Araba sevdalılarına özel!

Skywell Et5 Fiyat Bilgisi 2023

0 57

Skywell Et5 fiyat seçenekleri son zamanlarda sıklıkla merak ediliyor. Çinli bir otomobil üreticisi olan Skywell, Skyworth firması ile ortak şekilde 2017 yılından beri elektrikli otomobil üzerine çalışmaktadır. Skywell şirketi Golden Dragon Bus şirketinin yan kuruluşudur. Şirket binek araba üretilmesi için kurulmuştur. Araştırma ve geliştirme aşamalarını hızlıca tamamlayan firmalar ilk araçlarını 202 yılında duyurmuşlardır. Fakat 2021 yılına baktığımızda iki şirket birbirinden ayrılmıştır. Skyworth firması EV6 modelini duyururken Skywell firması ise ET5 modelini duyurmuştur.

Üretimlerine hızla başlayan Skywell markası ülkemiz piyasasına hızlı bir giriş yapmıştır. Sunduğu birbirinden uygun kampanyalarla ülkemizde ki elektrikli araç severlerin kalbini kazanan firma bu kampanyalara her gün bir yenisini eklemektedir. Kendine elektrikli araç almak isteyenlerin markaya bakmasını tavsiye ederiz. Çünkü araçlar oldukça kalitelidir. Araç 204 beygir güç üretebilen tek bir elektrikli motora sahiptir. 55 KWh ve 72 kWh olmak üzere iki farklı batarya peki bulunmaktadır. 

Skywell Et5 Hangi Ülkenindir

Araç 7 saniyede 100 kilometreye kadar çıkabilmektedir. Bunun yanında aracın içinde ki sistemlerde oldukça gelişmiştir.

  • Otonom sürüş özelliği sayesinde sürücülere konforlu bir yolculuk imkânı sunmaktadır.
  • Ön çarpışma ikaz sistemi olası kazaların önüne geçmeye yardımcı olmaktadır.
  • Yüksek hız ikazı, şerit koruma, park desteği gibi özellikleri mevcuttur.

Bu özellikler sayesinde sürücüler gerek şehir içi gerek şehir dışı yollarda araca rahatlıkla hâkim olabilirler. Skywell Et5 fiyat listesi konusunda bilgi sahibi olmak bu model araçlara sahip olurken bütçenizi mantıklı bir şekilde oluşturmanıza destek olacaktır.

Skywell Et5 Fiyat

İçerik Tablosu

Skywell Et5 Fiyat Listesi

Yurtdışında D segment SUV bir araç olarak piyasaya sürülen ve orta sınıfa hitap eden araç ne yazık ki ülkemizde lüks kesime hitap edecek bir fiyatla gelmiştir. Özellikle Euroncap puanı olmayan bir araç için istenen bu fiyatlar birçok kişiyi şaşırtmıştır. Normalde yurtdışında 50.000 Euro seviyesinde satılan araç ülkemizde 1 milyon lira civarında satışa sunulmuştur. Giriş seviyesi donanım paketine sahip olan modeli 840. 000 TL fiyata satılmaktadır.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan yetkililer aslında giriş sevisi fiyatının 500.000 TL olmasını planladıklarını söylemişlerdir. Fakat döviz kurunun artışından dolayı araç fiyatının 800.000 bandına kadar yükseldiğini belirtmişlerdir. Aracın premium paketinin fiyatı ise 1,19 milyon olarak açıklandı. En üst seviye paketinin fiyatları ise 1,21 milyon lira oldu. Bu fiyatlara renk ve donanım opsiyonları da eklendiğinde fiyatın 1,5 milyon seviyelerine çıkabileceği konuşuluyor.

Skywell Et5 Fiyat Listesi

Aracın fiyatı çok mutlu etmese de yetkiler şimdiden 300 yakın sipariş aldıklarını belirtiyorlar. Araçlar ülkemize ulaşmadan satışlarının yapıldığını söyleyen yetkililer aldıkları bu yoğun ilgiden de mutlu olduklarını belirtiyorlar. Sunduğu özellikler ile adeta büyüleyen ve elektrikli araç severleri kendisine çeken aracın ilerleyen zamanlarda fiyatının daha da artmaması elektrikli araç almak isteyenleri sevindirecektir. Aksi taktirde Skywell gibi modellere ulaşmak birçok alıcı için neredeyse imkânsız hale gelecektir.

Skywell Et5 Hangi Ülkenin

Skywell ET5 Çinli bir firmaya aittir. Tam dolu bataryayla 500 kilometreden fazla yol kat edebilen araç inci beyazı, siyah, metalik mavi, ay mavisi gibi gösterişli renk seçenekleriyle geliyor. Bunun yanında SUV olmanın hakkını da sonuna kadar veriyor. 4,6 metre uzunluğa, 1,9 metre genişliğe, 1,6 metre yüksekliğe sahip olan araç geniş bir kabine sahip. Diz ve baş mesafeleri oldukça yeterli. Uzun yolculuklarda hem sürücüler hem de yolcular oldukça rahat edeceklerdir. 

Skywell Et5 Hangi Ülkenin

Bunun yanında aracın oldukça geniş bir bagaj hacmi bulunuyor. Yani çocuklu ailelerinde bu araçta oldukça rahat edeceğini söyleyebiliriz. Aracın diğer özelliklerine bakacak olursak ön konsolda 12,8 inçlik bir ekran görüyoruz. Buradan aracın eğlence sistemlerine ulaşmak mümkün. Aracı deneyimleyen kişiler içinde bulunan ses sistemini oldukça övüyorlar. Araçta aktif ses kontrol özelliği de bulunuyor. Ayrıca Skylink yazılımı üzerinden araç içinden ev aletlerini kontrol etmek mümkün oluyor.

 Araçta anahtarsız çalışma teknolojisi bulunuyor. Yani anahtarınızın üstünüzde olması aracın çalıştırılması için yeterli oluyor. Park asistanı bulunması da zorlu noktalara park etmeyi kolaylaştırıyor. Tüm bu özellikleri ile kullanan kişilerde yüksek puan alabilmiş aracın belki de tek olumsuz yanı olarak fiyatını söyleyebiliriz. Araç yüzde 10 vergi dilimine düşmüş olsa da fiyatının hala yüksek olduğunu söylemek mümkün. İlerleyen dönemlerde markadan çok daha uygun fiyatlı araçlar gelmesi birçok kimseyi sevindirecektir. Bu yazımızda; Skywell Et5 fiyat konusuna ayrıntılarıyla değindik!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.