Araba sevdalılarına özel!

Ford Jeep Modelleri

0 2

Ford Jeep modelleri 2023 yılında sıklıkla gündeme gelecek gibi! Ford markasının ülkemizde ki arazi aracı olarak kullanılabilecek tek modeli Rangerdır. Diğer modeller SUV dediğimiz şehir kullanımına uygun yüksek araçlar olarak sınıflandırılabilir. Ranger modeli için kullanıcılar adeta bir canavar demektedir. Güçlü motora sahip olan araç aşamayacağı bir arazi yok gibi durmaktadır. Agresif bir görünüme sahiptir. Arazi şartlarına göre modifiye edildiğinde çok daha dinamik ve tehlikeli bir görünüme kavuşmaktadır. Hatta modelin kendine ait bir hayran kitlesi olduğunu söylesek abartmış olmayız.

Ford Suv Fiyat Listesi

Modelden modele değişiklik göstermekle birlikte aracın ortalama uzunluğu 5 metrenin üzerinde. Genişliği ise 1,8 metre civarında yer alıyor. Yerden yüksekliği de 1,8 metre civarında olan araç oldukça geniş ve ferah bir iç kabine sahip. Bagaj hacmi ise 1224 litre. Ağırlığı 2 tona yakın olan bu aracı 2198 c bir motor besliyor. 170 beygir güç üretebilen motor sayesinde araç bu ağırlığına rağmen çok hantal kalmıyor. Ford Jeep performans konusunda iddialı bir model olarak karşımıza çıkıyor!

Aracın motor özelliklerinin yanında konfor özellikleri de oldukça fazla. Isıtmalı koltuklara sahip. Ön tarafta 8 inç multimedya ekranı bulunuyor. Bluetooth bağlantısının yanında direksiyondan müzik sistemi kontrol edilebiliyor. Park sensörleri ve geri görüş kamerası bu aracı park etmeyi kolaylaştırıyor. Kötü hava şartlarında da sürücüye yardım ediyor. Ön cam ısıtması mevcuttur. Ayrıca yağmur sensörü bulunuyor. İklimlendirme sistemleri oldukça gelişmiş.

Ford Jeep modelleri

Ford Suv Modelleri

Ülkemizde Ford markasına ait 3 adet SUV modeli bulunuyor. Bunlar;

  • Ecosport
  • Puma
  • Kuga dır.

Ecosport modeli şehir içinde keyifli ve konforlu bir yolculuk vadediyor. İçerisinde bulunan SYNC teknolojisi ile telefonunuzu kolayca aracınızla eşleştirebilirsiniz. Ayrıca sesli komut sistemi de araçta yer alıyor. Ön panelinde bulunan 8 inçlik ekran üzerinden pek çok fonksiyon kontrol edilebilir. Araçta B&O PLAY ses sistemi bulunuyor. Sevdiğiniz şarkılar size yol boyunca eşlik edebilir. Isıtmalı ve dört yöne ayarlamalı koltukları sayesinde yolculuk daha az yoracaktır. Ford Jeep modeli, konfor konusunda ideal bir etkiye sahiptir.

Puma modeli ise genişmiş ve modern özellikleri ile ön plana çıkıyor. Farklı sürüş modları sayesinde yola göre aracınızı konumlandırabilirsiniz. Çarpışma önleme sistemi, şerit takip sistemi, acil durum manevra desteği, hız kontrol sistemi gibi sistemleri ile sürücülerin aracı kontrol etmeleri oldukça kolay olacaktır. Kuga modeli aslında SUV olarak değil daha arazi özellikleri ile ön plana çıkıyor. Aracı kullananlar zorlu koşullara dayanabildiğini iddia ediyorlar. Sürüş modu seçebileceğiniz gibi yol tutuş ve denge sistemleri ile zorlu koşulları kolayca atlatabilirsiniz. Ford Jeep modelleri gündeme geldiği zaman üst düzeyde bir performans ortaya koyan tasarımlar karşımıza çıkar.

Ford Suv Modelleri

Ford Jeep Fiyatları

Ford Jeep modelleri gelişmiş özellikleri ve arazi şartlarına dayanıklılığı ile göz dolduruyor. Fakat bu aracı almak isteyenler yüksek bedellere hazır olmalı. Çünkü bazı modellerinin fiyatları 1 milyonun üzerine çıkıyor.  Ford Ranger XLT 4×2 2.0L Eco Blue 170 beygir, manuel vitesli modeli 863.400 TL’ye satılıyor. Ford Ranger XLT 4×2 2.0L Eco Blue 170 beygir, otomatik vitesli versiyonu ise 910.900 TL’ye listelerde yer alıyor. Araçların çekiş gücü arttıkça fiyatları da bir hayli yükseliyor. Ford Jeep fiyatları 2023 yılında da güncellenmeye devam ediyor!

Ford Ranger 4×4 2.0L Eco Blue 170 beygir, manuel vitesli model 950.100 TL’ye satılıyor. Ford Ranger 4×4 2.0L Eco Blue 170P beygir, otomatik vitesli versiyonu ise 997.700 TL’ye satılıyor.  Ford Ranger 4×4 2.0L Eco Blue 170 beygir otomatik vitesli modeli 1.179.600 TL’ye satılıyor. Ford Ranger 4×4 2.0L Eco Blue 213 beygir güce sahipotomatik vitesli modeli 1.186.500 TL’ye satılıyor.

Ford Jeep Fiyatları

Ford Suv Fiyat Listesi

SUV modellerine baktığımızda markanın bazı modellerinin oldukça uygun fiyatlı olduğunu görebiliyoruz.

  • Ford Ecosport Style SUV 1.0L EcoBoost 125 beygir, otomatik vitesli modeli 655.300 TL’ye satılıyor. Ford Ecosport ST-Line SUV 1.0L EcoBoost 125 beygir 6 otomatik vitesli modeli 742.800 TL’ye satılıyor. Puma modelinde ise fiyatlar biraz artıyor.
  • Ford Puma Style SUV 1.0L EcoBoost 95 beygir, manuel vitesli modeli 741.400 TL’ye satılıyor.
  • Ford Puma Style SUV 1.0L EcoBoost 125 beygir otomatik vitesli paketi ise 801.500 TL’ye satılıyor.
  • Modelin en donanımlı paketi olan Ford Puma St-Line Gold Edition Suv 1.0Lt EcoBoost 155 beygir, benzinli versiyonu ise 1.007.500 TL’ye satılıyor.
  • SUV modelleri arasında en pahalı olan ise Kuga oluyor. Modelin birçok versiyonu 1 milyonun üzerinde fiyatlara satılıyor.
  • Ford Kuga Style SUV 1.5L Eco Blue 120 beygir, otomatik vitesli versiyonu 1.126.000 TL’ye satılıyor. Ford Kuga Titanyum SUV 1.5L Eco Blue 120 beygir, otomatik vitesli versiyonu 1.221.200 TL’ye satılıyor.
  • Ford Kuga ST-Line SUV 1.5L Eco Blue 120 beygir, otomatik vitesli versiyonu ise 1.352.400 TL’ ye alıcı buluyor.

Ford Jeep modelleri fiyat ve performans konusunda etkili bir model olarak adından sıklıkla söz ettiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.