Araba sevdalılarına özel!

E Segmenti Araçlar

0 2

E segmenti araçlar her zaman gözde modelleri arasında yer alıyor. Bu tarz araçların kullanıcısına üst düzeyde bir konfor vaat ettiği de biliniyor. Yazımızda E segmenti araçlar konusuna yer vererek; bu konu hakkında merak ettiklerinize kapsamlı bir şekilde bilgiler verdik! İşte bu konuya dair merak edilenlerin tamamı!

Heybetli görünüşleri ve üstün donanımlarıyla birçok sürücünün hayallerini süsleyen E segment araçlar neredeyse 60 yıllardan bu yana piyasalarda. Bu araç segmenti için lüks sınıf araç demek doğru olacaktır. Esasında bu araçlar makam aracı olarak kullanılması için tasarlanmaktadır. Genelde kurumlarda üst düzey çalışanların kullanması tahsis edilirler. Yani günlük kullanımdan çok hizmet için tasarlanmış araçlardır diyebiliriz. Üzerinde ki donanımların bir kısmı arkada ki yolcu veya yolcuların konforun düşünülerek araca eklenmiştir.

Bir kısmı da sürücünün araca daha iyi hâkim olması ve güvenle aracı kullanabilmesi için vardır. Bu araçların dayanıklı olmasına özen gösterilir. Uzun yıllar sorunsuz şekilde çalışmasına yönelik olarak tasarlanmaktadır. Bu araçlarda genelde yakıt tasarrufuna çok önem verilmez. Daha çok performansının yüksek olması ve aracın daha atak olmasına önem verilir. Genelde bu araçların motorları 2000 cc civarında olmaktadır. Çekiş güçleri de oldukça yüksektir.

YouTube video
E Segmenti Araçlar

 Fakat dizel motorlu olan modeller daha tasarruflu seyahat imkânı tanımaktadır. 5 metreden daha uzun olabilecek bu araçların ayak mesafeleri ve baş mesafeleri oldukça geniş tutulmaktadır. Koltuklar yolcuları rahat ettirebilecek malzemelerden yapılmıştır. Uzun araç yolculuklarında yolcular hiç rahatsızlık duymadan seyahatlerini tamamlayabilirler. Bu araçların birçok farklı versiyonu bulunmaktadır.

  • Sedan
  • Hatchback
  • Station Wagon

Bunlarda bazılarıdır. Birçok marka E segment araç tasarımına sahiptir. Genelde keskin çizgilere sahip, Avrupa markalarından çıkan modeller ülkemizde oldukça sevilmektedir. Yöneticiler kendilerine araç seçerken genelde dinamik tasarımlardan uzak durmaktadır. Daha ağır bir görünüme sahip tasarımları tercih etmektedirler. Bu araçlarda ayrıca satış sonrası destekte oldukça sıkı tutuluyor. Araç sahipleri olası sorunlarında aradıkları desteği kısa sürede bulabiliyorlar. Ayrıca bu araçlarda kabin içi opsiyonlarda oldukça zengin tutuluyor.

E segmenti araçlar

E Segment Arabalar Hangileri

Her yönden gelişmiş özelliklere sahip E segment araçlar sevilerek kullanılıyor. Bu segmentte ki araçlara örnek modeller şu şekildedir;

  • BMW 5; bu marka 70’li yıllardan bu yana araç üretmektedir. Her segmentten bir modeli olduğunu söylemek abartı olmaz. E segment modelleri de gerek görüntüsü gerekse özellikleri ile sürücüler tarafından beğenilmektedir. Araçta Harman Kardon ses sistemi, deri işlemeli paneller gibi şık özellikler bulunmaktadır. Sedan tasarıma sahip olan araç 530 beygir güç üreten güçlü bir motora da sahiptir.
  • Chrysler 300; sade ama aynı zamanda şık görünmeyi başaran bir tasarıma sahip olan model Amerika yapımıdır. Güçlü motora sahip aracın motoru 485 beygir güç üretebilmektedir. Aracın siyah deri döşemeleri ile karbon fiber kaplama detayları oldukça iyi bir kombin oluşturmuştur. İçinde Harman Kardon ses sistemi ve gelişmiş multimedya sistemi bulunmaktadır. Aynı şekilde gelişmiş bir iklimlendirme sistemine sahiptir.
E Segment Arabalar Hangileri
  • Volvo S80; Biraz eskimiş bir araç olmasına rağmen hala üst düzey yöneticiler tarafından tercih edilebilmektedir. 300 beygir güç üretmeyi başaran araç yüksek yakıt tüketimi ile bir zamanlar fazlaca konuşulmuştur. 250 kilometreye çıkan araç sade bir iç tasarımına sahiptir.
  • Audi A6; A serisi araçların hemen hepsi üst düzey yöneticilere hitap edebilir tasarıma sahiptir. Markanın her çıkan modeli bir eski modelin gelişmiş versiyonu olarak piyasaya sürülmektedir. A6 modeli de A5 modelinden çok daha güçlü ve konforlu olarak piyasaya sürülmüştür. İç kabinde kullanılan malzemeler kalite olarak üst seviyededir. Ayrıca güvenlik önlemleri de üst düzeydedir.
  • Mercedes E; bu markanın ismi anıldığında lüks ve konfor akla gelmektedir. İnce detaylara önem veren marka yöneticiler ve üst düzey yetkililer için araç üretmektedir. Bir dönem Smart markası altında orta gelir grubu için kompakt araçlar üreten marka yıllardan beri yolundan şaşmamıştır. Hala yöneticiler bu modeli büyük bir beğeniyle kullanmaktadır.
E Segment Arabalar Hangileri

Yukarda saydığımız modeller genelde sedan tasarıma sahip geniş araçlardır. Ayrıca son zamanlarda yöneticiler SUV marka araçlara da yönelmeye başlamışlardır. Kia Sorento gibi hem lüks özelliklere sahip hem de geniş SUV modelleri de yöneticiler tarafından tercih edilebilmektedir.  E segmenti araçlar üst seviyede bir performans konusunda idea bir etkiye sahip olduğundan popüler bir konumda yer alıyor!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.