Araba sevdalılarına özel!

Tata Araba Yorumları

0 14

Tata araba yorumları konusunda merak ettiklerinize bu yazımızda yanıtlar verdik! Tata markası Hindistan’dan çıkıp gelmiş bir markadır. Ülkemizde bir dönem satışı yapılmıştır. Birçok kişi TATA deyince SUV modelleri anımsamaktadır. Fakat markanın birçok farklı tasarıma sahip aracı bulunmaktadır. B segment araçları özellikle sevilmektedir. Kompakt ve seri araçları yurtdışında özellikle sevilmektedir. Dar sokaklara sahip şehirlerde kullanmak için ideal araçlardır. Ayrıca ucuz olmaları da aracı ilgi çekici kılmaktadır.

Tata markasının en çok bilinen 4 modeli vardır. Bunlar;

  • İndigo
  • İndica
  • Vista
  • Xenon’dur

Xenon modeli arazide kullanmak ve yük taşımak için oldukça uygun bir araçtır. Diğer modeller içinse B segment demek doğru olacaktır. Modeller aile arabası olarak kullanmak için uygun değildir. Ama Xenon harici modeller şehir içinde kullanmak için oldukça uygundur. Kullanan kişiler park sorunu yaşamazlar. Uygun yakıt tüketimine sahip olduğu için sürücülerin bütçelerini zorlamayacaktır.

Tata araba yorumları

Tata Araba Yorumları Nasıldır?

Tata arabalar söz konusu olduğu zaman karşımıza pek çok farklı özellik çıkar! Aracın sevilen özelliklerinden birisi süspansiyon sistemidir. Sürücüler şehir içinde konforlu bir yolculuk geçirdiklerini ifade etmektedirler. Aracın bu olumlu yönlerinin haricinde ne yazık ki birçok olumsuz yönde bulunmaktadır. Aracın kalitesine baktığımızda sıkıntılar olduğu görülmektedir. Kalitesi oldukça düşüktür. Bu durum aracın içine girilince daha da yakından görülmektedir. Araçta bulunan butonlar, ön konsolu kaplayan malzeme kalitenin düşüklüğünü gözler önüne sermektedir.

Bu kalitesizlikten dolayı araç hızlandıkça kabin içine gelen sesler artmaktadır. Sürücüler özellikle 90 kilometrenin üzerinde hızlara çıkılmasını tavsiye etmemektedir. Çünkü seslerin özellikle uzun yolculuklarda baş ağrısı yaptığını iddia etmektedirler. Ayrıca kullanıcıların şikâyet ettiği bir diğer noktada motor performansı olmuştur. Araç hızlanma konusunda çok başarılı değildir. Bununla birlikte Tata biraz hantaldır. Yani araçla uzun yollar kat etmek sürücüleri mutlu etmeyecektir. Peki, Tata araba yorumları nasıldır? İşte detaylar!

Tata İndica Yorumları

Tata İndica Yorumları

İndica modeli Tata markasının B segment araçlarından birisidir. 1.4 dizel ve benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneği mevcuttur. Benzinli motor 60 beygir güç üretirken dizel versiyonu 50 beygir güç üretebilmektedir. Aracın alınıp alınamayacağı mevzusu tamamen müşterinin isteklerine göre değişiklik gösterecektir. Sürücü düşük fiyatlara ayağını yerden kesecek bir model arıyorsa bu modele bakabilir. Burada bir karar verirken, aracın durumuna dikkat etmeniz de gerekmektedir.

Ama bütçesini biraz daha yükseltebilecek olan kimselere alternatif modellere bakmalarını tavsiye edebiliriz. Çünkü aracın olumlu özellikleri ile olumsuz özellikleri adeta kafa kafayadır. Alacak olan kişinin aracı ömürlük olarak düşünmesi en doğrusu olacaktır. Çünkü yedek parça ve servis konusunda sorunlar yaşayabilirler. Olası arızalarda büyük ihtimalle araç sahibi yan sanayi yedek parçalara yönelmek zorunda kalacaktır. Bu aşamada Tata; farklı tasarım özellikleriyle de dikkatleri üzerine çekmektedir.

Ayrıca aracı almayı düşünenler konfor beklentisi içinde olmamalıdır. Çünkü aracın baş ve ayak mesafeleri yeterli genişliğe sahip değildir. Özellikle arka koltukta oturan kimseler rahatsız bir yolculuk yaşayacaklardır. Aracın bagaj kapasitesi de düşüktür. 220 litre civarında hacme sahiptir. Daha çok tek kişi ya da iki kişinin kullanımı için uygun bir araçtır.

Ülkemizde Tata Araba Yorumları Nasıldır?

Ülkemizde Tata Araba Yorumları Nasıldır?

Ülkemizde 2005 modele kadar yaşlı İndica’lar bulunabilmektedir. Fiyatları ise 115.000 TL’den başlamaktadır. En geç modeller ise 2011 modeldir. Genç modellerin fiyatı ise 160.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Araçların modellerine baktığımızda yaşlı modellerin kilometresinin yüksek olduğu görülmektedir. Bunları tercih etmek doğru olmayacaktır. Malzeme kalitesi düşük olduğu için sıkıntılar çıkarabilir. Ama genç modelleri nispeten daha değerlendirilebilirdir.

Günümüz ikinci el piyasası büyük bir karmaşa içinde olduğu için sürücüler genelde bilindik markalara yönelmektedir. Bu yöntem genelde doğru olsa da bilindik markalar arasında temizini bulmak her zaman kolay olmamaktadır. Ayrıca bilindik markaların arasında dolandırıcılık olayları da görülmektedir. Bu nedenle sürücüler bilindik markalardan az bilinen ama sağlam markalara yönelmektedir. Tata markası yıllardır üretim yapan markalardan birisidir.

YouTube video
Ülkemizde Tata Araba Yorumları Nasıldır?

Fakat sağlam bir marka ne yazık ki değildir. Xenon modeli sürücülerin kalitesiz olsa da arazide değerlendirmeleri için uygun fiyatlı bir modeldir. Diğer B segment modeller içinse aynı şeyi söylemek ne yazık ki zordur. Bu nedenle sürücüler alternatifin alternatifi olarak değerlendirmelidir. Ayrıca aracın arıza yapma ihtimalini de her zaman göz önünde bulundurmaları gereklidir. Sürücüler olumsuz durumlara hazır olmalıdır. Böylece Tata araba yorumları konusunda merak edilenleri sizlerle paylaşmış olduk!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.