Araba sevdalılarına özel!

Liqui Moly Orijinallik Sorgulama

0 0

Liqui Moly orijinallik sorgulama her zaman merak edilmektedir. Alman motor yağı markası olan Liqui Moly kaliteli olduğu ve motoru koruma oranı yüksek olduğu için sürücüler tarafından tercih edilmektedir. Fakat sürücülerin bu ürünü yoğun olarak talep etmesinden dolayı dolandırıcılar ürünün sahtesini üretmeye başlamıştır. Sahte ürünler kullanılan paket ve ürünün etiketi neredeyse aynı olduğundan dolayı gerçeğinden ayırt edilememektedir. Bu nedenle sürücülerin ayrıntılara dikkat etmesi elzemdir. Eğer sahte ürünü aracınıza koyarsanız genelde sahte ürünler kalitesiz formüle sahip olduğundan motorunuza zarar verebilir.

1957 yılından beri üretilen Liqui Moly Amerikan ordusunun Almanya’da savaşın ardından bıraktığı depolardan birinde bulunmuştur. Markanın ortaya çıkışı ise oldukça ilginçtir. Şirketin kurucusu olan Hans Henle bu ürünü bulduktan sonra araştırdı ve oldukça yararlı olduğunu anladı. Uçak motorlarında kullanılan bu ürün koruyuculuğu yüksek olduğundan dolayı motorun zorlu koşullarda çalışmasına imkân tanıyordu. Ürünün içinde molibden sülfitin bulunmaktaydı. Bu kimyasal yağın kalitesini artırmakta ve motora katkı sağlamaktaydı. 

Liqui Moly orijinallik sorgulama

Bunun ardından Henle bu formülü araçlara uygun hale getirdi. 55 yılında ürünün patentini aldı. Ardından Liqui Moly GMBH adından bir şirket kurdu. Yaptığı motor yapıyla ünlenen Henle ürünü yüzlerce ülkeye satmayı başardı. Sadece motor yağıyla kalmadı ve araç bakım ürünlerinden oluşan geniş ürün gamı oluşturdu. Şirket günümüzde el değiştirmiş olsa da hala ürünlerinin kalitesiyle ön plandadır. Liqui Moly orijinallik sorgulama işlemi sırasında mutlaka dikkatli hareket etmek gerekmektedir.

Liqui Moly Motor Yağı Orijinallik Sorgulama

Aldığınız ürünün gerçek olup olmadığını öğrenmek için 3 konuya dikkat etmeniz gereklidir.

  • Mühür
  • Etiketler
  • Alıcı

Liqui Moly markasının ürünlerini taklit etmek için bazı dolandırıcılar kullanılmış bidonları değerlendirebilmektedir. Bu nedenle kapağı ve ürünü dikkatli incelemelisiniz. Etiketinde yırtık olması ya da bidonun üzerinde çizikler olması bunun kullanılmış bir bidon olduğunu göstermektedir. Orijinal bidonlarda kullanılan mantar siyah renktedir. Kusursuzdur. Plastiğini elinize aldığında kaliteli olduğunu anlarsınız. Yağın aracın haznesine kolayca konulması için her bidonla birlikte bir aparat gelmektedir. Eğer ürününüzde bu aparat yoksa kutu kullanılmış olabilir.

Liqui Moly Motor Yağı Orijinallik Sorgulama

Ürünün kendi orijinal sitesi olan liquimoly.ru sitesinde ürünün distribütörleri yer almaktadır. Buradan bulunduğunuz ülke ve ilde ki resmi satıcıların adreslerine ulaşabilirsiniz. Yine online olarak hangi resmi e-ticaret firmalarından ürünü temin edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu kurumların sahte ürün satma lüksleri yoktur. Eğer sahte ürün sattıkları tespit edilirse lisansları iptal olur. Bu kurumlardan güvenli bir şekilde motor yağı ve markanın bakım ürünlerini alabilirsiniz.

 Aynı şekilde ürünün orijinal fotoğrafları da sitede görünmektedir. Bu resimlerden yararlanarak orijinal ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz. Aldığınız ürünün etiketleriyle resimlerde görülen etiketleri karşılaştırarak bir farklılık var mı anlayabilirsiniz. Eğer bidonun rengi ya da etiklerinden üzerinde verilen farklıysa bu ürünün orijinal olmadığını gösterir. Liqui Moly orijinallik sorgulama işlemi birkaç aşamadan oluşmaktadır.

Liqui Moly Orijinallik Sorgulama Nasıl Yapılmaktadır?

Ürününüzün orijinalliğini doğrulayabileceğiniz herhangi bir adres bulunmamaktadır. Marka orijinal ve sahte ürünü ayırmak için pratik yöntemde belirtmemiştir. Bu nedenle sürücülerin tamamen kendi dikkatleri ile ürünleri birbirinden ayırmalıdır. Genelde bu ürünlerin sahteleri Uzakdoğu ülkelerinde ya da merdiven altı diyebileceğimiz kaçak tesislerde üretilmektedir. Eğer aldığınız üründe bir kalitesizlik olduğunu düşünüyorsanız almadan önce iki defa düşünmenizi tavsiye ederiz. Ürünün plastiğinde eziklikler varsa bidonun birleşim noktaları nizami değilse ürün yüksek ihtimalle orijinal değildir.

Liqui Moly Orijinallik Sorgulama Nasıl Yapılmaktadır?

Sürekli olarak ürünün sahte mi orijinal mi olduğunu test etmek istemiyorsanız tavsiyemiz orijinal ürün aldığınız satış noktasından şaşmamanız olacaktır. Böylece her ihtiyacınız olduğunda güvenle ürünü alabilirsiniz. Yine internetten alırken bilindik satıcılardan şaşmamak ve yorumları çok olan mağazalardan alışveriş yapmak işinizi garantiye almanızı sağlayacaktır. Kullanıcıların olumlu notlar verdiği satıcılar genelde itibarlarını zedelememek için sattıkları ürünlerin kalitesine oldukça dikkat etmektedirler. Bu aşamada Liqui Moly orijinallik sorgulama işlemin doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Alıcı olarak bakmanız gereken bir diğer nokta ise bidonun alt kısmıdır. Birçok dolandırıcı kullanıcıların ayrıntılara dikkat etmediğini düşünmektedir. Bu nedenle genelde bidonların altında yer alan bilgilendirme kısmını es geçmektedirler. Bazı kullanıcılar ise buraya rasgele bilgiler girerek sözde bir bilgilendirme kısmı oluşturmaktadırlar. Bu nedenle bilgilendirme kısmında bulunan dolum tarihi, plastiğin kalitesi, kısaltmaların yazımı gibi detayları incelemenizi tavsiye ederiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.