Araba sevdalılarına özel!

Dacia Spring Fiyatları 2023

0 25

Dacia Spring fiyatları 2023 seçenekleri gündeme geldiği zaman karşımıza ÖTV indirimi dahil farklı kampanyalar çıkıyor! Son dönemlerde hem çevreci olduğu için hem de düşük yakıt fiyatlarından dolayı insanlar elektrikli araçlara yöneliyorlar. Bu talebi gören firmalarda elektrikli modelleri üretmeye başlıyorlar. Elektrikli araç modelini tanıtan firmalardan birisi de Dacia oldu. Spring adıyla çıkan model özellikleri ve fiyatlarıyla araç almak isteyen kimselerin dikkatini çekmeyi başardı. Araca ilk bakıldığından tasarımı Duster modelini oldukça andırıyor. Fakat araç iç tasarımı ve sunduğu özelliklerle önceki modellerden oldukça ayrılıyor.

Yurtdışında oldukça uygun fiyatlara çıkan aracın ülkemizde ne kadar fiyata satılacağı hakkında ise net bir bilgi bulunmuyor. Yurtdışı satış fiyatı 17.000 Euro’dan başlayan aracın ülkemize KDV ve ÖTV ile birlikte 400.000 TL üzerinde fiyatlara geleceği düşünülüyor. 4 koltuk sayısına sahip araç rahatlık ve konfor vadediyor. Aracın bagaj hacmi ise oldukça geniş 290 litre bagaj hacmi artırılabiliyor. Eğer arka koltuklar katlanırsa bu sefer bagaj hacmi 600 litrenin üstüne çıkıyor. Yaklaşık ağırlığı 1 ton olan araç sıfırdan 100 kilometreye ise 20 saniye gibi sürelerde çıkabiliyor. Dacia Spring fiyatları 2023 yılında da en çok merak edilenler arasında yer alıyor!

Dacia Spring Fiyatları

Dacia Elektrikli Araba Fiyatları

Tanıtıldığı günden itibaren piyasa çıkması merakla beklenen Spring Avrupa’da satışının başlamasıyla yeniden gündeme geldi. Kompakt ve çevre dostu olarak sunulan araç oldukça ilgi çekiyor. Aracın fiş slotunun ön tarafta olması ise bir tasarım farklılığı olarak öne çıkıyor. 3 farklı modelinin geleceği söylenen araç için 7’den 70’e herkese hitap ediyor diyebiliriz. Yerden yüksekliği 15 santimetre olan araç zorlu yol koşullarına da karşı koyabilecekmiş gibi duruyor. 14 inçlik saç jantlarla gelen araca istenirse alüminyum jantta takılabiliyor.

Şarj süreleri de oldukça ideal. 

  • 30 kilovat doğru akım şarjında 1 saatte şarj olabiliyor.
  • Standart bir prize takılırsa da yaklaşık 14 saatte doluyor.

Aracın pili ile ilgili yapılan açıklamalarda oldukça iddialı. Firma pilinin en az üç yıl boyunca sorun çıkarmayacağını iddia ediyor. 100.000 kilometreye kadar da garanti veriyor. Aracın performans gibi bir vaadi yok. 125 kilometreye kadar hız yapabiliyor. Araç menzili ise 225 kilometre kadar. Ekonomik modda çalıştırılırsa da 300 kilometreye kadar menzilinin dayanacağı iddia ediliyor.

Dacia Elektrikli Araba Fiyatları

Dacia Spring Türkiye Fiyatı

Avrupa’da uygun fiyata sahip olduğu için tercih sebebi oldu Spring. İç hacmi geniş olduğu için ailelerde bu araca ilgi gösteriyor. Ülkemizde de elektrikli araç almak isteyen insanlar aracın ülkemize gelmesini merakla bekliyorlar. Henüz net bilgiler olmamasına rağmen ülkemize 2023 yılının ilk yarısında geleceği düşünülüyor. Fiyatı hakkında ise henüz yetkili makamlardan net bir açıklama gelmedi. Fakat ülkemizde de uygun bir fiyata satılması bekleniyor. Bazı kimseler aracın hızının ve menzilinin yeterli olmadığı yönünde yorumlar bulunuyor.

Fakat aracı kullanan kimseler şehir içi için bu menzilin gayet yeterli olduğunu söylüyorlar. Ayrıca hızlı olmasa da ürettiği 125 nm tork gücünün de sürücüleri eğimli yollarda yüz üstü bırakmayacağını belirtiyorlar. Gelen bu yorumlara bakarak aracın ülkemizde ne kadar tutulacağı tahmin etmek oldukça güçtür! Çünkü aracın seveni olduğu kadar eksik bulan kişilerin sayısı da oldukça fazla. Fakat standart bir elektrikli araç isteyen kimselerin ülkemize gelir gelmez bu aracı alacaklarını söylemek yanlış olmaz.

Dacia Spring Türkiye Fiyatı

Dacia Hangi Ülkenin Aracı

Dacia için çağını yakalamayı başarmış uygun fiyatlı araçlar üreten bir marka demek doğru olacaktır. Araçları hiçbir zaman konfor ve lüks vadetmemiştir. Fakat orta gelirli ailelerin güvenle binebileceği standart donanımlara sahip araçlar üretmiştir. Yılar geçmesine rağmen de marka bu çizgisinden azıcık bile kaymamıştır. Marka ilk olarak 66 yılında Romanya’da kurulan fabrikasında üretime başlamıştır. Buradan çıktığı yola azimle devam etmiş ve birçok ülkeye satış yapmıştır. 99 yılına kadar bağımsız olarak üretim yapan firma daha sonra ünlü bir marka tarafından satın alınmıştır.

Renault tarafından satın alınan firma vizyonunu aynı şekilde devam ettirirken birçok açıdan dönüşüm geçirmiştir. Kalitesini artırmış ve sedan tasarıma sahip araçlar üretmiştir. Logan adıyla çıkardığı model özellikle Avrupa’da oldukça sevilmiştir. Markanın büyümesini ve adını duyurmasını sağlamış ikinci modeli ise Sandero olmuştur. 2008 yılında çıkan bu model SUV tasarımına sahip şekilde üretilmiştir. Model geniş iç hacmi ve basit tasarımı ile övgü almıştır. Marka buradan aldığı ilhamla daha sonra Duster modelini üretmiştir. Günümüzde de çıkardığı Spring modeli ile taktiri toplamaktadır. Dacia Spring fiyatları konusunda merak ettiklerinize bu yazımızda yanıtlar verdik!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.