Böyle bir aracın performansının yüksek olması için motor hacminin de yüksek olması gerekiyor. Ama aracın motor hacmi 1,3 ile 1,5 arasında değişiyor.

Bu değerler aracın yüksek performans vermesi için yetersiz kalıyor. Aracı uzun yolda kullanmanın tatsız olacağını söyleyebiliriz. Ama yüksek performans istemeyen sakin kullanıcılar için bu değerler yeterli gelecektir. Araç 170 kilometre hıza kadar çıkabiliyor. Yakıt deposu ise 53 litre kadar benzin alabiliyor. Araç yakıt tüketimi konusunda oldukça cimridir. Bu özelliği düşük yakıt tüketimi isteyenlerin hoşuna gidecektir.

Geely araba yorumları

Geely Araba Sürüsü Yorumları

Birçok sürücü aracı aldıktan sonra LPG’li sisteme geçiriyor. Böylece çok daha uygun yakıt fiyatlarına seyahat edebiliyorlar. Aracın şehir içinde 6 litre benzin tükettiğini söyleyebiliriz. Şehir dışında ise 9 litre tüketime sahip. Kısaca aracın ortalama 7 litre civarında benzin tükettiğini söyleyebiliriz. Düz vitesli olan aracın bu özelliğinin bir dezavantaj yarattığını söyleyebiliriz.

Euro Ncap güvenlik testlerinden 4 yıldız almayı başarmış. Güvenli bir sürüş sunacağını söylemek mümkün. Ayrıca özellik olarak da günümüz şartlarını yakaladığını söyleyebiliriz. 10 adet hava yastığı bulunuyor. ABS ve EBD sistemleri mevcuttur. Bu da güvenlik konusunda üst düzeyde bir performansın varlığına işaret eder.

Park sensörü bulunuyor. Kapı kolları kromdan, jantları ise çeliktendir. Koltuklar ise deri kaplı şekilde geliyor. Orta sınıf bir araç için bu özelliklerin gayet yeterli olacağını söyleyebiliriz. Bu aracın teknik donanımlarına baktığımız zaman fiyat ve kalite dengesine göre karşımıza cazip seçenekler çıkar. Bundan dolayıdır ki Geely ilk olarak ülkemizde geldiğinde ilgiyle karşılanan modellerden birisi olmayı başarmıştır.

Geely Araba Sürüsü Yorumları

Geely Marka Araba Hakkında Yorumlar

Geely markasının araçları hakkında yapılan yorumlara baktığımızda kullanan çoğu kişinin araçtan memnun olduğunu söyleyebiliriz. Fakat araçta asıl sorun ülkemizde yeteri kadar tanıtılmamış olmasıdır. Yapılan reklam çalışmaları yetersiz olduğu için Türk kullanıcılar arasında talep yaratılamamıştır. Bu nedenle araç ülkemizde tutmamıştır. Aracın ülkemizde geldiği günlerde Uzakdoğu ürünlerine karşı bir ön yargıda bulunuyordu.

Bu nedenle sürücüler aracın yetersiz ve kullanışsız olduğunu düşündüğü için araca sıcak bakmadılar. Halbuki aracın motoru Toyota’dan kasa tasarımı Volvo ve Mercedes markasından alınmıştır. Yani araç gösterişli bir görünüme sahiptir. Kullanan malzemenin kalitesinin yüksek olduğu sürücüler tarafından belirtilmektedir. Aracın oldukça dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. Aracın yeterince ilgi görmemesinden dolayı günümüzde fiyatları oldukça ucuzdur.

Geely Marka Araba Hakkında Yorumları

 İkinci el araç isteyenler bu modele mutlaka bakmalılardır. Yeni modelleri ülkemizde bulunmamaktadır. Gelip gelmeyeceği ile ilgili henüz net bilgi yok.  Almayı düşünenler bu durumu dikkate almalıdır. Çünkü ülkemizde servis ve yedek parça bulmakta zorlanabilirler. Ama ikinci el piyasasına baktığımızda en genç modellerin 2013 yılına ait olduğunu görüyoruz. Fiyat olarak ise 320.000 TL civarına fiyatlara satılıyor. Bu fiyatlar oldukça uygun diyebiliriz. 100.000 kilometreden düşük birçok araç bulmak mümkün. Yani 300.000 TL bandında yorgun ve motoru bitik araçlardansa bu marka değerlendirilebilir.

Geely Marka Araba Hakkında Yorumlar

Geely Üretimi Devam Ediyor Mu?

Ülkemizde her ne kadar sevilmemiş olsa da marka tükenmiş değil. Yurtdışında markanın birçok modelinin satışı hala devam ediyor. Yurtdışı fiyatları çok daha uygun olduğu için genelde orta sınıf aileler bu aracı tercih ediyor. Aracı alan sürücüler yurtdışında da olsa bir muhatap bulabilirler. Tüm bu şartları değerlendirecek olursak riskli de olsa modeller değerlendirilebilir.

Özetlememiz gerekirse Uzakdoğu markası olan bu model ikinci el araçlar arasında bakılması gereken araçtır. Genç modelleri seçilirse alıcıları üzemeyecek ve uzun süreler kullanma imkânı verecektir. Ön yargılarını aşan sürücüleri mutlu edebilecek bir araçtır. Böylece Geely araba yorumları hakkında detaylıca bilgilere yer verdik!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.