Araba sevdalılarına özel!

Marş Dinamosu Kömürü

0 11

Marş dinamosu kömürü araçlar için kritik bir etkiye sahiptir. Marş motorları günümüzde, bir aracı çalıştırırken kullanılan tek parça olan motor dişlilerinin yanı sıra kömür ve kolektör mekanizmalarını sadece motoru çalıştırırken kullanır. Bu parçalardan herhangi biri kırılırsa, arabayı çalıştırmak imkansız olacaktır. Marş dinamosu kömürü aracın çalışma aşamasında kritik bir etkiye sahiptir.

Aracınızın motoru sorunsuz çalıştığında ilk içgüdünüz yola devam etmektir. Bunun nedeni, motorun volanındaki veya şanzımanındaki bir problemin marş motorunuzun düzgün çalışmasını engellemesidir. Marş dinamosu kömürü mutlaka belli periyotlar aralığında oto araç firmalarınca profesyonel olarak kontrol edilmedir. Profesyonel bir kontrol sayesinde kömürünüzün ne durumda olduğunu anlayabilirsiniz.

Marş Motoru Kömürü Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Marş sistemini imal etmek için her türlü metal kullanılır. Motora takılan elektriği ileten parça ile araç motorunu çalıştırabilirsiniz. Marş motorunu kömürünün bittiğini anlamanın yolları çeşitlidir. Dolayısıyla birçok unsura bağlı olarak kömürün bittiğini anlayabilmeniz mümkündür. Marş motorları araçların düzgün çalışabilmesi için önemli bir sistemsel döngüye sahiptir.

Marş dinamosu kömürü

Marş dinamosu kömürü ürününe atıfta bulunulduğunda marş fırçası olarak adlandırılır. İnsanlar bu parçanın aşırı kullanım nedeniyle zamanla yıprandığını iddia ediyor. Bu olduğunda, insanlar motorun kömürünün bittiğini söylüyor. Aracınızın motoru çalışırken marş motoru amaçlanan işlevini yerine getirir. Bu motor arıza yaptığında aracınız artık çalışmayacaktır.

Aynı zamanda bu sorunla karşılaşanlar genellikle gaza veya frene sert bir şekilde vurarak araçlarını yeniden çalıştırmaya çalışırlar. Bu durum aracınıza hiç çalıştırmamaktan daha ciddi zarar verebilir. Kömürün bittiğini anlamanın yolları aşağıdaki gibidir;

  • Marş motoru kömürü bittiğini kişiler aşağıdaki faktörlere göre anlayabilir;
  • Bu problemin en belirgin işaretlerinden biri, arabanın çalışmamasıdır.
  • Aküsü bitmiş ve tam olarak şarj edilmiş bir araç hala bozuktur.
  • Durmuş veya arızalı bir marş motoruna bazen çalışan bir dinamo eşlik eder.

Bir aracın dahili çalışma sistemlerini anlamak, motor çalıştırma sistemini anlamayı gerektirir. Aracın yönü, hızı veya eğimi gibi birçok faktör farklı bağlantılara bağlıdır. Her bağlantı için başlangıç ​​noktası bulmak zor olsa da bundan başka sistemsel sorunlar ortaya çıkar. Marş motoru, akü ile birlikte otomobilin motorundan güç almaktadır. Kontak açıldığında marş motoru ateşlenmektedir ve hareket etmeye başlamaktadır.

Marş Dinamosu Kömürünün İşlevi Nedir?

Marş Dinamosu Kömürünün İşlevi Nedir?

Aracın işlevselliğinin kritik bir bileşenidir ve araçta önemli yapısal değişiklikler yapar. Aracın marş sisteminin devreye alınması, önemli miktarda pil gücü gerektirir. Bunun nedeni, marşa basıldığında aracın farlarının ve farlarının otomatik olarak kararmasıdır. Pilin elektrik enerjisini düzgün bir şekilde dağıtmak için 10 saniyelik bir maksimum etkinleştirme süresi gereklidir. Motoru çalıştırmadan 10 saniyeden fazla geçerse aküdeki elektrik sisteminde boşalma meydana gelecektir.

YouTube video

Motor hareket halindeyken marş motorunun üst üste binmesi durumunda volan dişlisinde hasar meydana gelebilir. Genellikle hasarlı volan dişlileri, motor hareket halindeyken marş motorunun üst üste binmesinden kaynaklanabilir. Marş motorlarının en önemli parçalarından biri onu çevreleyen fırçadır. Marş fırçası, marş motorunun yapısının en önemli parçalarından biridir. Bu bileşende hasar, hareket halindeyken motorun üst üste gelmesinden kaynaklanabilir.

Aynı zamanda volan dişlileri önemli olduğu için dişli hasar gördüğünde motorun üst üste binmesi sakıncalıdır. Bazı araçlarda dört tane olmasına rağmen, her araç tasarımı iki marş kömürü parçası içerir. Ayrıca parçalar, marş motorunu barındıran gövdenin uçlarına oturur. Başlangıç ​​kömürü olarak dinamo fırçası olarak bilinen bir bakır ve karbon fırçası kullanılır. Böylelikle sistem aküden elektriği yakalar ve marş mekanizmasında motora aktarır.

Marş Dinamosu Kömürünün İşlevi Nedir?

Marş Motoru Değiştirme Fiyatı

Marş kömürünü değiştirmek, aracınızın sorunsuz çalışmasını sağlar. Kullanmayı düşündüğünüzde aracınızı sürekli olarak çalıştıramıyorsanız, marş kömürünüzü kontrol etmeniz gerekmektedir. Marş motoru değiştirme fiyatları birçok unsura bağlı olarak farklılık gösterebilir. Dolayısıyla oto araç sektöründe net bir fiyat bilgisinden söz etmek günümüzde pek de mümkün gözükmemektedir. Marş kömürü stoğu bittiğinde aracınız çalışmayacaktır. Kömüre ek olarak bir marş motorunun etkisizliği yetersiz mekaniğinde yatmaktadır. Marş motoru fiyatı; bin 800 TL ile 5 bin 800 TL arasındadır.

Bunun nedeni, hatalı sistemlerin marş motorlarının çalışmasını engellemesidir. İnsanların motorları çalıştıramamasının bir nedeni, onları çalıştırmaya dahil olmalarıdır. Krank milinden gelen dönme kuvveti, kontağı çevirdiğinizde atmosferdeki yakıt ve havayı karıştırır. Böylelikle hem motor havasının hem de yakıtın birbirine karışmasına neden olur. Volan, marş dişlisine geçtiğinde, otomobilin dönme kuvveti, ona bağlı dişliler aracılığıyla aktarılır. Pistonlar ilerledikçe marş motoru kapanır. Bu, motorun çalışmasının sona ermesine bağlı olarak otomobilin hareketini başlatır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.