Araba sevdalılarına özel!

Chevrolet Cruze Yorum

0 2

Chevrolet Cruze yorum yapanlar konusu hakkında işe yarar bilgileri sizlerle paylaştık!2009 ve 2014 yıllarında arasında üretilmiş olan Chevrolet Cruze zamanında oldukça sevilmişti. C segment bir araç olan Cruze dış görünümü ile ilgi çekiyordu. Kaput kısmı oldukça agresif bir görünüme sahiptir. Bu da aracın oldukça dinamik olduğunu düşündürtüyordu. Bu görüntüsünün bir diğer artısı da sadece ailelerin değil gençlerinde bu araca ilgi göstermesini sağlamasıydı. Aracın görüntüsü ile rakiplerinin arasından sıyrıldığını söylesek abartmış olmayız.

Fakat özenle tasarlanmış dışına rağmen aracın içi için aynı şeyi söylemek zor.Ön konsolda ve butonlarda kullanılmış olan malzemenin kalitesi oldukça yüksek. Bu durum sürücülerin oldukça hoşuna gidiyor. Ama ön konsolda çok fazla düğmenin sıralanmış olması hoş bir görüntü oluşturmuyor. Bu kalabalık ve uygulanan fütüristik tasarım göz yormaktan öteye gidemiyor. Çok daha sade ve basit çizgilere sahip bir tasarım yapılsa iyi olabilirmiş.

Aracın performansına bakacak olursak yol tutuşun oldukça üstün olduğunu söyleyebiliriz. Araç sizi kötü yol şartlarında yüz üstü bırakmayacaktır. Güvenlik konusunda da Euroncap testlerinden 5 yıldız almış durumda.   Fakat hantal bir araç olduğunu söylememiz gerekir. Araç ağır motoru ise bu ağırlığı kaldırabilecek kadar güçlü değil.

Haliyle hızlanma zamanı geldiğinde atak bir tutum sergileyemiyor. Aracı alacak olan kişilerin daha sakin bir şekilde araç kullanmaya alışması gerekeceğini söyleyebiliriz. Bu durumu yaşamak istemeyenler ise 2.0 motora sahip versiyonu seçebilir ama yakıt tüketimi oldukça artacaktır. Chevrolet Cruze yorum yapanlara baktığımız zaman fiyat ve kalite dengesinde geçer bir not karşımıza çıkmaktadır.

Chevrolet Cruze yorum

İçerik Tablosu

Chevrolet Cruze Otomatik Yorum

Chevrolet markası sürücüleri şaşırtmayan bir markadır. Sürücüler bu markanın araçlarını seçtiğinde kaliteyi ve dayanıklılığı seçtiklerini bilirler. Cruze modeli ile ilgili internette çok fazla kötü yorum bulunmamaktadır. Bu aracı kullanan sürücüler iç hacminin geniş olmasını oldukça sevdiklerini dile getirmektedir. Uzun yolculuklar yapmak bu modelle oldukça rahat olacaktır. Aile arabası olmak için ideal bir araçtır. Bagaj hacmi oldukça yüksektir. Ailenin bütün yükünü sırtlayabilir.

Üretiminin durdurulmasıyla birlikte aracın fiyatları da düşmeye başlamıştır. Şu an piyasada ikinci el birçok Cruze bulunmaktadır. Ama sürücülerin dikkatli olması gereklidir.  Genç modelleri bile 200.000 kilometrenin üzerindedir. Yani motorlarının yorgun olduğunu söyleyebiliriz. Sürücüler temiz modelleri bulabilmek için profesyonel eksperlerle çalışmalıdır. Çünkü özellikle dizel motora sahip araçlarda büyük kronik sorunlar ortaya çıkabilir. Chevrolet markası ülkemizden çekildiğinden dolayı yedek parça sorunu görülebilir. Chevrolet Cruze yorum konusu da ülkemizde son zamanlarda sıklıkla ön plana çıkıyor!

Chevrolet Cruze 1.6 Ls Yorumları

Çünkü son zamanlarda yazılan şikayetlere baktığımızda sürücülerin parça için 1 haftadan fazla beklediklerini söylediklerini görüyoruz. Her ne kadar marka 2023 yılının sonuna kadar servis desteğini, parça desteğini kesmeyeceğini söylese de sürücüler dikkatli olmalıdır. Aracın almayı düşünenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise yakıt giderleridir. Bu durum LPG takılarak bir nebze önlenebilir. Ama benzinli olan modellerinde sürücüler yüksek yakıt bedelleri ödemeye hazır olmalıdır. Chevrolet Cruze yorum konusunda hemen her versiyona dikkat etmeniz gerekiyor.

Chevrolet Cruze Otomatik Yorum

Chevrolet Cruze 1.6 Ls Yorumları

İnternette ki yorumlara baktığımızda Cruze modeli eksileri ve artılarıyla zamanının en iyi araçlarından biriydi diyebiliyoruz. Gerek genişliği olsun gerek teknik özellikleri olsun zamanın oldukça beğenilmiş. Halada sürücüler bu araçlara ikinci el piyasasında ilgi göstermeye devam ediyorlar. Fakat aracın artık yaşlandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Haliyle özellikleri artık günümüz şartlarından geride kalmıştır. Sürücüler aracı alırken bunun bilincinde olarak aracı almalıdır. Yani araç sürücülere eskisi kadar konfor vermeyecektir. Chevrolet Cruze yorum konusu gündeme geldiği zaman konfor seçeneği sıklıkla tartışılan bir konu olmuştur!

Chevrolet Cruze 1.6 Ls Yorumları

Sürücüler aracın görüntüsünden de oldukça etkilenmekteydi. Araç bu özelliğini hala koruyor. Agresif ve dinamik görüntüsü birkaç aksesuarla desteklenirse günümüz araçlarına taş çıkaracaktır. Aynı şekilde iç kısmı da usta ellerde biraz değiştirilirse araç çok daha güzel görünecektir. Bu artıların yanında sürücüler aracın eksilerini de göz önünde bulundurmalıdır. Araç yedek parça ve servis sorunu yaşayabilir. Düşük performansı alışana kadar sürücüleri tatmin etmeyecektir.

Tüm bu şartlar bir araya getirildiğinde;

  •  Aracın temiz olan modeli bulunmalıdır.
  •  LPG taktırılırsa uzun süreler kullanılabilir bir araç olacaktır.
  • Fiyatı 200.000 TL bandından düşük olduğu için oldukça alınası bir araçtır.
  • Uzun süre kullanmak için araç arayan sürücüler Chevrolet markasının Cruze modelide dahil birçok modeline bakabilirler.
  • Yedek parça bulunamaması durumu büyük bir risk oluşturmaktadır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.