Araba sevdalılarına özel!

ERP Çarpma Nedir?

0 4

ERP çarpma nedir? Bir araca verilen hasarı hesaplamak ve kazayı incelemek ERP sisteminin günümüzde temel gereksinimidir. Bu iki görevden sonra uzman, bulgularıyla çoğalan bir uzman raporu oluşturur. Sigorta şirketi bir aracın hasarını değerlendirdiğinde, yaklaşık 5 bin Türk Lirası tutarında bir rakamı geri araç sahibine verebilir. Bu ücret, araç sahibine sigorta şirketi tarafından tahakkuk ettirilir ve ödenir. Peki, teknik bir kavram olarak karşımıza çıkan ERP çarpma nedir? Exper Raporlu Çarpma kavramının kısaltması olarak karşımıza çıkan ERP; geniş kapsamlı bir kavramdır.

Bu senaryo, herhangi bir onarım veya parça değişimi gerekmediğini varsayar. Araç sahibinin zarar görmesi sadece maliyeti karşılar. Araçta travmatik enerji salınımı kayıtları varsa bu, araç satın almayı zorlaştırabilir. ERP kazasında hasar kaydı olan arabaları satın alırken insanların dikkatli olması gerekir. ERP sistemleri ile araç satın alırken araç sahiplerinin satış sürecinde son derece dikkatli olmaları gerekmektedir. ERP araçlarının satış bedelini sigorta şirketleri ödediği için araç sahipleri yan sanayi kalitesiz parçaları kullanabilmektedir. Alıcıların dikkatli olabilmesi için arabanın her parçasını iyice incelemek önemlidir.

ERP çarpma nedir

ERP Çarpma Ne Demek

Sigorta şirketleri bazen hava yastıklarıyla ilgili yüksek maliyetler nedeniyle araçları kaza mahallinden uzaklaştırır. Sertifikalı bir nesneyi onarmak ve yeniden kullanmak, aynı nesnenin ERP hasarını sürdürdükten sonra alındığından farklı sonuçlarla sonuçlanır. Birçok kişi, ERP hasar kaydı ile araçlarında emniyet kemeri taktırma işlemini gerçekleştirmiştir. Kullanılmış bir araç satın alırken, alıcılar ERP kaza raporundan haberdar olmalıdır. Bu durum aracın onarım maliyetini ve hangi güvenlik risklerini oluşturduğunu belirleyecektir. Buna ek olarak, şasinin kaynaklanabileceğini ve hasar görebileceğini anlamaları gerekir. ERP kaza raporu, kaza anında hasarları inceleyen sigorta şirketi tarafından hazırlanan bir rapordur. Bu raporlar genellikle, hasarların kaza sırasında meydana gelmesi durumunda yapılır.

ERP çarpma KTT çarpımından farklı şekilde yapılır. ERP kendini çoğaltmak için dakikaları kullanmaz; bunun yerine sigorta şirketi tarafından hazırlanan muayene ve evraklarla çarpılarak elde edilmektedir. Bu uzun vadeli süreç, KTT’den önemli ölçüde daha uzun zaman alır. ERP çarpanlarını hesaplarken, sigorta şirketleri hasar maliyetlerini hesaplamak için her bir araç parçasının maliyetini kullanır.

Bunun nedeni, ERP süreçlerine sahip araçların genellikle sahibi tarafından ödenen sigorta primlerine sahip olmasıdır. Tamirciler, ERP sistemi ile bir aracın hasar raporu hakkında bilgileri hızlı bir şekilde bulabilirler. Bu, araçta ikinci el parça hasarı olması durumunda sigorta taleplerini hızlı bir şekilde güncellemelerini sağlar. Sigorta şirketleri, ERP çökmeleri aracılığıyla hasar kayıtlarını belgeliyor. Bu nedenle hasar ekspertizini yaparak ERP çökme raporunu görüntüleyebilirsiniz. Buna karşılık, ERP çarpma işlemleri hasar raporlarında görünmez.

ERP Çarpma Ne Demek

ERP Park Halinde Çarpma

ERP hasar raporu, hasarlı araç parçalarını onarmak veya değiştirmek için gerçekleştirilen prosedürleri detaylandırır. Bu, aracın kazada hasar gören parçalarına ek olarak ve raporda herhangi bir işlev ücreti listelenmiyor. ERP ağır hasar raporunda, SMS ile sorgulama yapılarak hasarlı bir araç tahmin edilir. Bu sorgu aynı zamanda o araçla ilgili ağartma veya ekspertiz raporlarına ait tüm kayıtlara da erişir. Kapsamlı bir hasar tespitinin ardından ERP ağır hasar kaydı oluşturulur. Bu kayıt, sigorta şirketinin her birini onarmasının ne kadara mal olduğu da dahil olmak üzere, araçtaki tüm hasarları detaylandırır. Bu raporu bu kadar detaylı hazırlayarak, onarımlar yapılırken herhangi bir hasar kolayca takip edilebilir. Bir arabanın hasar raporunun silinmesi, aracın ERP hasar kaydının yanlış bir bilgi parçası içermesini gerektirir. Eker bu süreçte bu kayıt doğruysa gerçekleşemez, çünkü raporu kaldırmak imkansız olacaktır.

ERP Çarpma Ağır Hasar Kaydı Ne Demek

Bir araba satın almadan veya satmadan önce KTT ve ERP gibi raporları toplamak önemlidir. Bu kayıtlar, satılan veya satın alınan araçtaki kaza ve hasar geçmişini gösterir. ERP hasar kaydını tespit etmek günümüzde insanların satın almak veya satmak için yeni araçlar seçerken bilinçli kararlar vermesine yardımcı olur. Bir sigorta şirketinin bir trafik kazasının neden olduğu hasarı değerlendirebilmesi için önce durumu anlaması ve bilgi toplaması gerekir.

ERP Park Halinde Çarpma

Bu nedenle otomobil sahibi olan kişiler genellikle araçlarını sigorta ettirirler. Bir kaza meydana geldiğinde ve birisi bir hak talebinde bulunduğunda, sigorta şirketleri, hasarın mali boyutunu hesaplamak için olay sırasında toplanan bilgileri kullanabilir. Sigorta şirketleri araçların hasarlarını gidererek sahiplerine iade eder. Bazen araçların tamirinde şirketlerin uyguladığı farklı yöntemleri kullanacaklardır. Bazen sigorta şirketleri, hasar kasten yapılmış olsa bile, araçlardaki hasarı onarmak için nakit ödeme yapmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.