Araba sevdalılarına özel!

Michelin Testler, Kullanıcı Yorumları, Değerlendirmeler

0 2

Michelin testler hemen her zaman merak edilir! Bilindiği üzere Michelin, 100 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren bir Fransız lastik üreticisidir. Ürünleri birçok farklı araç tipinde ve birçok farklı ülkede kullanılmaktadır. Lastikleri, yüksek performansları ve dayanıklılıkları ile bilinir ve aynı zamanda pahalı olmalarıyla da bilinir. Dolayısıyla bu lastik markasına olan ilgi günden güne artış göstermektedir.

Michelin lastikleri, Michelin şirketinin kendisi ve Consumer Reports dergisi gibi üçüncü taraflarca test edilmiştir. Bu testler lastiklerin performansının ölçülmesi konusunda kritik bir etkiye sahiptir. Dolayısıyla hemen her zaman Michelin testler merak edilmektedir. Testler kapsamında aşağıdaki iki temek kriter dikkate alınmaktadır;

  • Diş aşınması
  • Sıcaklık direnci

Bu lastikler, mükemmel diş aşınmasına sahip olarak derecelendirilmiştir. Bu, diğer markaların çoğundan daha uzun süre dayanmaları gerektiği anlamına gelir. Michelin lastikler, iyi sıcaklık direncine sahip olarak derecelendirilmiştir. Bu, dışarısı sıcak veya dışarısı soğuk olduğunda bile iyi çalışacakları anlamına gelir. Bu, kış sıcaklıklarının her yıl donma noktasının altına düştüğü bir bölgede yaşıyorsanız özellikle önemlidir.

Michelin Testler, Kullanıcı Yorumları, Değerlendirmeler

Michelin Lastik Testleri

Michelin, otomobil, kamyon ve uçak lastikleri üretiminde uzmanlaşmış bir Fransız şirketidir. Şirket, 1889 yılında kauçuk fabrikası işleten iki erkek kardeş olan Edouard ve Andre Michelin tarafından kuruldu. 1960 yılında şirket otomobiller için ilk radyal lastiği piyasaya sürdü.

Michelin lastikleri, ıslak yollar ve karlı alanlar da dahil olmak üzere her tür yüzeydeki mükemmel performansıyla bilinir. Michelin ayrıca yakıt verimliliğini artırmak ve lastiklerini kullanan araçlardan kaynaklanan emisyonları azaltmak için bazı gelişmiş teknolojiler geliştirmiştir. Güncel Michelin testler gündeme geldiği zaman aşağıdaki seçenekler karşımıza çıkar;

Michelin Lastik Testleri
MarkaPerformans
Kuru zemin frenleme91.3%
Kuru yol tutuşu79.5%
Gürültü konforu80.4%
Suda kızaklama direnci66%
ıslak zemin frenleme85.5%
ıslak zemin yol tutuşu80.7%
Kullanım ömrü92.5%
Fiyat değer oranı82.5%
Yuvarlanma direnci88.4%

Michelin Pilot Sport 4S, şu anda Tüketici Raporları testlerinde en yüksek puan alan lastiklerden biridir. Islak ve kuru koşullarda iyi performans gösterir. ancak onu piste çıkardığınızda veya virajlı dağ yollarında heyecanlı bir sürüşe çıktığınızda gerçekten parlar.

Michelin lastikler, uzun süredir piyasadaki en iyi dört mevsim lastiklerinden biri olarak kabul ediliyor. Özellikle bu lastik; ıslak havalarda etkileyici çekiş gücü ve solmaya karşı dayanıklı özellikleriyle yüksek puan alıyor. Bu markaya ait lastikler, iyi kuru yol tutuşu sunan ve aynı zamanda hafif kar koşullarında da iyi performans gösteren bir şeye ihtiyacınız varsa başka bir iyi seçimdir.

Michelin Lastik Kullanıcı Yorumları

Michelin Lastik Kullanıcı Yorumları

Michelin lastikleri, performansları ve uzun ömürleri ile bilinir. 1889’dan beri lastik üreten bir Fransız şirketidir. Lastik tasarımı ve yapımında teknolojik gelişmelerin ön saflarında yer almanın yanı sıra binek araçlar için patlak lastikler sunan ilk şirketlerden biridir. Michelin lastikleri aynı zamanda hem dört mevsim hem de yaz performans modelleri yelpazesi sunar. Bu nedenle her zaman sürüş ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir model vardır.

Lastik satın aldığımız zaman daha iyi yakıt ekonomisi veya daha uzun diş ömrü istiyoruz.  Michelin; otomobiller ve diğer araçlar için lastik üreten bir şirkettir. Michelin, en eski lastik markalarından biri olmasının yanı sıra en popüler lastik markalarından biridir. Bu marka ilk olarak 1889’da Andre Michelin tarafından oluşturulmuştur.  Şirket, o zamanlar oldukça popüler olan bisikletler için pnömatik lastikler üreterek işe başladı.

Michelin Lastik Kullanıcı Yorumları

1891 yılın Michelin, atlı arabalarda kullanılmak üzere tasarlanmış ilk otomobil lastiğini üretti. Bugün dünyanın her yerinde fabrikaları bulunmaktadır. Dolayısıyla bu markanın her zaman ünlü bir lastik markası olarak karşımıza çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Üstelik söz konusu markanın performans konusunda iddialı olması; bu markaya olan ilginin de artış göstermesini sağlamaktadır.

Michelin lastikleri, hem ıslak hem de kuru yüzeylerde mükemmel kullanım özelliklerinin yanı sıra yüksek performansları ve uzun ömür beklentileri ile bilinir. Ayrıca, karlı veya buzlu yollarda sürerken mükemmel çekiş kontrolü özelliklerine sahip olmaları ile bilinirler. Bu da markaya ait lastikleri kış sürüş koşullarının yanı sıra yılın diğer mevsimlerindeki günlük sürüş koşulları için mükemmel kılar.

Michelin Lastik Değerlendirmeleri

Michelin Lastik Değerlendirmeleri

Michelin, bir asrı aşkın süredir var olan bir markadır. Havalı lastiğin mucitleri olan Michelin kardeşler olarak başladılar. İlk araba lastiğini 1888’de ürettiler ve 1904’te uçak, tren ve otomobil lastiği üretmeye başladılar. Michelin, kamyondan arabaya, motosiklete ve daha fazlasına kadar her tür araç için en popüler markalardan biridir. Dolayısıyla bu markaya ait olan lastiklere baktığımız zaman karşımıza geniş kapsamlı değerlendirmeler çıkıyor. Bu aşamada değerlendirmelerin daha çok poziyif yönde olduğunu ifade edebiliriz.

Michelin Yazlık Lastik Fiyatları

Michelin lastikleri, diğer markalardan daha uzun süre dayanmalarını sağlayan yüksek kaliteli malzemeler ve teknoloji ile tasarlandıkları için bugün piyasadaki en iyi lastiklerden bazılarıdır. Ayrıca, yarış veya arazi sürüşü gibi farklı amaçlar için çok çeşitli lastik türleri vardır. Bu lastikler aynı zamanda diğer markalara göre oldukça uygun fiyatlı olduğundan, aracı için yeni lastik ihtiyacı olan herkes, ne kadar tutacağını düşünmeden her an satın alabilir.

Michelin lastikleri, diğer markalardan daha uzun süre dayanmalarını sağlayan yüksek kaliteli malzemeler ve teknoloji ile tasarlandıkları için bugün piyasadaki en iyi lastiklerden bazılarıdır. Ayrıca, yarış veya arazi sürüşü gibi farklı amaçlar için çok çeşitli farklı tipte lastiklere sahiptirler. Bütün bu bilgiler ışığında Michelin lastik fiyatları da değişiklik göstermektedir.

Michelin Yazlık Lastik Fiyatları

Michelin’in bu kadar popüler olmasının nedeni, yüksek kalite ve performanslarından kaynaklanmaktadır. Diğer lastiklerden daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmış özel bir kauçuk bileşimi kullanırlar. Markanın ayrıca harika bir müşteri hizmeti var, bu nedenle lastiklerinizle ilgili herhangi bir sorununuz varsa, onlarla iletişime geçebilirsiniz, size yardımcı olacaklardır! Bütün bu bilgiler ışığında Michelin yazlık lastik fiyatları gündeme geldiği zaman aşağıdaki seçenekler karşımıza çıkar;

ModelFiyat
Michelin Primacy 4+ 205/55R16 91V 1.750 TL
Michelin Primacy 4+ 225/45R17 91v 1.990 TL
Michelin Primacy 3 SelfSeal 215/55R17 94W GRNX 2.950 TL
Michelin Pilot Sport 4S 255/35ZR19 96Y XL 3.800 TL
Michelin Pilot Sport 5 275/45ZR20 110Y XL 4.850 TL
Michelin Energy Saver+ 175/65R14 82T GRNX 1.486 TL
Michelin Yazlık Lastik Fiyatları
YouTube video
Michelin Yazlık Lastik

Michelin Kışlık Lastik Fiyatları

Michelin lastikleri, uzun ömürleri ve dayanıklılıkları ile bilinir. Michelin Lastik İncelemeleri genellikle çok olumlu, birçok sürücü Michelin lastiklerini yıllardır kullandıklarını ve hala yeni gibi göründüklerini söylüyor. Michelin, hem binek otomobiller hem de kamyonlar için geniş bir lastik yelpazesi üretmektedir. Michelin tarafından satılan en popüler lastik, çoğu sürüş koşulunda iyi performans sunan Michelin Primacy MXV4 dört mevsim lastiğidir.  Michelin kışlık lastik fiyatları aşağıdaki gibidir;

ModelFiyat
Michelin 245/45R18 100Y Primacy 3 Ao Grnx2.527,00 TL 
Michelin 245/40R18 97Y RFT XL Primacy3.651,16 TL 
Michelin 205/55R16 91V Primacy 4+2.007,49 TL 
Michelin 225/45R18 91W TL Pilot Sport 43.696,66 TL 
Michelin 245/40R20 99Y RFT XL Pilot Sport43.652,22 TL
Michelin 275/40R19 101Y ZP PRIMACY7.714,98 TL
Michelin Kışlık Lastik Fiyatları
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.